środa, maj 31, 2023

Wakacje w SPA dla dwojga – detoks od codzienności

0
hotel ze spa

SPA to miejsce, w którym można zrelaksować się, odprężyć i odciąć od codziennych obowiązków. Odpowiednio zaprojektowane przestrzenie, takie jak strefy relaksu, baseny, sauny czy jacuzzi, sprzyjają wypoczynkowi i regeneracji organizmu. Dodatkowo, wiele centrów SPA oferuje różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne i masaże, które pomagają zmniejszyć napięcie mięśniowe i stres, co przyczynia się do poprawy samopoczucia. Wizyta w SPA może być także okazją do spędzenia czasu w towarzystwie bliskiej osoby lub przyjaciół, co przyczynia się do wzmocnienia wzajemnych relacji i poprawy nastroju.

Odwołany lot – jak szybko dostać się do Niemiec?

0
Odwołany lot - jak szybko dostać się do Niemiec

Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się sezon wakacyjny, a na europejskich lotniskach już zauważyć można mocny paraliż. Opóźnienia w lotach nie są największym problemem, ponieważ bardzo często podróżujący dowiadują się w ostatniej chwili o całkowicie odwołanym locie. Okazuje się, że strajkują pracownicy lotnisk oraz załogi poszczególnych linii lotniczych. Nie pomaga też wzmożony ruch, ponieważ zniknęły trwające od dwóch lat obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jest wielu chętnych na podróżowanie. Jeśli Twój lot do Niemiec się nie odbył, skorzystaj z innej opcji transportu. 

Samolotem do Niemiec 

Transport lotniczy jest oczywiście najszybszy, natomiast w dzisiejszych czasach bardzo niepewny. Tysiące odwołanych lotów i wielogodzinne opóźnienia sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się na inny środek komunikacji. Bilety na samolot nie są też takie tanie, obecnie nawet te tanie linie lotnicze windują ceny, przez co podróż może być po prostu nieopłacalna. Warto pomyśleć o tym, aby zamienić samolot na transport lądowy. 

Do zachodnich sąsiadów własnym samochodem 

Świetne połączenia pod względem infrastruktury sprawiają, że podróż do Niemiec własnym samochodem nie trwa długo. Korzyścią jest również to, że na miejscu podróżujący ma do dyspozycji auto, może być więc niezależny. W przypadku wyjazdów turystycznych sprawdza się to doskonale. Nie zapominajmy jednak o dużym minusie takiego transportu. W obliczu wciąż rosnących cen paliwa, przejazd z Polski do Niemiec może naprawdę sporo kosztować. 

Busy z Polski do Niemiec 

Zakup biletu na transport busem z profesjonalnym kierowcą jest dzisiaj chyba najlepszą opcją. Busy z Polski do Niemiec kursują w każdy dzień tygodnia i praktycznie z każdego, większego miasta w naszym kraju. Walorem jest niska cena przejazdu, komfort podróżowania i krótki czas dotarcia na miejsce. Nie ma tu mowy o opóźnieniach czy odwołanym kursie. Przejazd busem nie wymaga też ponoszenia dużych nakładów finansowych z tytułu tankowania. 

Właśnie z tej opcji najczęściej korzystają zarówno turyści, którzy chcą zwiedzić najpiękniejsze zakątki Niemiec, ale również ci, którzy za zachodnią granicę wybierają się w celach zarobkowych. Regularne przejazdy pozwalają także na częste odwiedziny bliskich, którzy pozostali w ojczyźnie. 

Podróżowanie do Niemiec pociągiem 

Wygodną formą podróżowania może być również skorzystanie z pociągu. Pociąg jedzie stosunkowo krótko, bilet na taki transport nie jest drogi. Pamiętaj jednak, że trasy pociągów pomiędzy Polską a Niemcami są konkretne i ograniczone. Nie dojedziesz tym środkiem komunikacji w każdy zakątek tego kraju. Popularne są połączenia Gdańsk-Berlin czy Szczecin-Berlin, większość pociągów kursuje do tych największych miast.

Jeśli planujesz zwiedzanie Niemiec, zaplanuj swoją podróż, uwzględniając środek transportu. Jak widzisz, do wyboru masz różne opcje, z których możesz skorzystać. Nam pozostaje już tylko życzyć Ci udanych wakacji.

Jak policzyć raty kredytowe na kalkulatorze rat kredytu gotówkowego i uzyskać najlepszą ofertę dla swoich potrzeb?

