piątek, Styczeń 24, 2020

Skitouring – czy to sport dla każdego?

0
Skitouring

Skitouring, czyli górska turystyka z wykorzystaniem nart, zyskuje w ostatnich latach coraz większą liczbę fanów. Nic w tym dziwnego – zimowe wędrówki w otoczeniu pięknych krajobrazów i dzikiej przyrody to idealny sposób na aktywny wypoczynek oraz ucieczkę od hałasu i kolejek w kurortach narciarskich. Jeśli zastanawiasz się, na czym polega skitouring i czy jest to sport odpowiedni dla Ciebie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Busy z Polski do Anglii – jakie korzyści wynikają z takiej podróży?

0
Busy z Polski do Anglii – jakie korzyści wynikają z takiej podróży?

Lot samolotem to nie jedyny sposób, by dostać się do Wielkiej Brytanii. Istnieją bowiem inne środki lokomocji, które umożliwiają transport w obie strony na bardzo korzystnych warunkach. Jednym z nich są busy do Anglii. Dlaczego warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie?

W jaki sposób możemy dostać się do Anglii?

Wielu z nas słysząc o podróży do Anglii myśli od razu o locie samolotem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Tego typu podróż jest bowiem najszybszym sposobem na pokonanie odległości dzielącej Polskę i Anglię. Sam lot trwa, w zależności od miejsca startu i lądowania, około dwóch-trzech godzin. Jeśli będziemy szukać połączenia kilka tygodni szybciej, może nam udać się nawet zarezerwować lot w bardzo promocyjnej cenie. Minusem takiego rozwiązania jest z pewnością ograniczona wielkość bagażu, czy konieczność zapewnienia sobie transportu na lotnisko i z lotniska. Nie zawsze też jesteśmy w stanie zaplanować wyjazd z tak dużym wyprzedzeniem. Jakie mamy wówczas możliwości? Okazuje się, że transport lądowy także może odbywać się w komfortowych warunkach.

Busy z Polski do Anglii – jak dokonać rezerwacji biletu?

Jeśli ktoś nie chce lecieć samolotem, to powinien zainteresować się ofertą przewoźników. Busy z Polski do Anglii to bardzo ciekawe rozwiązanie, z którego warto korzystać. Zaletą podróży tego typu pojazdem jest jej komfort. Do dyspozycji pasażerów są profilowane siedzenia, odpowiednio duża przestrzeń na nogi, czy luki bagażowe, które pomieszczą znacznie większe bagaże niż samoloty. Busy z Polski do Anglii jadą najczęściej około doby. Wyruszają praktycznie ze wszystkich polskich miast i docierają do wszystkich większych angielskich miejscowości. Bilety na taką podróż kupisz przez internet. Tutaj znajdziesz wszelkie niezbędne informacje na ten temat https://www.mastertravel.pl/busy,polska-anglia.html. Busy z Polski do Anglii nie wymagają tak wczesnej rezerwacji, jak w przypadku samolotów. Dzięki temu możesz kupić bilet nawet z dnia na dzień. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to sprzedający chętnie udzieli ci niezbędnych informacji na temat podróży i odpowie na wszelkie pytania.

Piłki gumowe i dmuchane dla dzieci – wielozadaniowa zabawka

0
gumowe piłki do skakania dla dzieci

Każde małe dziecko uwielbia ruch. Piłki gumowe i dmuchane dla dzieci, są świetną formą rozrywki. Piłka to idealna zabawka dla dzieci w każdym wieku, która pozytywnie wpływa na zdrowie malucha oraz zapewnia mu doskonałą kondycję, jednocześnie dostarczając mnóstwo cudownej zabawy.

Piłki do gumowe i dmuchane skakania to uniwersalna i ponadczasowa zabawka, przeznaczona nawet dla starszych dzieci.

Piłki gumowe i dmuchane – jaką wybrać?

Piłki gumowe i dmuchane zazwyczaj służą dziecku do skakania. Ten rodzaj zabawy zarezerwowany jest dla dzieci, które ukończyły 4 rok życia. Dziecko w tym wieku radzi sobie z zapanowaniem nad swoim ciałem. Regularne skakanie na piłce sprawia, że mięśnie dziecka są wzmocnione, a umiejętności i koordynacja ruchowa rozwinięta. Dziecko poprzez skoki na piłce jest zmuszone do utrzymania prawidłowej postawy oraz jednocześnie uczy się utrzymywania równowagi.

