7 najlepszych miejsc na ferie zimowe

0
1118
ferie

Zimowe wakacje w polskich kurortach narciarskich mogą być równie udane, co w tych znanych poza granicami kraju. A jak ktoś nie jeździ na nartach, to też nie musi się nudzić. Oto 7 miejsc idealnych na ciekawie spędzone ferie zimowe.

  1. Krynica Zdrój

Słynne uzdrowisko w Beskidzie Sądeckim przyciąga nie tylko amatorów szusowania, chociaż dla nich nartostrady zawsze są świetnie przygotowane – na czele z najdłuższą oświetloną trasą w naszym kraju na stoku Jaworzyny Krynickiej. Jednak w tym miejscu wypocząć mogą i ci, którzy chcą nieco podreperować swoje zdrowie wodami mineralnymi, podziwiać wyjątkową architekturę miasta albo obrazy Nikifora.

  1. Zakopane i okolice

Zakopane

W Zakopanem na amatorów narciarstwa czeka najdłuższa nartostrada w Polsce, ale i kilka innych tras. Jednak nudzić się nie będą nawet osoby, które w ogóle nie mają pasji szusowania. Oczywiście chodzenie po górskich szlakach w ferie zimowe bywa utrudnione. Potrzebny jest odpowiedni sprzęt, ale też wiele miejsc bywa zamkniętych dla turystów. Wtedy pozostaje skorzystać z oferty licznych muzeów albo basenów termalnych. Natomiast obowiązkowy wieczorny punkt to spektakl w Teatrze Witkacego.

A jak ktoś szuka nieco spokojniejszych klimatów, to warto podjechać do Białki Tatrzańskiej lub Bukowiny Tatrzańskiej z doskonale przygotowanymi stokami dla narciarzy.

  1. Szczyrk

To miejsce w Beskidzie Śląskim wyróżnia ciekawy układ tras, ale również ich łączna długość wynosząca ponad 40 km. Dlatego wielu narciarzy wybiera właśnie ten ośrodek pod Skrzycznem, w którym jeden karnet umożliwia korzystanie z wszystkich wyciągów oraz kolejki krzesełkowej. W razie niepogody można podjechać do Bielska-Białej.

  1. Karpacz

Karpacz

Tym razem kultowe wręcz miasto w Karkonoszach z najpiękniejszymi punktami widokowymi i ciekawymi szlakami, w tym na Śnieżkę. Nawet w zimowe wakacje większość tras będzie do przejścia. Z pewnością uda się podejść do Samotni nad Małym Stawem, która śmiało może ubiega się o miano najpiękniej położonego schroniska górskiego w naszym kraju. A na początku szlaku koniecznie należy zatrzymać się przy świątyni Wang, która wyróżnia się ciekawą architekturą. Z kolei dzieci będą zachwycone pobytem w Muzeum Zabawek.

  1. Kołobrzeg

Ferie zimowe nad morzem? Jeszcze kilka lat temu mogło to zaskakiwać, ale obecnie coraz więcej osób wybiera się na północ, a nie na południe kraju także zimą. To doskonała propozycja dla tych, którzy narzekają na często pojawiające się schorzenia górnych dróg oddechowych. Ilość jodu w powietrzu sprawia, że tydzień nad morzem daje więcej dobrego niż spędzony w górach. Spacer po plaży pokrytej śniegiem też ma swój urok. A jak ktoś jest odważny, to może rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem.

  1. Kraków

Kraków

Miasto kuszące o każdej porze roku. Warto je też zobaczyć w szacie zimowej. Kiedy jest za chłodno na chodzenie wokół Sukiennic, to można zejść na Rynek Podziemny albo skorzystać z oferty innych muzeów. A na rozgrzewkę udać się do jednej z klimatycznych knajpek.

  1. Wisła i sąsiedni Ustroń

Na koniec jeszcze dwa miejsca w Beskidzie Śląskim – oba idealne dla zwolenników szusowania. Wisła ma jeszcze jeden walor, czyli skocznię narciarską.

Oferty ferii zimowych w Polsce (i na świecie) znajdziesz w ofercie ITAKI.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