0
Jak policzyć raty kredytowe na kalkulatorze rat kredytu gotówkowego i uzyskać najlepszą ofertę dla swoich potrzeb

Co to jest pożyczka gotówkowa i jak to działa?

Pożyczka gotówkowa to pożyczka spłacana w całości jednorazowo. To korzystna alternatywa dla kart kredytowych, gdy szybko potrzebujesz pieniędzy.

Pożyczka gotówkowa działa podobnie jak karta kredytowa, ale zamiast pożyczać pieniądze z banku, pożyczasz je od osoby fizycznej lub firmy. Spłacasz całą kwotę, dokonując jednej płatności, zwykle w ciągu 30 dni. Pożyczki gotówkowe to szybkie i łatwe rozwiązanie na uzyskanie potrzebnych pieniędzy. Są one dostępne w formie pożyczki ratalnej, co oznacza, że można je spłacać przez pewien czas z ustalonymi miesięcznymi ratami. Kalkulatory rat pomagają obliczyć, ile będziesz musiał spłacać każdego miesiąca i ile czasu zajmie spłata kredytu.

Jak korzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego?

Ten kalkulator rat kredytu gotówkowego został zaprojektowany, aby pomóc Ci zarządzać przepływem gotówki. Oszacuje Twoje miesięczne dochody i wydatki, a także na jaką kwotę kredytu gotówkowego Cię stać. Kalkulator pokaże Ci również, ile pieniędzy zostało Ci w każdym miesiącu na oszczędności oraz jakie będzie całkowite saldo Twojego kredytu gotówkowego po określonym czasie.

Jak korzystać z kalkulatora, aby znaleźć najlepszy plan płatności?

W tej sekcji dowiemy się, jak korzystać z kalkulator kredytowy, aby znaleźć najlepszy plan płatności. Ten kalkulator to narzędzie, które pomoże Ci znaleźć najlepszy plan dla Twoich potrzeb, porównując różne plany ratalne.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to podać kwotę pożyczki, oprocentowanie i liczbę płatności. Drugą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać, jaki plan spłaty chcesz – miesięczny lub dwutygodniowy. I na koniec kliknij „oblicz”, aby zobaczyć, jaka będzie Twoja miesięczna lub dwutygodniowa płatność.

*Uwaga: Jeśli istnieją inne zmienne, które mają wpływ na Twoje płatności miesięczne lub dwutygodniowe, takie jak opłaty za opóźnienie, oprocentowanie karty kredytowej itp., wprowadź je w odpowiednich polach przed kliknięciem „oblicz”.

Najlepszy kalkulator rat kredytów gotówkowych

Kalkulator rat kredytu gotówkowego pomoże Ci dowiedzieć się, ile miesięcznie powinieneś płacić za dany kredyt – zobacz tu https://www.bankier.pl/smart/narzedzia/kalkulator-kredytowy. Ważne jest, aby znać całkowitą kwotę pożyczki, oprocentowanie i ile miesięcy zajmie spłata pożyczki.

Najlepszy kalkulator rat kredytu gotówkowego pomoże Ci zorientować się, ile pieniędzy potrzebujesz na dany okres i jaka będzie Twoja miesięczna rata. Ważne jest, aby dokładnie oszacować swoje dochody, abyś mógł zobaczyć, jaki plan spłaty będzie najlepszy dla Twojej sytuacji finansowej.

Jak ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki osobistej. Jest zwykle używany do celów awaryjnych, a pożyczkobiorca może otrzymać pieniądze w ciągu 24 godzin. Warunki są zazwyczaj dość elastyczne, a pożyczkobiorca może spłacić pożyczkę w ratach lub w jednym ryczałcie.

Jeśli szukasz kredytu gotówkowego, warto rozważyć niektóre z poniższych opcji:

– Złóż wniosek o kredyt online

– Skontaktuj się ze swoim bankiem w sprawie osobistej linii kredytowej

– Uzyskaj pożyczkę ratalną

Jeśli szukasz kredytu gotówkowego, to ten dział jest dla Ciebie. Z tej sekcji dowiesz się, jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy i jakie są wymagania.

