środa, Listopad 20, 2019

Zakopane – czy można znaleźć tam wolny apartament?

0
Zakopane - czy można znaleźć tam wolny apartament?

Zakopane to niekwestionowana zimowa stolica Polski. Oblegana przez turystów w ciągu całego roku. Każdej zimy zjeżdżają do niej setki tysięcy miłośników nart i sportów zimowych. Latem zaś ich miejsce zajmują miłośnicy górskich wspinaczek i wędrówek. Wszystko to sprawia, że bardzo liczne grono turystów szczelnie zapełnia wszelkie hotele, schroniska czy pensjonaty. Ponadto od lat krąży opinia urastająca do rangi legendy, że w Zakopanym nie sposób znaleźć miejsca noclegowego. Ile w tym jest prawdy? Wszystkie legendy warto zweryfikować w oparciu o solidne argumenty.

Jak wygląda prawdziwe zapełnienie dostępnej bazy noclegowej?

Faktem jest, że wzmożone zainteresowanie stolicą Tatr przekłada się na obłożenie miejsc noclegowych. Szczególnie mamy z tym do czynienia w sezonie urlopowym, w trakcie długich weekendów czy innych dni wolnych od pracy. Z drugiej jednak strony należy wspomnieć o tym, że branża  turystyczna ciągle się rozwija, powstają nowe hotele i pensjonaty. Rynek odpowiada podażą na zaistniały popyt. Bogata oferta noclegowa sprawia, że całkiem realnym staje się znalezienie odpowiedniego zakwaterowania w rozsądnej cenie.

Jak szukać noclegu?

W tym zakresie bardzo ważnych jest kilka przesłanek. Jeżeli się do nich dostosujemy, to o wiele łatwiej uda nam się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby rezerwować termin z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy mieli dostępny szeroki wybór oferty które nie są jeszcze zarezerwowane. Wcześniejsze podjęcie decyzji bardzo często ma również wpływ na niższą cenę. Ponadto warto dokonać porównania ogłoszeń za pomocą różnego rodzaju wyszukiwarek i serwisów, na których można rezerwować noclegi. Przy takim postępowaniu szanse na znalezienie wolnego terminu w miejscu o dobrym standardzie i przyzwoitej cenie stają się coraz bardziej realne.

Apartamenty w Zakopanem?

To coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba turystów. Komfort i wygoda w rozsądnej cenie. Poza tym można poczuć się jak w domu.

Dobrym przykładem modelowego oferowania usług związanych z urlopem i noclegiem jest firma JLS Apartamenty Zakopane – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/ – swoją działalnością bardzo jasno pokazuje, że w stolicy Tatr apartament to najlepszy wybór związany z zakwaterowaniem.

Zakopane przyciąga niczym magnes turystów i kuracjuszy już od ponad stu lat. W tym czasie miejsce to urosło do rangi legendy, goszcząc coraz to nowe pokolenia Polaków. Urlop w tym miejscu to zawsze niezapomniane wrażenia.

Narty Salomon – przegląd popularnych modeli

0
Narty Salomon – przegląd popularnych modeli

Narty Salomon należą do najchętniej wybieranych niemal we wszystkich kategoriach. Często są też nagradzane w testach, co stanowi potwierdzenie ich doskonałej jakości oraz parametrów. Zastanawiasz się, czym wyróżniają się najpopularniejsze modele? Sprawdź nasze zestawienie i dowiedz się, który będzie najlepszy dla Ciebie!

 1. Salomon XDR 80 Ti

Nagrodzony w World Ski Test 2017 i 2018 model jest nie tylko jedną z najlepszych propozycji marki, ale również jedną z najbardziej wszechstronnych. To uniwersalne narty All Mountain, w których z radością spędzisz na stoku cały dzień. Narty Salomon XDR 80 Ti mają bardzo solidną konstrukcję, która zapewnia im pożądaną wytrzymałość, a także odpowiednią moc. Pozostają niezwykle sprawne zarówno na twardym śniegu, jak i w puchu, oferując świetną zwrotność i dynamikę jazdy. Jednocześnie z tymi deskami na nogach nigdy nie stracisz kontroli – wszystko dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu i zastosowanym technologiom produkcji.

