O czym pamiętać, wybierając się jesienią w góry?

0
2446
O czym pamiętać, wybierając się jesienią w góry?

Góry zachwycają swym majestatem o każdej porze roku. Kolorowe liście drzew budują niepowtarzalny klimat i zachęcają do odwiedzania gór również jesienią, gdy temperatury powietrza są już nieco niższe, panuje większa wilgotność powietrza, a tym samym typowe górskie szlaki są nieco mniej bezpieczne – łatwo się poślizgnąć.

Jeśli planujesz wyjazd w góry jesienią, odpowiednio się do niego przygotuj. Zainwestuj w dobrej jakości buty, na przykład w skórzane buty sportowe Salomon, przystosowane do chodzenia po śliskiej nawierzchni, w ubranie zapewniające wysoki komfort termiczny, w tym przede wszystkim w odzież, która zabezpiecza przed wilgocią, a także w dodatkowe akcesoria, typu czołówka, latarka, termos czy folia termiczna.

Dobre buty – podstawa wygody i bezpieczeństwa podczas wspinaczki

Nawet jeśli górski szlak nie wydaje się szczególnie wymagający, to jednak jesienne warunki pogodowe mogą zwiększyć skalę trudności. Dlatego wybierając się w góry jesienią, tak ważny jest wybór dobrej jakości obuwia. Najlepiej zdecydować się na buty markowe, trekkingowe lub sportowe do wspinaczki, takie jak odpowiednio wyprofilowane buty sportowe Salomon. Takie buty chronią staw skokowy przed przypadkowym skręceniem, zabezpieczają przed wilgocią i zimnem. Poza tym podeszwa w trekkingowych butach sportowych Salomon wykonana jest w ten sposób, by minimalizować ryzyko poślizgnięcia się podczas chodzenia po mokrych kamieniach czy wilgotnych, opadłych z drzew liściach, co zmniejsza ryzyko doznania nieprzyjemnej kontuzji podczas wspinaczki lub marszu po górach.

Nie zapomnij o kurtce

Choć jesienne dni wciąż mogą obdarzać nas słońcem, to jednak pogoda w górach bywa kapryśna i może szybko się zmienić. Poza tym w wyższych partiach gór szybko robi się zimno. Warto pamiętać, że jesienne dni są zdecydowanie krótsze, a wraz z zachodzącym słońcem spadek temperatury jest naprawdę niezwykle gwałtowny. Prócz odpowiednio dobranych butów sportowych Salomon, ciepłej bluzy i spodni z długą nogawką, wybierając się jesienią w góry, trzeba pamiętać również o zabraniu ze sobą kurtki z kapturem i podpinką. Kurtka powinna zabezpieczać nas przed deszczem i wiatrem, tak by w razie gwałtownego załamania pogody, pomóc w bezpieczny i w miarę komfortowy sposób zejść z góry.

Wspinaczka lub trekking jesienią może być naprawdę wspaniałym przeżyciem, pod warunkiem, że się odpowiednio do tego przygotujesz. Przede wszystkim sięgnij po dobre jakościowo buty, chociażby po wspomniane już wcześniej trekkingowe buty sportowe Salomon i po ocieplaną kurtkę przeciwdeszczową, która zabezpieczy Cię przed wiatrem, zimnem i wilgocią.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.butomania.pl/firm-pol-1423564018-Buty-Salomon.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