Wymagania aby otrzymać kredyt gotówkowy w banku

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w banku, musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać konto w danym banku. Będziesz musiał przedstawić dowód swojej tożsamości, taki jak dowód ubezpieczenia społecznego i dowód osobisty lub prawo jazdy oraz dowód dochodu, taki jak odcinki wypłaty. Bank przeanalizuje historię Twojego rachunku, aby sprawdzić, czy jesteś w stanie spłacić pożyczkę w terminie.

O kredyt gotówkowy możesz ubiegać się, udając się do banku lub kontaktując się ze znajomymi i członkami rodziny. Aby uzyskać zatwierdzenie, musisz wykazać, że masz możliwość spłaty pożyczki. Wielu pożyczkodawców poprosi o dowód stabilnego dochodu i pracy, a także udokumentowaną historię kredytową przed zatwierdzeniem wniosku.

Jak szybko otrzymam kredyt gotówkowy?

W tym rozdziale omówiono najlepszy sposób na uzyskanie kredytu gotówkowego. Omawia również, jak szybko otrzymasz pożyczkę i na czym polega proces. Jeśli potrzebujesz gotówki i chcesz ją zdobyć jak najszybciej, to najlepiej wybrać kredyt. Kredyty te są przetwarzane szybko i mogą zostać zatwierdzone w ciągu godziny lub dwóch, w zależności od Twojej zdolności kredytowej.

Proces ubiegania się o kredyt gotówkowy jest prosty. Wystarczy wypełnić formularz online i podać wymagane informacje. Pożyczkodawca skontaktuje się z Tobą wkrótce po złożeniu wniosku. Twoja pożyczka zostanie zwykle przetworzona w ciągu jednego dnia roboczego i możesz ją wykorzystać na wszystko, od spłaty zaległego rachunku po zakup samochodu lub remont domu.

Podsumowując korzystajcie z kalkulatorów kredytowych

Uzyskanie pożyczki może być przytłaczającym procesem, ale na szczęście dostępnych jest wiele narzędzi, które to ułatwiają. Kalkulatory kredytowe mogą pomóc w ustaleniu miesięcznej spłaty i oprocentowania żądanej pożyczki. Pożyczkodawcy będą również korzystać z tych kalkulatorów, aby oszacować potencjalną pożyczkę.

7 najlepszych miejsc na ferie zimowe

0
ferie

Zimowe wakacje w polskich kurortach narciarskich mogą być równie udane, co w tych znanych poza granicami kraju. A jak ktoś nie jeździ na nartach, to też nie musi się nudzić. Oto 7 miejsc idealnych na ciekawie spędzone ferie zimowe.

  1. Krynica Zdrój

Słynne uzdrowisko w Beskidzie Sądeckim przyciąga nie tylko amatorów szusowania, chociaż dla nich nartostrady zawsze są świetnie przygotowane – na czele z najdłuższą oświetloną trasą w naszym kraju na stoku Jaworzyny Krynickiej. Jednak w tym miejscu wypocząć mogą i ci, którzy chcą nieco podreperować swoje zdrowie wodami mineralnymi, podziwiać wyjątkową architekturę miasta albo obrazy Nikifora.

  1. Zakopane i okolice

Zakopane

W Zakopanem na amatorów narciarstwa czeka najdłuższa nartostrada w Polsce, ale i kilka innych tras. Jednak nudzić się nie będą nawet osoby, które w ogóle nie mają pasji szusowania. Oczywiście chodzenie po górskich szlakach w ferie zimowe bywa utrudnione. Potrzebny jest odpowiedni sprzęt, ale też wiele miejsc bywa zamkniętych dla turystów. Wtedy pozostaje skorzystać z oferty licznych muzeów albo basenów termalnych. Natomiast obowiązkowy wieczorny punkt to spektakl w Teatrze Witkacego.

A jak ktoś szuka nieco spokojniejszych klimatów, to warto podjechać do Białki Tatrzańskiej lub Bukowiny Tatrzańskiej z doskonale przygotowanymi stokami dla narciarzy.

  1. Szczyrk

To miejsce w Beskidzie Śląskim wyróżnia ciekawy układ tras, ale również ich łączna długość wynosząca ponad 40 km. Dlatego wielu narciarzy wybiera właśnie ten ośrodek pod Skrzycznem, w którym jeden karnet umożliwia korzystanie z wszystkich wyciągów oraz kolejki krzesełkowej. W razie niepogody można podjechać do Bielska-Białej.