salomon

Źródło: https://www.nartywarszawa.pl/oferta/narty/salomon.html

 1. Salomon S/Max Blast

Dużą popularnością cieszą się również narty Salomon z serii S/Max. Wszystkie modele są chętnie wybierane i niezwykle sprawne, jednak to wersja oznaczona symbolem Blast należy do najbardziej cenionych. To model, który jest kontynuacją znanej i lubianej serii X-Max. Deski idealnie sprawdzają się do dynamicznej, szybkiej jazdy. Świetnie wchodzą w zakręty, ale wybaczają też drobne błędy w technice. Dobrze sprawdzają się na każdym podłożu i dają dużo przyjemności z szusowania. Są idealne dla zaawansowanych i wymagających narciarzy, którzy lubią bawić się na stoku. Z tymi nartami na nogach nie zmęczysz się jednak nawet podczas całego dnia zjazdów. Narty S/Max Blast występują też w nowej odsłonie na 2020 rok. W tej wersji są jeszcze bardziej dopracowane niż w poprzednich latach. 

 1. Salomon S/Max 8

Kolejny przedstawiciel linii S/Max jest bardziej wszechstronny, ale przeznaczony dla mniej zaawansowanych narciarzy. Łatwy w prowadzeniu, lekki model idealnie sprawdza się na trasach i pomaga w wypracowaniu bezbłędnej techniki. Jazda w tych nartach to prawdziwa przyjemność, co potwierdzają ich liczni użytkownicy i wielbiciele. Doskonale trzymają krawędź dzięki technologii Edge Amplifier, a precyzyjna kontrola toru ruchu możliwa jest przy znacznie mniejszym wysiłku. Z nartami Salomon S/Max 8 szybko poczujesz się pewnie na śniegu, nawet jeśli Twoje umiejętności nie są powalające.

 1. Salomon S/Race Pro

Model S/Race Pro to najmocniejsza propozycja z serii nart dla najbardziej zaawansowanych, poszukujących wrażeń narciarzy. To model dla miłośników szybkości i adrenaliny, który wyróżnia szybkość, zwrotność i świetne trzymanie krawędzi. Łącząc cechy nart slalomowych i gigantowych, mają krótki profil skrętu i pozwalają na dobrą kontrolę. Są idealne dla uczestników amatorskich zawodów i wszystkich tych, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom techniczny. Wzorowane na najlepszych modelach wyczynowych są niezawodne i niezwykle skuteczne na każdej trasie.

 1. Salomon QST Lux JR

W zestawieniu nie mogło zabraknąć nart freeride’owych, których powstania prekursorem jest właśnie marka Salomon. Linia QST przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy lubią odkrywać nowe trasy, a model QST Lux JR to najlepszy wybór dla dzieci, które zdążyły połknąć już bakcyla narciarskiego. Idealnie wyprofilowane i lekkie deski nadają się do jazdy w każdym terenie – w tym po świeżym puchu. Łatwo również nimi manewrować – poradzą sobie z tym nawet mali narciarze, którzy nie ważą zbyt wiele. To idealny wybór dla żądnych przygód juniorów.

Wakacje i wczasy w Jastrzębiej Górze

0
Wakacje i wczasy w Jastrzębiej Górze

Wybór Jastrzębiej Góry jako cel wakacyjnej wędrówki jest trafionym wyborem. Miejscowość ta, choć niezbyt duża, charakteryzuje się licznymi atrakcjami nie tylko w jej centrum. Czyste wody i nieco kaszubski charakter czynią Jastrzębią Górę ważnym punktem każdego pobytu nad Morzem Bałtyckim. Można zatrzymać się tu na całe wczasy lub tylko wpaść, by spędzić kilka miłych chwil.

Położenie Jastrzębiej Góry

Jastrzębia Góra dużo zawdzięcza swojej lokalizacji, czyli bezpośredniemu położeniu nad polskim morzem. Dostęp do plaży i kilku kąpielisk sprawia, że miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów. Schodzą się tutaj dwie krainy geograficzne, Pobrzeże Gdańskie i Pobrzeże Kaszubskie. Tereny nie są nizinne, a zróżnicowane, występują m.in. klify i wąwozy. Od południowo-zachodniej strony Jastrzębia Góra graniczy z rzeczką Czarną Wodą. Oczywiście na płaskich obszarach należących do miejscowości znajdują się plaże.

