środa, Wrzesień 19, 2018

Zakopane w jeden weekend – jak jesienią zaplanować wyjazd w góry i znaleźć najlepszy apartament Zakopane?

0
Zakopane w jeden weekend – jak jesienią zaplanować wyjazd w góry i znaleźć najlepszy apartament Zakopane?

W trakcie sezonu wakacyjnego Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości. Po Krupówkach każdego dnia spaceruje setki turystów, podobnie jak na najpopularniejszych szlakach. Jednak wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, tłumy w Zakopanem zaczynają się nieco zmniejszać. Choć nadal nie brakuje odwiedzających, atmosfera w mieście jest o wiele spokojniejsza, dlatego to idealne miejsce na weekendowy pobyt. Co warto zobaczyć przez dwa wolne dni i jak przygotować się do podróży?

Kupujesz walizkę? Sprawdź na co zwrócić uwagę

0
Kupujesz walizkę? Sprawdź na co zwrócić uwagę

Choć brzmi to nieco kuriozalnie, wybierając się w podróż trzeba dopasować walizki do środka lokomocji, jakim zamierzamy się przemieszczać. Istotne jest również to, co chcemy ze sobą zabrać, gdyż materiały kruche, np. szkło powinny się znaleźć w solidnie wykonanej walizce, która się nie odkształca.

Jaką torbę podróżną wybrać?

0
Jaką torbę podróżną wybrać?

Każda osoba, która dość często podróżuje, potrzebuje odpowiedniej walizki czy torby podróżnej. Dobór tego rodzaju sprzętu bywa trudny, zwłaszcza gdy nie do końca wiemy, czego właściwie szukamy. Z tego powodu dobrze jest się zastanowić, jakie mamy oczekiwania względem rozmiaru i przechowywania naszego bagażu, aby móc zakupić najbardziej odpowiednią torbę.

Obecnie w sklepach internetowych i stacjonarnych nie brak różnorodnych modeli toreb podróżnych czy walizek, w ramach których możemy wybrać coś adekwatnego do naszych oczekiwań czy stanu finansów. Sprawdźmy, jaki konkretnie mamy wybór oraz na co stawiać, gdy zależy nam na dobrej jakości torbie, która wytrzyma dłuższe użytkowanie.

Najpierw rodzaj

Na początek warto określić, jakie formy mogą przyjmować torby podróżne. Mogą to być przede wszystkim popularne obecnie walizki o miękkich albo sztywnych ściankach. Jeśli jednak chcemy cos lżejszego, co w razie małego bagażu nie będzie zajmowało tak wiele miejsca, pozostaje nam klasyczna torba. Może mieć ona rozmiar podręczny albo całkiem spory, idealny do przechowywania bagażu na kilkudniowy wyjazd. Takie torby mają różne urozmaicenia, na przykład takie jak dodatkowe rączki do niesienia w dłoni, pokrowce wodoodporne na wypadek deszczu, chowane czy odpinane kółka oraz rączki ze stelażem, pozwalające przewozić bagaż podobnie jak walizkę. W przypadku wyboru mniejszej torby warto zastanowić się nad plecakiem, który wyposażony jest w opcję wożenia na kółkach. To wygodna alternatywa dla tych, którzy większość drogi pokonują pieszo z niedużym bagażem.

Środek transportu

Najmniej rozmiarami torby będziemy przejmować się w sytuacji, gdy jedziemy samochodem i mamy jeszcze sporo wolnego miejsca. Z kolei najbardziej rygorystyczne normy dotyczące rozmiaru bagażu będą dotyczyły toreb podróżnych stosowanych w podróżach lotniczych. Mowa tutaj zarówno o dużych torbach pozostawianych w luku bagażowym, jak również bagażu podręcznym, który musi mieć bardzo konkretne wymiary. W przypadku podróżowania innymi środkami transportu publicznego zastanówmy się najpierw, z jakim bagażem będzie nam najwygodniej. Torba podróżna będzie dobra w przypadku małego bagażu, chyba że zostanie wyposażona w stelaż na kołach. W innej sytuacji wygodniejsza może być walizka, zwłaszcza gdy mamy jeszcze pod opieką dzieci czy zwierzaka. Dobrze jest też rozplanować bagaż tak, aby mieć siłę znieść go np. na peron z pociągu czy wrzucić na górną półkę w przedziale. W przypadku jazdy autobusem dobrze jest zadbać, aby torba podróżna była wyposażona w karteczki z imieniem i nazwiskiem właściciela.

Oferta noclegowa w apartamentach w Zakopanem

0
Oferta noclegowa w apartamentach w Zakopanem

Urlop spędzany we własnym domu, w otoczeniu czterech ścian, na pewno nie dostarcza wielu emocji, wrażeń. Właśnie dlatego w okresie wakacyjnym i nie tylko w kurortach turystycznych mamy do czynienia ze sporą ilością osób chcących doświadczyć czegoś niezwykłego. Jednym z bardziej popularnych w naszym kraju kurortów turystycznych jest Zakopane.