  1. Karpacz

Karpacz

Tym razem kultowe wręcz miasto w Karkonoszach z najpiękniejszymi punktami widokowymi i ciekawymi szlakami, w tym na Śnieżkę. Nawet w zimowe wakacje większość tras będzie do przejścia. Z pewnością uda się podejść do Samotni nad Małym Stawem, która śmiało może ubiega się o miano najpiękniej położonego schroniska górskiego w naszym kraju. A na początku szlaku koniecznie należy zatrzymać się przy świątyni Wang, która wyróżnia się ciekawą architekturą. Z kolei dzieci będą zachwycone pobytem w Muzeum Zabawek.

  1. Kołobrzeg

Ferie zimowe nad morzem? Jeszcze kilka lat temu mogło to zaskakiwać, ale obecnie coraz więcej osób wybiera się na północ, a nie na południe kraju także zimą. To doskonała propozycja dla tych, którzy narzekają na często pojawiające się schorzenia górnych dróg oddechowych. Ilość jodu w powietrzu sprawia, że tydzień nad morzem daje więcej dobrego niż spędzony w górach. Spacer po plaży pokrytej śniegiem też ma swój urok. A jak ktoś jest odważny, to może rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem.

  1. Kraków

Kraków

Miasto kuszące o każdej porze roku. Warto je też zobaczyć w szacie zimowej. Kiedy jest za chłodno na chodzenie wokół Sukiennic, to można zejść na Rynek Podziemny albo skorzystać z oferty innych muzeów. A na rozgrzewkę udać się do jednej z klimatycznych knajpek.

  1. Wisła i sąsiedni Ustroń

Na koniec jeszcze dwa miejsca w Beskidzie Śląskim – oba idealne dla zwolenników szusowania. Wisła ma jeszcze jeden walor, czyli skocznię narciarską.

Oferty ferii zimowych w Polsce (i na świecie) znajdziesz w ofercie ITAKI.

Prysznic turystyczny – funkcjonalny produkt, który musisz mieć!

0
Prysznic turystyczny

Choć wydaje się, że prysznic turystyczny służy do jednej czynności, okazuje się, że jest ich o wiele więcej. Jeśli posiadasz ogród, psa lub chcesz umyć auto, musisz przeczytać ten artykuł. Jest to bardzo funkcjonalny produkt, który warto posiadać w swoim wyposażeniu. Sprawia, że podróże samochodowe i domowe obowiązki stają się o wiele łatwiejsze. Jak to możliwe?

Co sprawia, że prysznic turystyczny jest tak funkcjonalny?

Każdy produkt turystyczny, powinien być funkcjonalny. Jednak czy zawsze tak jest? Otóż, niestety nie. Istnieją jednak modele, które zdecydowanie są warte naszej uwagi. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając prysznic turystyczny? Po pierwsze – na sposób ładowania. Warto to sprawdzić, ponieważ nikt nie chciałby, aby po otwarciu paczki okazało się, że nie mamy takiego gniazdka. Po drugie – czas działania. Naturalnie im więcej tym lepiej. Po trzecie – nie będzie źle, jeśli sprawdzimy również długość węża. Pozwoli ocenić to, do jakich czynności będziemy mogli wykorzystać prysznic turystyczny, a jest ich naprawdę wiele. Może on bowiem idealnie sprawdzić się w ogrodzie, podczas podlewania kwiatów, mycia auta, czy kąpania psa. W czasie biwaku można również spokojnie umyć nim naczynia, czy włosy. Prysznic turystyczny, to bardzo funkcjonalny produkt, który powinien mieć każdy, kto lubi tego typu rozwiązania. W zestawie najczęściej dostaniemy słuchawkę, pompkę elektryczną, akumulator, uchwyt z przyssawką oraz uchwyt z haczykiem.

Gdzie dostaniemy prysznic turystyczny?

Sklepów z akcesoriami turystycznymi, jest naprawdę wiele. Jednak nie wszystkie z nich są sprawdzone. Jeden, zdecydowanie warty naszej uwagi możemy znaleźć tutaj https://water2go.pl/Prysznice-turystyczne-c28. Model dostępny na stronie, wytrzymuje aż 40 minut, bez konieczności ładowania oraz podłączenia do prądu. Sprawdzi się idealnie, podczas wykonywania każdej z wyżej wspomnianych czynności. Przed zakupem, warto dokładnie sprawdzić właściwości produktu, dzięki temu, możemy mieć pewność, że nie kupujemy kota w worku.