Walory Jastrzębiej Góry

Walorem, często przesądzającym o wyjeździe na wakacje do Jastrzębiej Góry, są jej piękne krajobrazy, czyste plaże i kąpieliska. Powietrze tutaj jest rześkie i zdrowe, co zresztą stanowi dość typową cechę miejscowości nadmorskich. Poza zwiedzaniem, turyści mogą spacerować po okolicy, podziwiając wyjątkowe miejsca oraz bujną przyrodę. Jastrzębia Góra dysponuje rozbudowanym zapleczem, jeśli chodzi o możliwość zanocowania czy też skorzystania z dostępnych punktów gastronomicznych. Odwiedzający miejscowość nie powinni mieć żadnych problemów z dojazdem.

Lokalne atrakcje

Jeśli chodzi o dostępne w Jastrzębiej Górze atrakcje, wydają się dość zróżnicowane i liczne, jak na tak niewielką miejscowość. Ci jednak, którzy liczą na oglądanie zabytków i tym samym poznawanie historii, mogą się rozczarować. Zachowane budynki, które należą do grona zabytkowych, są dość młode, więc żeby skupić się na zamierzchłej przeszłości Jastrzębiej Góry, trzeba szukać źródeł lub zasięgnąć języka u mieszkańców, głównie starszych. Mimo niewielkiej wartości historycznej zabudowa miejscowości warta jest zainteresowania. Dużo obiektów powstało na początku XX wieku i prezentuje typowy dla epoki wygląd. Są to na przykład wciąż działające domy wczasowe przy ul. Bałtyckiej (niektóre są znane z tego, że nocowali w nich sławni ludzie, chociażby J. Piłsudski w domu wczasowym „Mewa”), liczne pensjonaty i wille. Budynki takie mieszczą się praktycznie na całym obszarze Jastrzębiej Góry, głównie blisko innych atrakcji lub w miejscach z pięknym widokiem na Bałtyk. Ciekawym obiektem zabytkowym jest również świątynia pw. Andrzeja Boboli znajdująca się przy ul. Kaszubskiej.

Nie trzeba skupiać się na architekturze, by mieć co oglądać podczas wypoczynku w tej pięknej miejscowości. Jednym z bardzo atrakcyjnych miejsc w bezpośredniej okolicy Jastrzębiej Góry jest wąwóz Lisi Jar, stanowiący wspaniały przykład, co potrafi stworzyć natura na przestrzeni lat. Podobnych wrażeń może dostarczyć spacer po wybrzeżu, podczas którego można podziwiać klify otaczające plażę.

Baza noclegowa

Jeśli chodzi o możliwość noclegu, Jastrzębia Góra posiada dość dużo placówek udostępniających pokoje dla turystów. Najczęściej wybierane są te noclegi w Jastrzębiej Górze, z okien których rozpościera się widok na najbardziej malownicze miejsca i obiekty. Oczywiście te pokoje najtrudniej wynająć, gdy przyjedzie się do miejscowości w sezonie. Zawsze jednak można liczyć na prywatne kwatery lub domki.

Podsumowanie

Wypoczynek w Jastrzębiej Górze może być interesujący. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, mają do dyspozycji plaże i kąpieliska, jak również szereg zabytków. Mogą spacerować po okolicy, co stanowi okazję do podreperowania kondycji dróg oddechowych i nie tylko. Żeby wakacje były udane, warto zadbać o wygodny nocleg chociażby za pomocą tej strony: Przymorzu.pl.

Dobry preparat na kleszcze – co kupić?

0
Dobry preparat na kleszcze - co kupić?

Ostatnimi czasy ta sprawa często zajmuje – kolokwialnie pisząc – Waszą głowę? Cały czas zastanawiacie się bowiem, co po prostu kupić, aby ochrona przeciwko tym pajęczakom była skuteczna i efektywna? W takim razie na pewno warto przeczytać poniższy artykuł. Znajdują się tutaj bowiem informacje dotyczące tego, jaki preparat na kleszcze będzie po prostu najlepszy…

