sobota, Lipiec 21, 2018

Czym jest perz i jak z nim walczyć?

0
Czym jest perz i jak z nim walczyć?

Chwasty to przeciwnicy rolników – o tym wie każdy. Niemalże każdy wie także o tym, że jednym z najpopularniejszych z nich jest perz. Występuje bardzo pospolicie, a jednocześnie wywoływać może wyjątkowo dotkliwe zniszczenia plonów. Dlatego w trosce o nasze zbiory oraz o to, co będzie można jeść w przyszłości, należy dokładanie zapoznać się z wrogiem i zniszczyć go lub zneutralizować jego działanie.

Egipt – kraj różnorodności i wymarzony pomysł na urlop

0
egipt

Egipt należy do wyjątkowych miejsc przede wszystkim ze względu na niezwykłą historię. Uwagę turystów przyciągają jednak nie tylko zabytki przypominające o dawnych cywilizacjach, ale również wyjątkowe krajobrazy. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem do Kraju Faraonów, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Jak uzyskać pozwolenie na emisję zanieczyszczeń do powietrza?

0

Zanieczyszczenie powietrza to wciąż narastający problem, który dotyczy praktycznie całego kraju. Liczne szkodliwe substancje gazowe i pyły wydobywające się z instalacji w procesach technologicznych w zastraszającym tempie zatruwają środowisko, powodując wiele niepożądanych skutków dla zdrowia mieszkańców. Zbyt wysokie stężenie lotnych produktów spalania w powietrzu ma działanie kancerogenne i dlatego instytucje zajmujące się ochroną środowiska wprowadzają szereg regulacji, które mają zapobiec pogarszaniu się stanu atmosfery. Ograniczenia emisji szkodliwych substancji mają na celu poprawę składu powietrza oraz eliminację nadmiernego zanieczyszczenia.

Domek rekreacyjny: dlaczego warto się na niego zdecydować?

0

Kiedy już zdecydujemy się na domek rekreacyjny i stwierdzimy, że to doskonała możliwość na posiadanie własnego i pewnego miejsca na wypoczynek i nabranie oddechu pozamiejskiego powietrza, czas przystąpić do projektowania. Spędzimy w domku wiele przyjemnych chwil, dlatego jego wygląd musi nas całkowicie satysfakcjonować.

Domki rekreacyjne: materiały

Najczęściej wybieranym materiałem budowlanym do tworzenia domków rekreacyjnych jest naturalnie drewno. Domki rekreacyjne drewniane są przede wszystkim niezwykle praktyczne, ponadto cieszą oko swoich użytkowników. Wiele firm najczęściej oferuje usługę wykonywania domków drewnianych od podstaw. Domki wykonane z drewna są jednocześnie bardzo funkcjonalne, budowane z najwyższej jakości drzewa, ale też naturalne i eleganckie. Wizualnie doskonale wpisują się w przestrzeń na wczasy. Komponują się doskonale z zielenią, wnoszą nastrój prawdziwego wypoczynku na łonie natury. Odróżniają się doskonale od miejsca, w którym przebywamy na co dzień, do którego wracamy z pracy i do niej wychodzimy.

Domki rekreacyjne drewniane w branży budowalnej stają się coraz popularniejsze. Niektóre z domków są projektowane w technologii energooszczędnej. Domki z drewna są budowane na różne sposoby. Mogą być to na przykład domy szkieletowe, które można wznieść bardzo szybko (ich budowa trwa do 3 miesięcy), posiadają cienkie ściany i dają mnóstwo przestrzeni w środku domku. Warto zauważyć, że inwestycja jest również atrakcyjna finansowo – koszty, które należy ponieść, są często mniejsze niż w innych wypadkach (jeśli weźmiemy pod uwagę szybkość budowy). Warto zdecydować się na dom rekreacyjny z drewna również dlatego, że wszystkie są energooszczędne, wytwarzane z naturalnych surowców, a dodatkowo charakteryzują się długą żywotnością i wysokim komfortem użytkowania.

Jakie są zalety korzystania z oczyszczalni ścieków na małych wsiach?

