Jak zorganizować wypoczynek w Szczyrku?

0
2443
Jak zorganizować wypoczynek w Szczyrku?

Jeżeli lubisz aktywny wypoczynek w górach, malowniczy Szczyrk z pewnością będzie trafnym celem wyjazdu. To urocze miasteczko położone w województwie śląskim ma dużo do zaoferowania bez względu na porę roku. Zimą będzie odpowiednim miejscem dla miłośników narciarstwa. Natomiast latem to raj dla turystów spragnionych górskich spacerów. Szczyrk będzie też świetną bazą do zwiedzania Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego oraz jednodniowych wypadów na pobliską Słowację.

Noclegi i restauracje

Wypoczynek w Szczyrku najlepiej zorganizować z pewnym wyprzedzeniem, ponieważ w sezonie jest to miejsce wyjątkowo oblegane przez turystów. Ta zasada dotyczy szczególnie rodzin z małymi dziećmi, którym zależy na przestrzeni i intymności w wynajmowanej kwaterze, a także grup znajomych, którzy chcą się trzymać razem. Ciekawymi propozycjami są apartamenty oraz domek http://sno-house.pl, które każdemu członkowi wyprawy zagwarantują odpowiednią dawkę prywatności. Taka opcja umożliwia również korzystanie z własnego wyżywienia, co będzie cenną zaletą dla osób, które na co dzień przestrzegają ścisłej diety, bądź borykają się z alergiami pokarmowymi. Jeżeli jednak preferujecie wygodę jedzenia na mieście, w okolicy znajdziecie wiele atrakcyjnych restauracji. W niedużej odległości znajduje się też kilka miejsc, w których można pobawić się wieczorami.

Stoki narciarskie

Szczyrk to miejscowość, w okolicy której narciarze mogą korzystać z licznych stoków narciarskich o różnym stopniu trudności. Jeżeli planujecie pierwszą przygodę z nartami, wybierzcie łatwy stok i skorzystajcie z pomocy doświadczonego instruktora. Nie zapomnijcie też o zabraniu ze sobą specjalnej odzieży narciarskiej, która pozwoli Wam utrzymać właściwy komfort termiczny. W przypadku, gdy zechcecie odwiedzić dalsze stoki narciarskie, dobrym kierunkiem okazują się góry po słowackiej stronie. Nasi południowi sąsiedzi znani są z dbałości o ich jakość oraz wygodę odwiedzających. Atrakcją dla znudzonych nartami przyjezdnych może być całoroczny park wodny Tatraladia, znajdujący się w odległości dwóch i pół godziny jazdy od Szczyrku.

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Turyści, którzy najbardziej doceniają piękno przyrody, nie będą mieli na co narzekać w okolicach Szczyrku. Położony w województwie śląskim Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego to miejsce pełne zapierających dech widoków. Niestety, nie wszystkie miejsca parku dostępne są dla zwiedzających m.in. źródło Wisły w rezerwacie „Barania Góra”, ale oferuje on na tyle dużo, że urzeknie każdego prawdziwego miłośnika natury. Wyjątkowy efekt uzyskacie, jeżeli odwiedzicie jedną z polan parku krajobrazowego w momencie wchodu lub zachodu słońca. Nie zapomnijcie jednak o latarkach, ponieważ droga przed świtem lub po zachodzie słońca bez żadnego źródła światła może być trudna i ryzykowna. Ciekawym doświadczeniem będzie też odwiedzenie jednej ze znajdujących się w parku jaskiń m.in. Jaskini Trzech Kopców. Na wyprawę zabierzcie ze sobą latarkę czołową, a także zapasowy komplet ubrań, ponieważ w jaskini pełno jest wąskich przejść oraz błota.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