Jaką ramę rowerową wybrać

0
1653
rower
fot: pixabay.com

Kolarstwo staje się coraz popularniejsza dziedzina sportu. Wraz z nastaniem wiosny, gdy zrobi się nieco cieplej zapaleni kolarze wyjeżdżają na ścieżki rowerowe. Szusują mali i duzi. Warto do nich dołączyć, ponieważ takie przejażdżki nie tylko poprawią nasza kondycję, ale pozwolą też zacieśnić więzy w rodzinie. Czego zatem potrzebujemy, by taka wycieczka się udała?

Zobacz też: http://trzypion.pl/jaki-rozmiar-ramy/

Zdrowy nawyk

Zazwyczaj to jednak dzieci są inicjatorami rowerowych przejażdżek. Większość maluchów ma niespożyte pokłady energii i warto je przekierować właśnie na sport. Jeśli uda nam się zarazić ich pasją do różnych aktywności fizycznych, wyrobią w sobie zdrowy nawyk, który będzie procentował w przyszłości. Poza tym wspólne wyprawy oznaczają wspólne wspomnienia. Z pewnością odkryjecie mnóstwo nowych miejsc, przeżyjecie sporo przygód. Nic tak nie wzmacnia relacji jak wspólne przeżycia. Podczas takich przejażdżek będziecie mieć mnóstwo okazji do rozmów i poznania siebie nawzajem nieco bliżej. 

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeśli nie byłeś dotąd miłośnikiem jasny na rowerze i dopiero rozpoczynasz swoja przygodę z kolarstwem, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego powinieneś zainwestować w dobrej jakości kask. 

Teraz czeka cię najtrudniejsze – wybór roweru. Oferta w sklepach sportowych jest naprawdę szeroka, podobnie jak rozpiętość cenowa tego asortymentu. Przemyśl więc czy rower ma ci służyć do sporadycznej amatorskiej jazdy, czy może lepiej zainwestować w droższy bardziej profesjonalny sprzęt, ponieważ zamierzasz rozwijać tę pasję? Decyzja w tej kwestii zawęzi twój wybór, a sprzedawca chętnie wskaże, którym modelom warto się przyjrzeć. 

Wciąż jednak stoi przed tobą niełatwe zadanie – wybór ramy i odpowiedniego rozmiaru kół. Te parametry musisz zweryfikować osobiście, po prostu wypróbowując konkretne modele. W przypadku ram mamy główny podział na damskie, w których rama idzie po ukosie i męskie, z prostą ramą. Jeśli chodzi o materiał, z którego jest wyprodukowana rama, to tu również będzie wszystko zależało od twoich indywidualnych preferencji. Uważa się, ze lepsze są ramy aluminiowe ze względu na ich lekkość, jednak część osób cięższe rowery, łatwiej im nimi manewrować. 

Przeczytaj też: http://www.lekarzzakaznik.pl/sposoby-na-zatkane-ucho/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