0

Rolnictwo jest dziedziną, w której zużycie wody jest wyjątkowo duże. Dlatego ograniczenie jej kosztów oznacza ogromną ulgę dla rolników, zarówno tych drobnych, jak i prowadzących szeroko zakrojoną działalność. Jednocześnie na małych wsiach wciąż są problemy z gospodarowaniem wodą. Można sobie z nimi poradzić, korzystając z biologicznych oczyszczalni ścieków.

Patrząc w gwiazdy – polskie i słowackie parki ciemnego nieba

0

Świeże powietrze, lekki wiatr kołyszący liśćmi i przemykający przez bujne trawy, odgłosy lasu i szemrzący w oddali strumyk, a nad nami bezchmurne niebo, na którym migocą gwiazdy. Niesamowity klimat i możliwość przebywania „bliżej gwiazd”…

Karpacz – apartamenty dla całej rodziny w sercu Karkonoszy

0

Karpacz leży w najwyższym paśmie Karkonoszy – z tego względu oferuje najpiękniejsze widoki górskie w tym regionie. To najpopularniejsza baza wypadowa na Śnieżkę. Oprócz wędrówek pieszych gwarantuje bliskość infrastruktury narciarskiej dla dzieci i dorosłych. Bogata baza apartamentów dopełnia obrazu wygodnych wczasów dla całej rodziny.

Charakterystyka idealnej przydomowej oczyszczalni ścieków

0

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie idealne wszędzie tam, gdzie nie można wykonać przyłącza do sieci kanalizacji lub możliwe będzie to dopiero za kilka lat. Choć sama w sobie kosztuje nieco więcej niż wybudowanie szamba, to w eksploatacji okazuje się znacznie tańsza i stosunkowo szybko się zwraca. W przeciwieństwie do niego oczyszczalnia nie generuje też problemów z przykrymi zapachami. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej technologii?

Soczewki kontaktowe marki Acuvue

0

Soczewki kontaktowe Acuvue to znana na całym świecie marka ceniona przez wszystkie osoby chcące w komfortowy sposób korygować swój wzrok. Marka, która od lat 80. XX wieku zmieniła oblicze branży okulistycznej, dzięki wprowadzeniu do użytku miękkich soczewek kontaktowych Acuvue.

Wprowadzone najpierw na rynek amerykański, a potem brytyjski, miękkie soczewki okazały się idealnym rozwiązaniem. Można je bowiem było wyrzucić po określonym czasie użytkowania. Znacznie zwiększyły także komfort widzenia użytkowników. Specjalny materiał silikonowo-żelowy wprowadzony do produkcji w kolejnym, XXI wieku i zastosowany do tworzenia soczewek nie powoduje bowiem uczucia wysuszenia i pieczenia oka. Soczewka płynnie przesuwa się po powierzchni oka, umożliwiając widzenia pod wszystkimi kątami. Kolejną innowacją wprowadzoną dzięki marce Acuvue było zastosowanie także już w XXI wieku soczewek kontaktowych torycznych do korygowania astygmatyzmu, co do tej pory było niemożliwe, ze względu na najczęściej występujące połączenie tej wady wzroku z innymi.

Soczewki kontaktowe Acuvue to dzisiaj produkty pozwalające skorygować komfortowo w zasadzie każdą wadę wzroku. Bez problemu mogą być używane zarówno przez osoby z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością, astygmatyzmem czy prezbiopią występującą w miarę osiągania starszego wieku i nadmiernym wytężaniem wzroku na co dzień. W sprzedaży znajdują się także soczewki kontaktowe dla prawdziwych elegantek, tzw. soczewki akcentujące, pozwalające w efektowny sposób podkreślić kolor i naturalną urodę oczu. Soczewki kontaktowe Acuvue to rozwiązanie wybierane przez wszystkich użytkowników, którzy nie chcą ograniczać swoich możliwości na co dzień i mimo wady wzroku, pragną prowadzić aktywny tryb życia. Dzięki rodzajowi wykorzystanego do ich produkcji materiału, soczewki Acuvue pozwalają bowiem na aktywne uprawianie sportu, całodzienną pracę przy komputerze czy innego rodzaju wyzwania, jakie stawia przed nami codzienność.