Podczas zakupu odpowiedniej piłki dla dziecka, należy zwrócić uwagę czy posiada ona uchwyt lub rogi. Taka piłka daje możliwość trzymania się podczas intensywnych skoków, co zwiększa stabilność dziecka na piłce. Maluch jest wtedy bezpieczny.

Piłki gumowe i dmuchane dla dzieci

Poza świetną zabawą i ćwiczeniami, piłki gumowe i dmuchane do skakania mogą być wykorzystywane jako piłki do rehabilitacji. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom można skorygować wady postawy dziecka. Równie ciekawym pomysłem jest wykorzystanie gumowej piłki, zamiast krzesła biurowego. Taka piłka świetnie odciąża mięśnie przykręgosłupowe.

Jak nadmuchać piłkę gumową?

Nadmuchanie piłki gumowej nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Możemy wykorzystać do tego kompresor samochodowy lub pompkę turystyczną.

Podczas pompowania, zwróćmy uwagę na to, żeby nie zrobić tego zbyt mocno. Przed pierwszym użyciem zalecone jest niedopompowanie do końca i zostawienie takiej piłki na 12 godzin. Przez ten okres czasu tworzywo, z którego wykonana jest piłka może dostosować się do temperatury. Po tym czasie należy uzupełnić powietrze. Piłka do skakania nie może być zbyt mocno napompowana, ponieważ wtedy straci swoją elastyczność i swoją funkcję.

Przeczytaj też: http://www.scandinavianhouse.pl/skoczki-i-pilki-do-skakania-dla-dzieci-na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu/

Jak wybrać dobry VPN?

0
Jak wybrać dobry VPN

Na rynku dostępne są setki usług VPN, więc wybór tej odpowiedniej wcale nie jest taki prosty. Na co zwrócić uwagę przy wyborze VPN? Jakie cechy ma dobry VPN? Jakie są różnice między najsłabszym a najlepszym VPN? Jeśli jesteś na etapie poszukiwań, poznaj naszą „top listę” parametrów, które najlepszy VPN powinien posiadać w swoim pakiecie. Z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Przeżycia – pożywka dla duszy

0
Przeżycia - pożywka dla duszy

Podczas codziennej rutyny i natłoku wrażeń oraz doświadczeń często nie ma żadnej okazji, aby niejako zawiesić się w przestrzeni, rozejrzeć dookoła siebie i oddać się kontemplacji nad pięknem, filozofią czy innymi zagadnieniami takiego rodzaju. Jednak bez takiego odświeżenia umysłu człowiek z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej przytłoczony, ospały, zmęczony.

Czasem warto jest po prostu oderwać się od tej rzeczywistości i zróbmy coś, czego nigdy w życiu nie robiliśmy. Może to być skok na bungee, wynajęcie super samochodu, noc na imprezie rodem z lat dwudziestych czy rejs jachtem po Noteci – możliwości jest wiele, a każda z nich oddaje potrzeby zupełnie innego charakteru, innej osoby. Wiadomo, że bungee wybierze raczej osoba, która lubi silne wrażenia, aktywny wypoczynek i powiew silnego wiatru we włosach. Miłośnik motoryzacji z kolei oddałby wszystko aby przetestować możliwości swojego wymarzonego auta na torze wyścigowym.

Amator starych filmów i wielbiciel jazzu, a przy okazji zwolennik klasycznej elegancji z pewnością wybierze imprezę osadzoną w ubiegłym wieku. Rejs jachtem po pięknej rzece Noteć z kolei pozwoli przyjemnie spędzić czas tym bardziej romantycznym i spokojnym osobom, które docenią sobie powolną podróż przez kilkadziesiąt kilometrów, w towarzystwie ptaków, szumu wody rozbijającej się o dziób jachtu i wspaniałych wrażeń estetycznych, których ta niesamowita rzeka z pewnością jest w stanie dostarczyć. Chociaż przy tego typu rozrywce z pewnością też nie można się nudzić!