Kleszcze są naprawdę wyjątkowo groźne. To pajęczaki, które są niestety coraz liczniejsze. Piszemy niestety, ponieważ takie właśnie insekty niosą ze sobą dużo zagrożeń. Oczywiście, czasami ktoś może zostać ugryziony przez kleszcza i finalnie nic się mu nie stanie. Dużo jednak zależy od tego, czy kleszcz zostanie właściwie wyciągnięty. Ważnym aspektem jest także czas realizacji tej konkretnej czynności. Najlepiej robić wszystko, aby po prostu kleszcze nie znajdowały się na naszym ciele, prawda? Jakie są tutaj sposoby? Niektórzy twierdzą, że wystarczy tylko po prostu unikać miejsc, gdzie takie pajęczaki występują w największych ilościach. Trudno jednak to zrobić itp. Zwłaszcza, że kleszcze są obecne na przykład w lasach, zagajnikach lub niedaleko akwenów wodnych. Tutaj trzeba wymienić również przydomowe trawniki, parki itp. Trudno zatem nie chodzić w te wszystkie lokalizacje? Są też inne sposoby. Niektórzy uważają, że trzeba się po prostu ubierać grubo, aby zakrywać jak największą powierzchnię przed kleszczami. To także nie do końca dobre rozwiązanie. Szczególnie biorąc pod uwagę okres letni. Wtedy temperatury są przecież stosunkowo wysokie, prawda? Zresztą, kleszcze wczepiają się też w nasze elementy garderoby. Stamtąd mają natomiast – kolokwialnie pisząc – autostradę, aby dostać się na naszą skórę…

Właśnie dlatego trzeba zdecydować się po prostu na dobry preparat na kleszcze Kick The Tick® Max Repelent Plus. Dla kogo jest on przeznaczony? Praktycznie dla wszystkich. Między innymi chodzi nam o dorosłych, a także o dzieci już od trzeciego roku życia. Jest to możliwe, ponieważ opisywany specyfik przeciwko tym insektom nie zawiera żadnych groźnych substancji, które niestety występują w innych produktach od innych producentów. Dlaczego jeszcze warto stosować preparat na kleszcze Kick The Tick® Max Repelent Plus? Gwarantuje on kilka godzin ochrony przed pajęczakami. Może być bez problemu od razu stosowany na naszą skórę – ta czynność nie sprawia najmniejszych nawet trudności. Dodatkowo można liczyć na ochronę przed takimi owadami, jak komary oraz meszki. Ochrona jest zapewniona na minimum kilka godzin. Trzeba zwrócić uwagę na czynniki, że Kick The Tick® Max Repelent Plus działa naprawdę bardzo skutecznie i jest polecany przez ekspertów. Taki zatem preparat na kleszcze musi znajdować się tak naprawdę w każdej domowej apteczce bez wyjątku.

Oczywiście, po każdym spacerze – na przykład na terenie parku – warto sprawdzić swoje ciało. Zauważyliście kleszcza? W takiej sytuacji warto zastosować dobrej jakości zestaw do wyciągania tych pajęczaków – o nazwie Kick The Tick® expert.

 

 

Polski producent obuwia Demar, czyli sprawdzona jakość w najlepszym wydaniu

0
Polski producent obuwia Demar

Inwestując w obuwie, zawsze zwracamy uwagę na trzy podstawowe cechy. Przede wszystkim jest to cena. Każdy z nas wybierając się na zakupy, ustala w pewnym sensie swój budżet i jedni szukają zazwyczaj sposobów, by kupić wysokiej jakości buty w jak najbardziej atrakcyjnej propozycji cenowej, inni natomiast pozwalają sobie na niewielkie przekroczenie ustalonej sumy, byle mieć pewność, że ich zakup jest zadowalający. Następnie patrzymy na wygląd danych modeli. W końcu modne buty zgodne z panującymi trendami to podstawa eleganckiego ubrania i dobrze wyglądającego outfitu. Na ostatni miejscu jest jakość, chociaż nie jest ona wcale mniej ważna.

Wybierając takie marki jak Polski producent obuwia Demar, bez wątpienia można otrzymać wszystko, czego się szuka już w pierwszym sklepie. Warto jednak wiedzieć, dlaczego marka cieszy się tak dużą pozytywnych opinii od zadowolonych klientów. Zapraszamy serdecznie do lektury dalszej części przygotowanego materiału, gdzie dokładnie opowiemy na temat firmy.

Jakość potwierdzona doświadczeniem

Nie bez powodu polski producent obuwia Demar cieszy się uznaniem klientów. Wszystkie produkty wykonywane są z wysokogatunkowych materiałów i przy pomocy zaawansowanych oraz innowacyjnych technologii. Pamiętaj, że to również istotne, ponieważ nowoczesne urządzenia produkcyjne, są w stanie zagwarantować perfekcje.

