Karpacz – apartamenty dla całej rodziny w sercu Karkonoszy

0
3943

Karpacz leży w najwyższym paśmie Karkonoszy – z tego względu oferuje najpiękniejsze widoki górskie w tym regionie. To najpopularniejsza baza wypadowa na Śnieżkę. Oprócz wędrówek pieszych gwarantuje bliskość infrastruktury narciarskiej dla dzieci i dorosłych. Bogata baza apartamentów dopełnia obrazu wygodnych wczasów dla całej rodziny.

Karpacz jest rozwiniętym turystycznie miasteczkiem i z tego względu wypad możesz planować przez cały rok. Miasteczko tętni życiem niezależnie od pory roku. Główny deptak miasta zawsze jest kolorowy i tłoczny. Zobacz, jakimi atrakcjami Karpacz przyciąga turystów.

Śnieżka – noclegi w Karpaczu

Góra Śnieżka jest główną atrakcją Karpacza – jest to najwyższy szczyt Sudetów Zachodnich. Zdobycie Śnieżki najlepiej planować latem, ponieważ zimowe warunki, w tym zamiecie śnieżne, mogą uniemożliwić podejście pod górę. Wejście na Śnieżkę trwa ok dwóch godzin. Początek trasy wiedzie przez las, natomiast kolejne odcinki wystawione są na działanie słońca. Dlatego warto przygotować się także przeciwsłonecznie. Podróży takiej można podjąć się ze starszymi dziećmi. Jeżeli jednak chcesz uniknąć trudów wspinaczki, możesz skorzystać z kolejki gondolowej, która wniesie na górę całą rodzinę. Na szczycie można napić się herbaty i posilić. Schronisko niestety nie udostępnia noclegów. Górne partie charakterystycznego budynku w kształcie kilku, nałożonych na siebie dysków, zajmuje stacja meteorologiczna.

Planujesz wyjazd? Zobacz najwygodniejsze Apartamenty Karpacz.

Dziki wodospad – naturalne atrakcje w Karpaczu 

Pozostając w temacie górskiej natury, trudno pominąć Dziki Wodospad, który mieści się na rzece Łomnicy. Ta dzika i nieprzewidywalna woda jest dopływem rzeki Bóbr. Swoje źródło ma na wysokości 1407 m.n.p.m. Sam wodospad w otoczeniu leśnych skał prezentuje się pięknie, równa linia załamania robi ciekawe wrażenie – a to wszystko dzieło natury.

Świątynia Wang – apartamenty w Karpaczu blisko historii

Drewniany Kościółek to przykład architektury sakralnej z przełomu XII i XIII wieku. Zbudowany w Norwegii, został przeniesiony do Karpacza i szybko stał się jego symbolem. Drewniany kościół stanowi osobliwość architektoniczną, ponieważ został zbudowany całkowicie bez użycia metalowych gwoździ. Drewniane złącza ciesielskie okazały się wystarczająco trwałe. Ze względu na pochodzenie sakralnej budowli w środku można znaleźć odniesienia do kultury Wikingów. Wizerunki wojowników mogą zainteresować także małe dzieci.

Trasy narciarskie – zimowe apartamenty rodzinne w Karpaczu

Karpacz to oczywiście wiele wyciągów i ciekawych tras narciarskich. Początkujący narciarze mają najbliżej – stok narciarski Kolorowa znajduje się już przy deptaku. Jeżeli planujesz wyjazd połączony z nauką dla siebie lub dzieci, Karpacz jest idealnym miejscem. W kompleksie sportowym Kolorowa znajduje się również letni tor saneczkowy, dzięki któremu z przyjemności zjazdów możesz korzystać przez cały rok. Niestandardowy i pełen zakrętów zadowoli poszukiwaczy letnich wrażeń.

Zaawansowani narciarze docenią możliwość korzystania z kilku stacji narciarskich. Dla chętnych do wyboru również trasy czerwone.

Inne ciekawostki – atrakcje, noclegi Karpacz

Skocznia Orlinek, na której jeszcze przed kilkoma laty odbywały się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, została trochę zdeklasowana, ale dzięki temu pilniej służy turystom. W sezonie letnim na szczycie skoczni funkcjonuje punkt widokowy, a także centrum sportów ekstremalnych – organizowane są m.in. skoki na bungee.

Jeżeli zechcesz odpocząć od ekstremalnych przeżyć, warto odwiedzić Muzeum Zabawek. Trudno uwierzyć, że tak bogata ekspozycja pochodzi ze zbiorów prywatnych. Zobaczysz na niej tradycyjne, polskie zabawki, jak i eksponaty z Azji. Ogromna kolekcja zabawek zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Bardzo zbliżona tematycznie jest Wystawa Klocków Lego. Jej twórcy zaprojektowali własne dzieła z klocków – przedstawiają one lokalne budynki, jak stacja meteorologiczna, czy Świątynia Wang. Dzieci mogą także zbudować z lego obiekty własnych pomysłów.

Na deser możecie odwiedzić Dom Lalki. Prywatna kolekcja Urszuli Jonkisz bogata jest w wiele modeli tej popularnej zabawki. Pani Urszula sama szyje ubrania dla lalek, odnawia je i ratuje przed wyrzuceniem – z tego względu miejsce to posiada niepowtarzalny klimat.

Karpacz to urokliwa i malownicza miejscowość, do której chce się wracać. Piękne krajobrazy i wielość atrakcji zapewniają rozrywkę całym rodzinom. Nieważne, czy do Karpacza przybędziesz zimą, czy latem. To zawsze wspaniały cel podróży. Myślisz o odwiedzeniu Karpacza? Zobacz noclegi w Karpaczu na Sun&Snow.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