Czym jest perz i jak z nim walczyć?

0
Czym jest perz i jak z nim walczyć?

Chwasty to przeciwnicy rolników – o tym wie każdy. Niemalże każdy wie także o tym, że jednym z najpopularniejszych z nich jest perz. Występuje bardzo pospolicie, a jednocześnie wywoływać może wyjątkowo dotkliwe zniszczenia plonów. Dlatego w trosce o nasze zbiory oraz o to, co będzie można jeść w przyszłości, należy dokładanie zapoznać się z wrogiem i zniszczyć go lub zneutralizować jego działanie.

Egipt – kraj różnorodności i wymarzony pomysł na urlop

0
egipt

Egipt należy do wyjątkowych miejsc przede wszystkim ze względu na niezwykłą historię. Uwagę turystów przyciągają jednak nie tylko zabytki przypominające o dawnych cywilizacjach, ale również wyjątkowe krajobrazy. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem do Kraju Faraonów, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Jak uzyskać pozwolenie na emisję zanieczyszczeń do powietrza?

0

Zanieczyszczenie powietrza to wciąż narastający problem, który dotyczy praktycznie całego kraju. Liczne szkodliwe substancje gazowe i pyły wydobywające się z instalacji w procesach technologicznych w zastraszającym tempie zatruwają środowisko, powodując wiele niepożądanych skutków dla zdrowia mieszkańców. Zbyt wysokie stężenie lotnych produktów spalania w powietrzu ma działanie kancerogenne i dlatego instytucje zajmujące się ochroną środowiska wprowadzają szereg regulacji, które mają zapobiec pogarszaniu się stanu atmosfery. Ograniczenia emisji szkodliwych substancji mają na celu poprawę składu powietrza oraz eliminację nadmiernego zanieczyszczenia.

Domek rekreacyjny: dlaczego warto się na niego zdecydować?

0

Kiedy już zdecydujemy się na domek rekreacyjny i stwierdzimy, że to doskonała możliwość na posiadanie własnego i pewnego miejsca na wypoczynek i nabranie oddechu pozamiejskiego powietrza, czas przystąpić do projektowania. Spędzimy w domku wiele przyjemnych chwil, dlatego jego wygląd musi nas całkowicie satysfakcjonować.

Domki rekreacyjne: materiały

Najczęściej wybieranym materiałem budowlanym do tworzenia domków rekreacyjnych jest naturalnie drewno. Domki rekreacyjne drewniane są przede wszystkim niezwykle praktyczne, ponadto cieszą oko swoich użytkowników. Wiele firm najczęściej oferuje usługę wykonywania domków drewnianych od podstaw. Domki wykonane z drewna są jednocześnie bardzo funkcjonalne, budowane z najwyższej jakości drzewa, ale też naturalne i eleganckie. Wizualnie doskonale wpisują się w przestrzeń na wczasy. Komponują się doskonale z zielenią, wnoszą nastrój prawdziwego wypoczynku na łonie natury. Odróżniają się doskonale od miejsca, w którym przebywamy na co dzień, do którego wracamy z pracy i do niej wychodzimy.

Domki rekreacyjne drewniane w branży budowalnej stają się coraz popularniejsze. Niektóre z domków są projektowane w technologii energooszczędnej. Domki z drewna są budowane na różne sposoby. Mogą być to na przykład domy szkieletowe, które można wznieść bardzo szybko (ich budowa trwa do 3 miesięcy), posiadają cienkie ściany i dają mnóstwo przestrzeni w środku domku. Warto zauważyć, że inwestycja jest również atrakcyjna finansowo – koszty, które należy ponieść, są często mniejsze niż w innych wypadkach (jeśli weźmiemy pod uwagę szybkość budowy). Warto zdecydować się na dom rekreacyjny z drewna również dlatego, że wszystkie są energooszczędne, wytwarzane z naturalnych surowców, a dodatkowo charakteryzują się długą żywotnością i wysokim komfortem użytkowania.

Jakie są zalety korzystania z oczyszczalni ścieków na małych wsiach?

0

Rolnictwo jest dziedziną, w której zużycie wody jest wyjątkowo duże. Dlatego ograniczenie jej kosztów oznacza ogromną ulgę dla rolników, zarówno tych drobnych, jak i prowadzących szeroko zakrojoną działalność. Jednocześnie na małych wsiach wciąż są problemy z gospodarowaniem wodą. Można sobie z nimi poradzić, korzystając z biologicznych oczyszczalni ścieków.

Patrząc w gwiazdy – polskie i słowackie parki ciemnego nieba

0

Świeże powietrze, lekki wiatr kołyszący liśćmi i przemykający przez bujne trawy, odgłosy lasu i szemrzący w oddali strumyk, a nad nami bezchmurne niebo, na którym migocą gwiazdy. Niesamowity klimat i możliwość przebywania „bliżej gwiazd”…