Sam projekt powstaje oczywiście przy współpracy najlepszych specjalistów z branży. Pracownicy posiadający doświadczenie i umiejętności na pewno są istotnym trybem w całej maszynie, ponieważ dzięki ich wiedzy powstają konstrukcje, które zaspokajają potrzeby najbardziej wymagających klientów. Przekonaj się o tym na własnym przykładzie i zawsze wybieraj takie marki jak Polski producent obuwia Demar.

Atrakcyjne ceny i doskonała oferta

W ofercie firmy spotkać można wiele ciekawych konstrukcji, które teoretycznie przypominają konkurencję z innych krajów. Różnica jest zasadniczo istotna dla samych użytkowników, ponieważ Polski producent obuwia Demar zapewnia dużo lepsze ceny swojego wyposażenia, przy zachowaniu tak doskonałego stosunku jakości wykonania do komponentów.

Zachęcamy do tego, by każdy zapoznał się z propozycjami producenta osobiście. Prawdopodobnie będziecie zachwyceni z otrzymanego wyposażenia. Buty w końcu łączą ze sobą atrakcyjny design, super ceny i przede wszystkim jakość z najwyższej półki. Warto zadać sobie pytanie – czego chcieć więcej, skoro asortyment spełnia dosłownie wszystkie kryteria i oczekiwania każdego z nas.

Kontrola drogowa i co potem? Jak wygląda procedura karania nietrzeźwych kierowców?

0
Kontrola drogowa i co potem? Jak wygląda procedura karania nietrzeźwych kierowców?

Zostałeś złapany za jazdę pod wpływem alkoholu i zastanawiasz się co Cię teraz czeka? W artykule opisujemy jakie konsekwencje grożą za jazdę pod wpływem alkoholu i jakie procedury czekają Cię po tym, jak alkomat podczas kontroli drogowej, pokaże niedozwolone stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu.

Procedura karna – na co należy się przygotować?

Po pewnym czasie od kontroli policyjnej, zostaniesz wezwany na komendę w celu złożenia wyjaśnień. Już wtedy może zostać Ci zaproponowane żebyś dobrowolnie poddał się karze, czyli przyznał się do winy i zgodził na karę zaproponowaną przez prokuratora.  W ten sposób możesz uniknąć rozprawy. Nie zawsze jednak jest to najlepsze wyjście. Czasem, w sądzie można uzyskać niższą karę. Co więcej, w niektórych przypadkach możliwe jest staranie się o tzw. „warunkowe umorzenie postępowania”. Polega ono na tym, że sąd zamiast wydawać wyrok skazujący, umarzy postępowanie karne pod ustalonymi warunkami. Dzięki temu, możesz zarówno uniknąć kary (w tym odebrania prawa jazy) oraz wpisania do Krajowego Rejestru Krajowego. Aby móc się o to starać, muszą zostać spełnione określone warunki. Po pierwsze, wina i szkodliwość społeczna czynu nie mogą być znaczne. Po drugie, okoliczności popełnienia przestępstwa muszą być wyjaśnione, a Twoja postawa oraz dotychczasowy sposób życia mają uzasadniać przypuszczenie, że będziesz przestrzegał prawa.

Wyrok nakazowy – alternatywna droga postepowania w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu

Zgodnie z polskim prawem, zarówno w sprawie o przestępstwo jak i wykrocznie, sąd może wydać tzw. wyrok nakazowy. Wyrok nakazowy jest wydawany bez konieczności przeprowadzenia rozprawy i bez udziału stron. Oznacza to, że sąd może wydać wyrok bez Twojej obecności. Oczywiście, od takiego wyroku można się odwoływać. Przeczytaj o tym więcej na stronie: https://adwokat24h.pl/jazda-po-alkoholu/.

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu?

Jazda po alkoholu może być przestępstwem lub wykroczeniem – w zależności od stanu upojenia. Jeżeli zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila (tj. od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) jest to tzw. „stan po spożyciu alkoholu”.  Prowadzenie pojazdu mechanicznego traktowane jest wtedy wykroczenie, które karane jest:

 • grzywną od 50 zł do 5000 zł;
 • karą aresztu od 5 do 30 dni;
 • zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat;
 • 10 punktami karnymi.

Prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości (czyli jeżeli zawartość wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi lub więcej niż 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) jest przestępstwem, za które grozi:

 • grzywna zależna od dochodu;
 • ograniczenie wolności od miesiąca do 2 lat lub pozbawienie wolności do lat 2;
 • świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 5 000 zł do 60 000 zł;
 • odebranie prawa jazdy na okres od 3 lat do 15 lat;
 • 10 punktów karnych.

Konsekwencje karne mogą być dotkliwsze w przypadku, gdy zostaniesz złapany na jeździe w stanie nietrzeźwym kolejny już raz lub pod wpływem alkoholu spowodujesz wypadek, w którym inna osoba dozna uszczerbku na zdrowiu lub poniesie śmierć. W ostatnim wypadku można zostać skazanym na 12 lat pozbawienia wolności oraz utracić prawo jazdy dożywotnio.

Paryż – stolica, w której szybko się zakochamy

0
Paryż - stolica, w której szybko się zakochamy

Zwiedzanie miast jest samą przyjemnością. Można zatem wybrać takie lokalizacje, które urzekną nas od pierwszego wejrzenia. Paryż zyskał już sobie wielu wielbicieli i z roku na rok turystów tutaj przybywa. Nic dziwnego, gdyż sama wieża Eiffla jest imponująca a do tego dochodzą przepyszne croissanty. Warto zatem sprawdzić wcześniej wszystkie lokalizacje, do których będziemy mogli dostać się krętymi uliczkami, które przeniosą nas nieraz w czasie.

Każdy zakątek Paryża to ciekawe podróże

Najważniejsze jest to, aby wybrać sobie za nocleg lokum w centrum konkretnej dzielnicy – wtedy wyruszenie na zwiedzanie będzie najbardziej optymalne. Do wyboru mamy najpiękniejsze miejsca w Paryżu i inne przeróżne punkty, m.in.:

– widok na wieżę Eiffla z różnorodnych miejsc;
– schody Trocadero i karuzela Trocadero – warto być tu wcześnie rano przed masą turystów;
– spacery nad Sekwaną i rejsy po niej;
– kawiarnie i restauracje zachowane w stylistyce retro potrafią przywołać dawne czasy a także niesamowity smak kawy czy ptysi;
– punkty widokowe na Paryż – klasykiem jest wieża Eiffla czy też dach słynnej galerii Lafayette;
– parki i ogrody Paryża – Jardin des Tuileries, Jardin du Luxembourg;
– mosty Paryża;
– łuk triumfalny;
– bazylika Sacre Cour;
– katedra Notre Dame;
– księgarnia Shaekspeare and Company;
– piramida Luwru;
– Disneyland.

O każdej porze roku

Do Paryża możemy wybrać się zawsze: wiosną i latem, jesienią i zimą. Każda pogoda sprzyja temu byśmy mogli zwiedzać i czerpać jak najwięcej z miejsc, które będziemy odwiedzać. Co więcej: do tego, aby podróże po Paryżu były udane należy zabrać ze sobą aparat, dzięki któremu uwiecznimy wiele miejsc na pamiątkę. Fotografie są zawsze udane, gdyż sama otoczka jest niezwykła. Można wyszukać tutaj miejsce na błogi spokój jak też udać się do najbardziej ruchliwych punktów zwiedzania. Jeśli zatem chcemy poznać miasto od podszewki to wybierzmy się tutaj na dłużej by zaczerpnąć jak najwięcej się da.

Odkrywanie Paryża

Z każdym dniem możemy zobaczyć tutaj coś nowego. Co więcej, udanie się o konkretnej porze pod wieżę Eiffla może być niezapomnianym przeżyciem. Warto zatem wykorzystać czas do maksimum i wydobyć tyle wspomnień, by były one najbardziej wyczerpujące. W Paryżu dobrze zjemy, odpoczniemy i co istotne: zobaczymy. Poukrywane sklepiki, stara architektura – wszystko to jest piękne i hipnotyzujące. Ponadto Paryż jest światową siedzibą mody – mieszczą się tu butiki, w których kupimy coś ponadczasowego i prosto z wybiegów mody. Mając przy sobie tyle atrakcji nie sposób będzie się nudzić, gdy zawitamy w dowolną dzielnicę.

Wyjazdy na narty do Francji

0
Wyjazdy na narty do Francji

Francja jest jednym z krajów alpejskich, co przekłada się na jej atrakcyjność pod względem wyjazdów narciarskich. Sezon jest tutaj długi, śnieg obfity, a krajobrazy zapierają dech w piersiach. Nic więc dziwnego, iż w ten region przybywają turyści z całego świata, oczekując niezapomnianych, górskich przeżyć. Zapewniają im je liczne kurorty, spośród których dwa chcielibyśmy zaprezentować.