Dlaczego warto kupić dziecku plac zabaw?

0
Dlaczego warto kupić dziecku plac zabaw

Fakty są takie, że planujesz niedługo wybrać dla dziecka nowoczesny plac zabaw? Dlaczego to ogólnie będzie dobra inwestycja? Jak zaś wybierać firmy produkujące na co dzień te właśnie konstrukcje?

Co sprawia, że nowoczesny plac zabaw to będzie zasadniczo naprawdę bardzo dobra decyzja? Warto ogólnie zwrócić uwagę na parę spraw. Takie konstrukcje służą zasadniczo nie tylko do zabawy. Oczywiście, to ich najważniejsza funkcja. Z tym nawet ogólnie nie ma co dyskutować. Warto wiedzieć, że generalnie nowoczesny plac zabaw ma jednak wiele innych walorów po swojej stronie. Między innymi chodzi o taki czynnik, że te właśnie akcesoria mogą służyć pod względem rozwoju motorycznego dziecka. Sporo osób decyduje się zaś na zakupy właśnie pod tym konkretnym względem, co jest zrozumiałe. Nowoczesne konstrukcje mogą być rozbudowywane. Są one bezpieczne i zarazem solidne. Co więcej, nie brakuje im efektownego designu. Mogą zatem stanowić piękną ozdobę konkretnej nieruchomości itd. Warto wiedzieć, że rodzice też mogą zaś coś znaleźć w ofercie dla siebie. Nie ma bowiem w sumie żadnego problemu, aby na przykład zdecydować się na ławki, na których dorośli będą mogli usiąść, by obserwować poczynania swoich brzdąców itd.

Na pewno zatem inwestycja w nowoczesny plac zabaw to będzie ogólnie dobre rozwiązanie. Co do tego żadna osoba nie powinna mieć wątpliwości. Co jednak przyczynia się do tego, że nowoczesny plac zabaw musi być wybierany tak dokładnie? Na jakie firmy się zdecydować? Na stronie internetowej https://www.place-zabaw.com możesz dowiedzieć się dużo więcej o profesjonalnym podmiocie. Marka Ziegler jest aktualnie coraz częściej wybierana. Z czego to jednak w sumie wynika? Z wielu względów. Ogólnie marka Ziegler jest doświadczona. A ta sprawa powinna mieć znaczenie w czasie wyboru tych konstrukcji. Nawet nas nie przekonuj, że jest tutaj inaczej. O czym jeszcze warto pamiętać, aby zdecydować się na coś sensownego? Warto na pewno wybrać nowoczesny plac zabaw od firmy, która ma dobre opinie, wykwalifikowanych pracowników oraz korzysta na co dzień, w czasie produkcji, z porządnych komponentów. Na przykład firma Ziegler stosuje do produkowania drewno akacjowe. I jest to bardzo dobra decyzja. Wszak takie materiały zapewniają odpowiednie walory estetyczne. Dodatkowo nowoczesny plac zabaw tego typu jest solidny, odporny i zarazem bardzo bezpieczny.

Dlaczego jeszcze tak dużo osób chętnie decyduje się zasadniczo na nowoczesny plac zabaw od marki Ziegler? Warto stawiać tutaj nie tylko i wyłącznie na podmioty, które mają powyższe zalety. Inna istotna kwestia jest taka, że ta marka produkuje konstrukcje, które są… uniwersalne. To znaczy, że nowoczesny plac zabaw może być swobodnie rozbudowywany. Wraz ze wzrostem pociech. A dzięki temu można mu zapewnić nie tylko zabawę, ale także wiele innych aspektów. Chodzi między innymi o zapewnienie możliwości rozwoju na płaszczyźnie motorycznej. Warto też wybierać firmy produkujące nowoczesny plac zabaw, które zapewniają transport, a potem pomagają z zamontowaniem konkretnych konstrukcji.

Szczyrk – idealne miejsce na urlop

0
Szczyrk

Szukając dogodnego miejsca na odpoczynek, warto wyjechać w góry. Niezależnie od tego, czy urlop planujemy w wakacyjnym sezonie, czy może wiosną i jesienią chcemy ominąć tłumy lub szusować na nartach w środku zimy – Beskid Śląski nie pozwoli się nam nudzić. A w razie niepogody, Meta Hotel Szczyrk ma w swojej ofercie wiele atrakcji, które pozwolą się nam zrelaksować o każdej porze dnia.