Soczewki kontaktowe mogą być używane na zmianę z okularami lub wyłącznie do korygowania wady wzroku, a do ich głównych zalet poza wygodą należą także: brak możliwości zaparowania lub zachlapania szkieł w różnych warunkach pogodowych; możliwość swobodnego używania okularów przeciwsłonecznych czy wykonywania i noszenia makijażu; brak dodatkowego poczucia dyskomfortu spowodowanego obcieraniem przez okulary nosa czy uszu; możliwość swobodnego widzenia pod różnymi kątami i w dowolnym oświetleniu. Nic więc dziwnego, że soczewki kontaktowe Acuvue są codziennie wybierane przez miliony zadowolonych użytkowników – więcej informacji: https://www.acuvue.pl/uzytkowanie-pielegnacja-soczewek/noszenie-soczewek-kontaktowych/zakladanie-zdejmowanie

Zimowy wypoczynek w Szczyrku

0

Szczyrk to niezwykle malowniczo położona miejscowość w Beskidzie Śląskim, która skrywa w sobie wiele atrakcji. Dlatego też jest chętnie wybieranym kierunkiem turystycznym zarówno wśród osób, które szukają propozycji na letni, jak i zimowy wypoczynek. Oprócz licznych szlaków pieszych i rowerowych, miejscowość ta słynie ze szkółek narciarskich, stoków, tras, wyciągów krzesełkowych oraz widoków, które zapierają dech w piersiach u niejednego turysty. Jeśli zatem poszukujemy idealnego miejsca, w którym spędzimy święta, Sylwestra lub ferie, Szczyrk będzie najlepszą z możliwych propozycji. Zanim jednak wyjedziemy, musimy zarezerwować sobie nocleg. Apartament, hotel, domek – w Szczyrku znajdziemy wiele różnych wariantów, które zaspokoją oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających wczasowiczów.

Czym się kierować podczas rezerwacji miejsca noclegowego?

Jeśli kochamy białe szaleństwo w postaci szusowania na stokach, dobra lokalizacja to podstawa. Przyjemność z aktywnego wypoczynku będzie zatem tym większa, im bliżej będzie do takich miejsc. Idealny domek w Szczyrku powinien być położony z jednej strony na tyle blisko, aby umożliwić swobodne dojście na stok, z drugiej – w takiej odległości, aby zapewnić turystom spokój, ciszę i komfortowy wypoczynek. Na co jeszcze, oprócz lokalizacji, warto zwrócić uwagę? Oczywiście na jego wygląd zewnętrzny. Aby pobyt w górach móc zaliczyć do udanych, przestronny, komfortowo wyposażony obiekt noclegowy z pewnością umili nam zimowe wieczory. Optymalnie, jeśli będzie na tyle uniwersalny, że zaspokoi potrzeby osób nastawionych na aktywny, jak i mniej intensywny wypoczynek. Na szczęście bogata oferta domków w Szczyrku z pewnością mile nas zaskoczy, albowiem pozwoli na swobodny dobór miejsca noclegowego odpowiadającego pod każdym względem.

Dla każdego coś fajnego

Szczyrk to bez wątpienia wyjątkowe miejsce w kraju. Każdy z odwiedzających turystów znajdzie coś, co najlepiej zobrazuje jego oczekiwania. Nie ma znaczenia, czy wyjeżdżamy w pojedynkę, z dziećmi, czy może planujemy romantyczny weekend z ukochanym. W każdym przypadku możemy liczyć na dobrą zabawę, swobodny odpoczynek oraz wiele funkcjonalnych udogodnień.

Jak kiedyś…

Spowita pod grubą warstwą śniegu panorama Szczyrku wielu z nas przywoła wspomnienia z dzieciństwa, zaś najmniejszym latoroślom umożliwi beztroskie zabawy na białym puchu. Nie ważne, czy jesteśmy pasjonatami jazdy na nartach, desce snowboardowej, czy może entuzjastami rodzinnych wypadów w góry, Szczyrk okaże się propozycją turystyczną spełniającą wszystkie te oczekiwania.