Obecność wody daje niezliczoną ilość możliwości spędzenia czasu już podczas rejsu, a jeszcze większych rumieńców nadaje temu fakt, że jest to właśnie rejs na jachcie. Sama Noteć z kolei jest rzeką dosyć długą, a w dodatku różnorodną. Więc wystarczy oglądać widoki, a człowiek już nie będzie się nudził. Do tego dochodzi oczywiście sama przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu, co bez wątpienia będzie miało jak najbardziej pozytywne skutki dla naszego zdrowia duchowego i cielesnego.

Przyrodnicze bogactwo Amazonii

0
Przyrodnicze bogactwo Amazonii

Amazonia obejmuje swoją wielkością aż dziewięć państw, znajdujących się w dorzeczu Amazonki. Szacuje się, że obszar ten stawi ponad połowę lasów deszczowych na świecie.

Zakopane – czy można znaleźć tam wolny apartament?

0
Zakopane - czy można znaleźć tam wolny apartament?

Zakopane to niekwestionowana zimowa stolica Polski. Oblegana przez turystów w ciągu całego roku. Każdej zimy zjeżdżają do niej setki tysięcy miłośników nart i sportów zimowych. Latem zaś ich miejsce zajmują miłośnicy górskich wspinaczek i wędrówek. Wszystko to sprawia, że bardzo liczne grono turystów szczelnie zapełnia wszelkie hotele, schroniska czy pensjonaty. Ponadto od lat krąży opinia urastająca do rangi legendy, że w Zakopanym nie sposób znaleźć miejsca noclegowego. Ile w tym jest prawdy? Wszystkie legendy warto zweryfikować w oparciu o solidne argumenty.

Jak wygląda prawdziwe zapełnienie dostępnej bazy noclegowej?

Faktem jest, że wzmożone zainteresowanie stolicą Tatr przekłada się na obłożenie miejsc noclegowych. Szczególnie mamy z tym do czynienia w sezonie urlopowym, w trakcie długich weekendów czy innych dni wolnych od pracy. Z drugiej jednak strony należy wspomnieć o tym, że branża  turystyczna ciągle się rozwija, powstają nowe hotele i pensjonaty. Rynek odpowiada podażą na zaistniały popyt. Bogata oferta noclegowa sprawia, że całkiem realnym staje się znalezienie odpowiedniego zakwaterowania w rozsądnej cenie.

Jak szukać noclegu?

W tym zakresie bardzo ważnych jest kilka przesłanek. Jeżeli się do nich dostosujemy, to o wiele łatwiej uda nam się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby rezerwować termin z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy mieli dostępny szeroki wybór oferty które nie są jeszcze zarezerwowane. Wcześniejsze podjęcie decyzji bardzo często ma również wpływ na niższą cenę. Ponadto warto dokonać porównania ogłoszeń za pomocą różnego rodzaju wyszukiwarek i serwisów, na których można rezerwować noclegi. Przy takim postępowaniu szanse na znalezienie wolnego terminu w miejscu o dobrym standardzie i przyzwoitej cenie stają się coraz bardziej realne.

Apartamenty w Zakopanem?

To coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba turystów. Komfort i wygoda w rozsądnej cenie. Poza tym można poczuć się jak w domu.

Dobrym przykładem modelowego oferowania usług związanych z urlopem i noclegiem jest firma JLS Apartamenty Zakopane – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/ – swoją działalnością bardzo jasno pokazuje, że w stolicy Tatr apartament to najlepszy wybór związany z zakwaterowaniem.

Zakopane przyciąga niczym magnes turystów i kuracjuszy już od ponad stu lat. W tym czasie miejsce to urosło do rangi legendy, goszcząc coraz to nowe pokolenia Polaków. Urlop w tym miejscu to zawsze niezapomniane wrażenia.

Narty Salomon – przegląd popularnych modeli

0
Narty Salomon – przegląd popularnych modeli

Narty Salomon należą do najchętniej wybieranych niemal we wszystkich kategoriach. Często są też nagradzane w testach, co stanowi potwierdzenie ich doskonałej jakości oraz parametrów. Zastanawiasz się, czym wyróżniają się najpopularniejsze modele? Sprawdź nasze zestawienie i dowiedz się, który będzie najlepszy dla Ciebie!