Egzotyczny Zanzibar i rajski Mauritius – Który kierunek jest dla Ciebie idealny?

0
Egzotyczny Zanzibar i rajski Mauritius - Który kierunek jest dla Ciebie idealny

Położony tuż u wybrzeży Afryki Wschodniej pachnący goździkami Zanzibar od lat przyciąga miłośników przyrody, plaży, nurkowania i sportów wodnych. Mauritius to z kolei prawdziwa perła Oceanu Indyjskiego, wyspa która słynie z luksusowych hoteli, pięknych pól golfowych i fantastycznej infrastruktury turystycznej. Która wyspa będzie dla Was odpowiednia na rajskie wakacje?

Mauritius i Zanzibar to dwie tropikalne perły Oceanu Indyjskiego, każda z nich ma odmienne oblicze i atrakcje. Obydwie wyspy oferują świetny klimat, ciepła wodę w Oceanie Indyjskim, niezwykłe doznania kulinarne i świetną bazę hotelową.

Mauritius – synonim raju według pisarza Marka Twain’a

Mauritius

„Mauritius został stworzony, zanim powstał raj, i posłużył jako model jego budowy” – pisał Mark Twain. Odwiedzając wyspę, wszyscy goście na pewno przyznają mu rację. Nie ma zatem piękniejszego miejsca na zorganizowanie wakacji z przyjaciółmi, rodzinnych wczasów, podróży poślubnej lub ślubu. Podróże na rajski Mauritius od lat cieszą się niegasnącą popularnością wśród wymagających gości. Jednym z najlepszych hoteli i zarazem najbardziej romantycznych jest prestiżowy One&Only Le Saint Geran oferujący światowej klasy idylliczne wakacje. Otoczony bajecznymi zatokami, ekskluzywny kompleks hotelowy One&Only położony jest pośród bujnych ogrodów przy pięknej prywatnej piaszczystej plaży. Świeżo otwarty 2 lata temu po generalnym remoncie stał się wyznacznikiem luksusu na Mauritius. Pokoje są bardzo przestronne, standardowa kategoria pokoju ma około 60-65 m. kw. Położony jest na zachwycającym półwyspie Belle Mare, wzdłuż którego ciągnie się wspaniała rafa koralowa.

Pachnący goździkami i cynamonem Zanzibar

Ciekawa i bujna historia Zanzibaru pokazuje odbicie w jego bogatej kulturze i architekturze. Wyspa była przez wiele lat pod wpływami arabskimi i europejskimi, co można zauważyć podczas wizyty w starym mieście słynnego Stone Town. Wybrzeża Zanzibaru obmywają turkusowe krystaliczne wody Oceanu Indyjskiego.  Goście doceniają wyspę za m. in.: jej cudowne rafy koralowe, możliwość kitesurfingu, świeże soczyste i słodkie owoce, ryby, homary i inne owoce morza, w szczególności homary oraz niezwykłą architekturę rzeźbionych drzwi w zabytkowym Stone Town.

Jakie są najpiękniejsze butikowe hotele na Zanzibarze?

To wymarzona sceneria na idylliczny wypoczynek pod kokosowymi palmami w niewielkich butikowych hotelach. Te czarujące obiekty oferują zakwaterowanie w bungalowach i willach, w wersji najbardziej luksusowej jak m. in w hotelu White Sand Villas z prywatnymi basenami w każdej z willi.

Zanzibar

Do budowy większości hoteli, które pragną być przyjazne dla środowiska, używa się lokalne materiały, których jest na wyspie pod dostatkiem – jak drewno, palmowe liście i bambus.

Wyspa Mnemba to prawdziwie romantyczna prywatna wysepka położona u wybrzeży Zanzibaru. Mnemba oferuje wypoczynek ‘barefoot luxury’ (czyli tzw. bosy luksus) w swobodnej ale stylowej atmosferze i pełnym naturalnej elegancji otoczeniu. Znajdziecie tam tylko dziesięć bungalowów przy plaży, zbudowanych z naturalnych materiałów, w tradycyjnym afrykańskim stylu. To doskonałe miejsce na relaks z dobrą książką, nurkowanie lub magiczną podróż poślubną. Każdego ranka na plażę przybijają tradycyjne drewniane łodzie z koszami świeżo złowionych ryb, homarów i owoców morza, z których przygotowywane są pyszne dania. Mnemba Island proponuje gościom formułę All Inclusive Premium wraz z importowanymi alkoholami wysokiej jakości i aktywnościami, spotami wodnymi oraz nurkowaniem.