Alpe d’Huez

Wyjeżdżając na narty do Francji, warto zdecydować się na region Alpe d’Huez. Jest to wyjątkowo malowniczy region, położony na łagodnie opadającym płaskowyżu masywu des Grandes Rousses. Znajduje się na wysokości 1860 m, a jego tereny należą do Parku Narodowego Ecrins.

Atrakcją regionu jest około 130 zróżnicowanych tras zjazdowych, przeznaczonych dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania. Osobom doświadczonym bez wątpienia do gustu przypadnie czarna trasa Piste de Sarenne, ale również ci, którzy mają mniejsze doświadczenie, będą mogli wybrać coś dla siebie, gdyż łącznie szlaki narciarskie liczą sobie tutaj ponad 200 km. Warto wspomnieć także o ponad tysiącu armatek śnieżnych i licznych wyciągach, które poprawiają komfort poruszania się po regionie.

Na koniec pragniemy podkreślić, że Alpe d’Huez słynie z około 300 słonecznych dni w roku, a także ze wspaniałego mikroklimatu. Dodatkową atrakcją mogą być także nocne zjazdy narciarskie.

Les 3 Valées

Les 3 Valées, będący ogromnym obszarem położonym na terenie Parku Narodowego Vanoise, uchodzi za jeden z najatrakcyjniejszych regionów narciarskich. Znajduje się tutaj aż osiem ośrodków i łącznie 600 km tras zjazdowych, co czyni to miejsce jednym z największych kompleksów narciarskich Francji. Dodatkowym atutem Les 3 Valées jest to, iż trasy płynnie łączą się ze sobą, pozwalając na poruszanie się nimi bez zdejmowania nart, co stanowi wielką zaletę dla miłośników sportów zimowych.

W regionie Les 3 Valées znajduje się położony najwyżej ze wszystkich francuskich ośrodków, kurort Val Thorens. Wioska położna jest na wysokość 2300 m n.p.m, dzięki czemu sezon narciarski trwa tutaj wyjątkowo długo. Niezapomniane widoki i czyste powietrze to kolejne atuty, które przemawiają za wybraniem właśnie tego ośrodka na urlop.

Nad Val Thorens króluje szczyt Cime de Caron, liczący sobie 3200 m, na który pasażerów przewozi komfortowa gondola. Jest to miejsce, w którym znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa, licząca sobie 12 km, a także czarny szlak Orelle, przeznaczony dla zaawansowanych.

Firma Winterevent, której ofertę można znaleźć na stronie winterevent.pl, poleca Val Thorens osobom na każdym poziomie zaawansowania. Jest to region idealny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Oprócz stoków godne polecenia są także niezwykłe widoki na okoliczne lodowce oraz stację narciarską, w której hotele przeplatają się z trasami zjazdowymi. Bez wątpienia będzie to więc niezapomniane miejsce do odpoczynku.

Jakie kalosze i wodery będą najlepsze do wędkowania?

0
Jakie kalosze i wodery będą najlepsze do wędkowania?

Wędkarstwo to niezwykle wymagający sport, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Niewątpliwie podstawowymi elementami wyposażenia każdego wędkarza są funkcjonalne kalosze wędkarskie i wodery. Jak wybrać idealny ekwipunek do wędkowania?

Czym są wodery?

Dla przypomnienia – wodery to takie nieprzemakalne buty i spodnie w jednym. Z reguły sięgają do pasa, a czasem nawet do pach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność wejścia do wody, a w kontekście wędkowania taka konieczność istnieje praktycznie zawsze. Można je wykorzystać zarówno przy długotrwałym zanurzeniu w wodzie, jak i krótkotrwałym łowieniu. W wędkarskim ekwipunku są niezbędnym elementem, zaraz obok tradycyjnych kaloszy. Uchronią nas przed przemarznięciem, przemoknięciem i w konsekwencji przeziębieniem.

Jaki materiał na kalosze wędkarskie i wodery?