  1. Salomon XDR 80 Ti

Nagrodzony w World Ski Test 2017 i 2018 model jest nie tylko jedną z najlepszych propozycji marki, ale również jedną z najbardziej wszechstronnych. To uniwersalne narty All Mountain, w których z radością spędzisz na stoku cały dzień. Narty Salomon XDR 80 Ti mają bardzo solidną konstrukcję, która zapewnia im pożądaną wytrzymałość, a także odpowiednią moc. Pozostają niezwykle sprawne zarówno na twardym śniegu, jak i w puchu, oferując świetną zwrotność i dynamikę jazdy. Jednocześnie z tymi deskami na nogach nigdy nie stracisz kontroli – wszystko dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu i zastosowanym technologiom produkcji.

salomon

Źródło: https://www.nartywarszawa.pl/oferta/narty/salomon.html

  1. Salomon S/Max Blast

Dużą popularnością cieszą się również narty Salomon z serii S/Max. Wszystkie modele są chętnie wybierane i niezwykle sprawne, jednak to wersja oznaczona symbolem Blast należy do najbardziej cenionych. To model, który jest kontynuacją znanej i lubianej serii X-Max. Deski idealnie sprawdzają się do dynamicznej, szybkiej jazdy. Świetnie wchodzą w zakręty, ale wybaczają też drobne błędy w technice. Dobrze sprawdzają się na każdym podłożu i dają dużo przyjemności z szusowania. Są idealne dla zaawansowanych i wymagających narciarzy, którzy lubią bawić się na stoku. Z tymi nartami na nogach nie zmęczysz się jednak nawet podczas całego dnia zjazdów. Narty S/Max Blast występują też w nowej odsłonie na 2020 rok. W tej wersji są jeszcze bardziej dopracowane niż w poprzednich latach. 

  1. Salomon S/Max 8

Kolejny przedstawiciel linii S/Max jest bardziej wszechstronny, ale przeznaczony dla mniej zaawansowanych narciarzy. Łatwy w prowadzeniu, lekki model idealnie sprawdza się na trasach i pomaga w wypracowaniu bezbłędnej techniki. Jazda w tych nartach to prawdziwa przyjemność, co potwierdzają ich liczni użytkownicy i wielbiciele. Doskonale trzymają krawędź dzięki technologii Edge Amplifier, a precyzyjna kontrola toru ruchu możliwa jest przy znacznie mniejszym wysiłku. Z nartami Salomon S/Max 8 szybko poczujesz się pewnie na śniegu, nawet jeśli Twoje umiejętności nie są powalające.

  1. Salomon S/Race Pro

Model S/Race Pro to najmocniejsza propozycja z serii nart dla najbardziej zaawansowanych, poszukujących wrażeń narciarzy. To model dla miłośników szybkości i adrenaliny, który wyróżnia szybkość, zwrotność i świetne trzymanie krawędzi. Łącząc cechy nart slalomowych i gigantowych, mają krótki profil skrętu i pozwalają na dobrą kontrolę. Są idealne dla uczestników amatorskich zawodów i wszystkich tych, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom techniczny. Wzorowane na najlepszych modelach wyczynowych są niezawodne i niezwykle skuteczne na każdej trasie.

  1. Salomon QST Lux JR

W zestawieniu nie mogło zabraknąć nart freeride’owych, których powstania prekursorem jest właśnie marka Salomon. Linia QST przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy lubią odkrywać nowe trasy, a model QST Lux JR to najlepszy wybór dla dzieci, które zdążyły połknąć już bakcyla narciarskiego. Idealnie wyprofilowane i lekkie deski nadają się do jazdy w każdym terenie – w tym po świeżym puchu. Łatwo również nimi manewrować – poradzą sobie z tym nawet mali narciarze, którzy nie ważą zbyt wiele. To idealny wybór dla żądnych przygód juniorów.