Mnemba

Luksusowe biuro podróży CARTER® już od 2003 roku jest organizatorem wycieczek szytych na miarę; jest także bezpośrednim przedstawicielem najbardziej luksusowych sieci hotelowych świata jak: Six Senses, LUX Resorts, Four Seasons, One&Only, Shangri-La, St Regis, Aman, The Oberoi, Anantara i wele innych.

Witamy w świecie piękna, prestiżu i podróży niebanalnych!

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/

Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszym biurze :

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  travel@carter.eu

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

carter

Rejs wokół Hiszpanii, czyli atrakcja dla całej rodziny

0
Rejs wokół Hiszpanii, czyli atrakcja dla całej rodziny

Jesteś miłośnikiem żeglarstwa i chciałbyś wybrać się w rejs razem z całą rodziną, ale nie masz pomysłu, którą destynację wybrać? Znudziły ci się już Mazury i Bałtyk? W takim razie mamy propozycję, która na pewno zachwyci wszystkich twoich bliskich: Hiszpania! Zobacz, dlaczego warto wybrać się w rejs właśnie tam.

Dlaczego warto wybrać się na wspólny rejs?

Rejs jachtem jest niezapomnianą przygodą dla każdego, kto choć raz znalazł się na pokładzie. Wystarczy tylko pomyśleć o tym, co oferuje: wypoczynek na wodzie, z możliwością swobodnego opalania się na pokładzie i pływania, kiedy tylko dusza zapragnie. Co więcej, to podróż z grupą znajomych lub całą rodziną, która pozwoli wam bliżej się poznać, zacieśnić więzy i jeszcze bardziej zgrać w każdych działaniach.

Jednocześnie decydując się na rejs, nigdy nie będziecie uwiązani do jednego miejsca. Będziecie mogli zwiedzić różnorodne Mariny, poznać nowe atrakcje i nowych ludzi. Z pewnością nie zabraknie wam okazji do dobrej zabawy ani wspólnych przygód. To gwarancja wspomnień, które zostaną z wami na całe życie.

Hiszpania – miejsce, które was zachwyci

Hiszpania jest jednym z tych miejsc, które z chęcią wybieramy jako cel podróży, gdy marzy się nam słońce, ciepło i wspaniała zabawa w przyjemnym klimacie. Nic dziwnego, ponieważ średnie temperatury są tam znacznie wyższe niż u nas, a wspaniała pogoda jest praktycznie gwarantowana. Jednak Hiszpania nie tylko z tego względu może być urzekająca.

Równie ważny jest klimat panujący pośród ludzi. Nie ulega wątpliwości, że mieszkańcy zwłaszcza na terenach turystycznych są niezwykle przyjaźni, otwarci i radośni. Z pewnością wciągną was do wspaniałej zabawy i pokażą najciekawsze aspekty swojej bogatej kultury.

Hiszpania to także atrakcyjny zakątek dla wszystkich, którzy pragną poznać lepiej historię wielu narodów, które spotykały się na tym styku Europy i Północnej Afryki. Wspaniałe zabytki takie jak osławiona Alhambra czy też intrygujące zakątki dużych miast na pewno oczarują każdego, dla kogo architektura, sztuka, historia, tradycja i kultura są ważnymi aspektami odwiedzin w obcym kraju.

Luksusowy rejs wokół Hiszpanii dla całej rodziny

Zastanawiasz się, dlaczego rejs wokół Hiszpanii może być tak atrakcyjny dla każdego członka rodziny? Nie tylko pozwoli na rozwijanie pasji i zainteresowań oraz wspólne spędzanie czasu, ale stanie się też okazją do rozwijania nowych umiejętności. Co więcej, wszystko odbędzie się w luksusowym otoczeniu i absolutnie bezpiecznie. Czarter jachtów w największych miastach Hiszpanii, takich jak choćby Barcelona, może bowiem oznaczać czarter statku wraz z kiperem, który bezpiecznie poprowadzi go po okolicznych wodach. Dzięki temu nawet niedoświadczeni żeglarze będą mogli cieszyć się taką przygodą bez żadnych obaw.

Wystarczy, że zajrzysz na stronę https://octopuscharter.pl/czarter-jachtow/hiszpania, a przygoda i wypoczynek staną przed tobą otworem.