Dobierając odpowiednie kalosze wędkarskie i wodery warto postawić na materiały o dużym stopniu nieprzemakalności. Optymalne będą na przykład modele, pokryte z wierzchu PCV, czyli polichlorkiem winylu, z podszewką z dzianiny poliestrowej, wyściółką włókninową wymienną oraz podeszwą z antypoślizgową warstwą PVC. Przydadzą im się również solidne i wytrzymałe szelki. Z podobnych materiałów wykonuje się również kalosze. Tutaj częściej stawia się jednak na EVA, czyli formalnie polietylen-co-octan winylu. Dobrze, aby dodatkowo były wyposażone w wymienne wkładki.

Ekwipunek, który utrzyma temperaturę

Warto też pamiętać, aby upewnić się, że wybierane kalosze wędkarskie i wodery zapewniały optymalną termoizolację. Najlepsze modele gwarantują komfortowe użytkowanie nawet do -30 stopni Celsjusza. Dodatkowo wiele egzemplarzy posiada wymienne wkłady, dzięki czemu łatwo je dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

Zwróć uwagę na odpowiedni bieżnik

Ważnym elementem zarówno kaloszy, jak i woderów jest również funkcjonalny bieżnik. Tego typu obuwie powinno zostać wyposażone w antypoślizgową warstwę, dzięki czemu nie przewrócisz się na śliskim błocie, mokrej trawie, śniegu, a nawet lodzie. Dodatkowo bieżnik powinien mieć odpowiednią, chropowatą strukturę, dzięki czemu będzie zapewniał lepszą przyczepność, stabilizację i pewny punkt podparcia.

Czy warto kupić jednocześnie wodery i kalosze?

Warto posiadać kalosze wędkarskie i wodery jednocześnie. Mają one bowiem różną funkcjonalność. Czasem lepiej sprawdzą się niższe buty, zapewniające większy zakres ruchów i szybsze przemieszczanie się. Czasem natomiast konieczne będzie wejście do wody i jednak posiadanie wysokich, sięgających pach butów/spodni.

Wymiana walut w Warszawie

0
Kantor Warszawa Centrum

Pomimo wprowadzenia euro w większości krajów Unii Europejskiej oraz coraz powszechniejszym płatnościom elektronicznym popularność wymiany walut jest w dalszym ciągu na wysokim poziomie. Szczególnie widoczne jest to w Warszawie, która z racji swojego położenia oraz funkcji miasta stołecznego jest odwiedzana przez rzesze turystów. Stanowi również swojego rodzaju punkt wypadowy Polaków podróżujących za granicę poprzez fakt posiadania dwóch lotnisk i bycia ważnym centrum przesiadkowym linii kolejowych i autobusowych.

Dlatego też szalenie istotna jest możliwość dokonywania wymiany walut w naszej stolicy. Każdy kantor w centrum Warszawy może liczyć się z dość dużą liczbą potencjalnych klientów. Obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski chcąc posiadać lokalną gotówkę będą starali się dokonywać przewalutowania w bezpiecznych punktach, między innymi w bakach lub kantorach. Kursy walut w Warszawie są uzależnione od średniego kursu walut NBP i zdecydowanie korzystniejsze w kantorach niż w bankach. Dodatkowo przy wymianie większej ilości gotówki można w kantorach uzyskać niewielki rabat, co jest dodatkową zachętą do dokonywania właśnie tam rozliczeń finansowych.

Podobnie rzecz ma się z naszymi rodakami wyjeżdżającymi za granicę. Chcąc posiadać choćby niewielką ilość gotówki niezbędną do drobnych sprawunków, czy też do udzielania napiwków korzystniej jest udać się do kantoru i dokonać wymiany waluty. I odwracając sytuację, gdy wracamy z zagranicy dobrze jest dokonać analogicznej transakcji w przeciwną stronę. Wymiana walut w Warszawie jak widać jest dość zróżnicowana i tak naprawdę nie ukierunkowana na jeden rodzaj klientów jak w pobliżu jakiejkolwiek innej granicy. W każdej chwili może bowiem zjawić się klient z dowolnego państwa świata. Oczywiście najpopularniejszymi walutami niezmiennie są dolar, euro, funt i frank szwajcarski, ale o ileż łatwiej kupić w Warszawie można korony duńskie lub norweskie niż w Białymstoku lub Lublinie.

Pamiętać należy, że wymiana walut w kantorze jest znacznie bardziej bezpieczniejsza od wymiany u przysłowiowego cinkciarza. Jest również bardziej korzystna finansowo od wymiany w banku.

ZOBACZ TEŻ