Wakacje i wczasy w Jastrzębiej Górze

0
Wakacje i wczasy w Jastrzębiej Górze

Wybór Jastrzębiej Góry jako cel wakacyjnej wędrówki jest trafionym wyborem. Miejscowość ta, choć niezbyt duża, charakteryzuje się licznymi atrakcjami nie tylko w jej centrum. Czyste wody i nieco kaszubski charakter czynią Jastrzębią Górę ważnym punktem każdego pobytu nad Morzem Bałtyckim. Można zatrzymać się tu na całe wczasy lub tylko wpaść, by spędzić kilka miłych chwil.

Położenie Jastrzębiej Góry

Jastrzębia Góra dużo zawdzięcza swojej lokalizacji, czyli bezpośredniemu położeniu nad polskim morzem. Dostęp do plaży i kilku kąpielisk sprawia, że miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów. Schodzą się tutaj dwie krainy geograficzne, Pobrzeże Gdańskie i Pobrzeże Kaszubskie. Tereny nie są nizinne, a zróżnicowane, występują m.in. klify i wąwozy. Od południowo-zachodniej strony Jastrzębia Góra graniczy z rzeczką Czarną Wodą. Oczywiście na płaskich obszarach należących do miejscowości znajdują się plaże.

Walory Jastrzębiej Góry

Walorem, często przesądzającym o wyjeździe na wakacje do Jastrzębiej Góry, są jej piękne krajobrazy, czyste plaże i kąpieliska. Powietrze tutaj jest rześkie i zdrowe, co zresztą stanowi dość typową cechę miejscowości nadmorskich. Poza zwiedzaniem, turyści mogą spacerować po okolicy, podziwiając wyjątkowe miejsca oraz bujną przyrodę. Jastrzębia Góra dysponuje rozbudowanym zapleczem, jeśli chodzi o możliwość zanocowania czy też skorzystania z dostępnych punktów gastronomicznych. Odwiedzający miejscowość nie powinni mieć żadnych problemów z dojazdem.

Lokalne atrakcje

Jeśli chodzi o dostępne w Jastrzębiej Górze atrakcje, wydają się dość zróżnicowane i liczne, jak na tak niewielką miejscowość. Ci jednak, którzy liczą na oglądanie zabytków i tym samym poznawanie historii, mogą się rozczarować. Zachowane budynki, które należą do grona zabytkowych, są dość młode, więc żeby skupić się na zamierzchłej przeszłości Jastrzębiej Góry, trzeba szukać źródeł lub zasięgnąć języka u mieszkańców, głównie starszych. Mimo niewielkiej wartości historycznej zabudowa miejscowości warta jest zainteresowania. Dużo obiektów powstało na początku XX wieku i prezentuje typowy dla epoki wygląd. Są to na przykład wciąż działające domy wczasowe przy ul. Bałtyckiej (niektóre są znane z tego, że nocowali w nich sławni ludzie, chociażby J. Piłsudski w domu wczasowym „Mewa”), liczne pensjonaty i wille. Budynki takie mieszczą się praktycznie na całym obszarze Jastrzębiej Góry, głównie blisko innych atrakcji lub w miejscach z pięknym widokiem na Bałtyk. Ciekawym obiektem zabytkowym jest również świątynia pw. Andrzeja Boboli znajdująca się przy ul. Kaszubskiej.

Nie trzeba skupiać się na architekturze, by mieć co oglądać podczas wypoczynku w tej pięknej miejscowości. Jednym z bardzo atrakcyjnych miejsc w bezpośredniej okolicy Jastrzębiej Góry jest wąwóz Lisi Jar, stanowiący wspaniały przykład, co potrafi stworzyć natura na przestrzeni lat. Podobnych wrażeń może dostarczyć spacer po wybrzeżu, podczas którego można podziwiać klify otaczające plażę.

Baza noclegowa

Jeśli chodzi o możliwość noclegu, Jastrzębia Góra posiada dość dużo placówek udostępniających pokoje dla turystów. Najczęściej wybierane są te noclegi w Jastrzębiej Górze, z okien których rozpościera się widok na najbardziej malownicze miejsca i obiekty. Oczywiście te pokoje najtrudniej wynająć, gdy przyjedzie się do miejscowości w sezonie. Zawsze jednak można liczyć na prywatne kwatery lub domki.