Jak rozpocząć hodowle węża? Co przygotować?

0
Jak rozpocząć hodowle węża

Terrarystyka od dłuższego czasu cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Ludzie coraz częściej decydują się na takie zwierzęta jak pająki, skorpiony, żaby, jaszczurki czy węże. Nic dziwnego, w końcu jest w czym wybierać, a każde z tych zwierząt zachwyca swoją barwą i zachowaniem. Odpowiednio przygotowane terrarium może być ozdobą i chlubą mieszkania. Choć samo zwierzę nie będzie przywiązywało uwagi do wystroju, to dla właściciela może stanowić ogromną frajdę. Poznajmy zatem wyposażenie terrarium dla węża zbożowego.

Wąż zbożowy – ulubieniec w wielu domach

Jeżeli jesteśmy początkujący i zdecydowaliśmy się na hodowanie węża, to powinniśmy wybrać takiego, który będzie odporny na nasze błędy, a także nie będzie stanowił dla nas zagrożenia. Dlatego jednym z najbardziej polecanych gatunków jest wąż zbożowy. Posiada kilka swoich odmian kolorystycznych, więc jeśli na pewno będziemy mieli w czym wybierać.

Terrarium dla węża – wielkość i podłoże

Jednakże zanim postanowimy go przynieść do domu, powinniśmy przygotować dla niego odpowiednie terrarium. Przede wszystkim powinno mieć odpowiednie wymiary minimalne: długość 80 cm, głębokość 50 cm, a wysokość 40 cm. Terrarium powinno być zamykane z każdej strony, również od góry, ze względu na fakt, że “zbożówki” preferują wspinanie się w różne miejsca i mogą lubić ucieczki.

Należy także zadbać o odpowiednie podłoże, które będzie dla węża bezpieczne. Zdarza się, że wąż podczas polowania zbiera je do pyska i połyka wraz z ofiarą, co może spowodować poważne problemy zdrowotne u naszego gada. Dlatego najlepszym możliwym wyborem jest użycie lignocelu. Jest on bezpieczny i można go wymieniać co miesiąc.

Preferowane temperatury i wilgotność

Pamiętajmy, że nasze terrarium powinno zostać podzielone pod względem temperatury. Jedna jego strefa musi być chłodniejsza, a druga cieplejsza. Warto zwrócić uwagę także na wilgotność.

Dlatego w naszym terrarium powinny również znaleźć się termometr i higrometr. Za pomocą pierwszego będziemy mieć kontrolę nad temperaturą, a higrometr pozwoli na dostosowanie wilgotności. Temperatura za dnia powinna wynosić w strefie ciepła od 31 do 32 stopni Celsjusza, a poza nią 25 do 28 stopni Celsjusza. Nocą w strefie ciepła termometr powinien wskazywać 27 do 28 stopni C.

W celu zapewnienia takiego ogrzewania możemy skorzystać z maty grzewczej, którą przyczepia się do szyby. Możemy również zainstalować kabel grzewczy. Niezbędne oczywiście będą również lampy grzewcze, które są również odpowiedzialne za odpowiednie doświetlenie terrarium. Lampa dzienna może mieć żółte światło, zaś na noc należy wybrać czerwoną żarówkę.

Jeśli w naszym terrarium panuje zbyt niski poziom wilgotności, warto zadbać o zakup odpowiedniego zraszacze, który wprowadza „mgłę” do środka i pomaga w utrzymaniu jej na prawidłowym poziomie.

Inne akcesoria

Dodatkowo powinniśmy przygotować dla naszego węża zbiornik na wodę, z którego będzie mógł pić. W razie potrzeby musi on mieć także możliwość wejścia do niej. Może się to okazać niezwykle ważne podczas przechodzenia wylinki.

Nie należy zapomnieć o niezbędnych kryjówkach, które zapewnią mu poczucie bezpieczeństwa. Będzie mógł w nich odpoczywać i schować się, kiedy poczuje się zagrożony.

Nie powinniśmy także zapominać o długiej pęsecie, za pomocą której powinniśmy podawać pokarm. Lepiej, aby wąż nie kojarzył naszej ręki ani naszego zapachu z jedzeniem, ponieważ może nas wówczas zaatakować.

Wszystkie niezbędne akcesoria dla węży i innych zwierząt terrarystycznych oferuje sklep zoologiczny online.

ZOBACZ TEŻ