Odwołany lot – jak szybko dostać się do Niemiec?

0
773
Odwołany lot - jak szybko dostać się do Niemiec

Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się sezon wakacyjny, a na europejskich lotniskach już zauważyć można mocny paraliż. Opóźnienia w lotach nie są największym problemem, ponieważ bardzo często podróżujący dowiadują się w ostatniej chwili o całkowicie odwołanym locie. Okazuje się, że strajkują pracownicy lotnisk oraz załogi poszczególnych linii lotniczych. Nie pomaga też wzmożony ruch, ponieważ zniknęły trwające od dwóch lat obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, jest wielu chętnych na podróżowanie. Jeśli Twój lot do Niemiec się nie odbył, skorzystaj z innej opcji transportu. 

Samolotem do Niemiec 

Transport lotniczy jest oczywiście najszybszy, natomiast w dzisiejszych czasach bardzo niepewny. Tysiące odwołanych lotów i wielogodzinne opóźnienia sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się na inny środek komunikacji. Bilety na samolot nie są też takie tanie, obecnie nawet te tanie linie lotnicze windują ceny, przez co podróż może być po prostu nieopłacalna. Warto pomyśleć o tym, aby zamienić samolot na transport lądowy. 

Do zachodnich sąsiadów własnym samochodem 

Świetne połączenia pod względem infrastruktury sprawiają, że podróż do Niemiec własnym samochodem nie trwa długo. Korzyścią jest również to, że na miejscu podróżujący ma do dyspozycji auto, może być więc niezależny. W przypadku wyjazdów turystycznych sprawdza się to doskonale. Nie zapominajmy jednak o dużym minusie takiego transportu. W obliczu wciąż rosnących cen paliwa, przejazd z Polski do Niemiec może naprawdę sporo kosztować. 

Busy z Polski do Niemiec 

Zakup biletu na transport busem z profesjonalnym kierowcą jest dzisiaj chyba najlepszą opcją. Busy z Polski do Niemiec kursują w każdy dzień tygodnia i praktycznie z każdego, większego miasta w naszym kraju. Walorem jest niska cena przejazdu, komfort podróżowania i krótki czas dotarcia na miejsce. Nie ma tu mowy o opóźnieniach czy odwołanym kursie. Przejazd busem nie wymaga też ponoszenia dużych nakładów finansowych z tytułu tankowania. 

Właśnie z tej opcji najczęściej korzystają zarówno turyści, którzy chcą zwiedzić najpiękniejsze zakątki Niemiec, ale również ci, którzy za zachodnią granicę wybierają się w celach zarobkowych. Regularne przejazdy pozwalają także na częste odwiedziny bliskich, którzy pozostali w ojczyźnie. 

Podróżowanie do Niemiec pociągiem 

Wygodną formą podróżowania może być również skorzystanie z pociągu. Pociąg jedzie stosunkowo krótko, bilet na taki transport nie jest drogi. Pamiętaj jednak, że trasy pociągów pomiędzy Polską a Niemcami są konkretne i ograniczone. Nie dojedziesz tym środkiem komunikacji w każdy zakątek tego kraju. Popularne są połączenia Gdańsk-Berlin czy Szczecin-Berlin, większość pociągów kursuje do tych największych miast.

Jeśli planujesz zwiedzanie Niemiec, zaplanuj swoją podróż, uwzględniając środek transportu. Jak widzisz, do wyboru masz różne opcje, z których możesz skorzystać. Nam pozostaje już tylko życzyć Ci udanych wakacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