Podsumowanie

Wypoczynek w Jastrzębiej Górze może być interesujący. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, mają do dyspozycji plaże i kąpieliska, jak również szereg zabytków. Mogą spacerować po okolicy, co stanowi okazję do podreperowania kondycji dróg oddechowych i nie tylko. Żeby wakacje były udane, warto zadbać o wygodny nocleg chociażby za pomocą tej strony: Przymorzu.pl.

Dobry preparat na kleszcze – co kupić?

0
Dobry preparat na kleszcze - co kupić?

Ostatnimi czasy ta sprawa często zajmuje – kolokwialnie pisząc – Waszą głowę? Cały czas zastanawiacie się bowiem, co po prostu kupić, aby ochrona przeciwko tym pajęczakom była skuteczna i efektywna? W takim razie na pewno warto przeczytać poniższy artykuł. Znajdują się tutaj bowiem informacje dotyczące tego, jaki preparat na kleszcze będzie po prostu najlepszy…

Kleszcze są naprawdę wyjątkowo groźne. To pajęczaki, które są niestety coraz liczniejsze. Piszemy niestety, ponieważ takie właśnie insekty niosą ze sobą dużo zagrożeń. Oczywiście, czasami ktoś może zostać ugryziony przez kleszcza i finalnie nic się mu nie stanie. Dużo jednak zależy od tego, czy kleszcz zostanie właściwie wyciągnięty. Ważnym aspektem jest także czas realizacji tej konkretnej czynności. Najlepiej robić wszystko, aby po prostu kleszcze nie znajdowały się na naszym ciele, prawda? Jakie są tutaj sposoby? Niektórzy twierdzą, że wystarczy tylko po prostu unikać miejsc, gdzie takie pajęczaki występują w największych ilościach. Trudno jednak to zrobić itp. Zwłaszcza, że kleszcze są obecne na przykład w lasach, zagajnikach lub niedaleko akwenów wodnych. Tutaj trzeba wymienić również przydomowe trawniki, parki itp. Trudno zatem nie chodzić w te wszystkie lokalizacje? Są też inne sposoby. Niektórzy uważają, że trzeba się po prostu ubierać grubo, aby zakrywać jak największą powierzchnię przed kleszczami. To także nie do końca dobre rozwiązanie. Szczególnie biorąc pod uwagę okres letni. Wtedy temperatury są przecież stosunkowo wysokie, prawda? Zresztą, kleszcze wczepiają się też w nasze elementy garderoby. Stamtąd mają natomiast – kolokwialnie pisząc – autostradę, aby dostać się na naszą skórę…

Właśnie dlatego trzeba zdecydować się po prostu na dobry preparat na kleszcze Kick The Tick® Max Repelent Plus. Dla kogo jest on przeznaczony? Praktycznie dla wszystkich. Między innymi chodzi nam o dorosłych, a także o dzieci już od trzeciego roku życia. Jest to możliwe, ponieważ opisywany specyfik przeciwko tym insektom nie zawiera żadnych groźnych substancji, które niestety występują w innych produktach od innych producentów. Dlaczego jeszcze warto stosować preparat na kleszcze Kick The Tick® Max Repelent Plus? Gwarantuje on kilka godzin ochrony przed pajęczakami. Może być bez problemu od razu stosowany na naszą skórę – ta czynność nie sprawia najmniejszych nawet trudności. Dodatkowo można liczyć na ochronę przed takimi owadami, jak komary oraz meszki. Ochrona jest zapewniona na minimum kilka godzin. Trzeba zwrócić uwagę na czynniki, że Kick The Tick® Max Repelent Plus działa naprawdę bardzo skutecznie i jest polecany przez ekspertów. Taki zatem preparat na kleszcze musi znajdować się tak naprawdę w każdej domowej apteczce bez wyjątku.

Oczywiście, po każdym spacerze – na przykład na terenie parku – warto sprawdzić swoje ciało. Zauważyliście kleszcza? W takiej sytuacji warto zastosować dobrej jakości zestaw do wyciągania tych pajęczaków – o nazwie Kick The Tick® expert.

 

 

ZOBACZ TEŻ