Piłki gumowe i dmuchane dla dzieci – wielozadaniowa zabawka

0
3309
gumowe piłki do skakania dla dzieci

Każde małe dziecko uwielbia ruch. Piłki gumowe i dmuchane dla dzieci, są świetną formą rozrywki. Piłka to idealna zabawka dla dzieci w każdym wieku, która pozytywnie wpływa na zdrowie malucha oraz zapewnia mu doskonałą kondycję, jednocześnie dostarczając mnóstwo cudownej zabawy.

Piłki do gumowe i dmuchane skakania to uniwersalna i ponadczasowa zabawka, przeznaczona nawet dla starszych dzieci.

Piłki gumowe i dmuchane – jaką wybrać?

Piłki gumowe i dmuchane zazwyczaj służą dziecku do skakania. Ten rodzaj zabawy zarezerwowany jest dla dzieci, które ukończyły 4 rok życia. Dziecko w tym wieku radzi sobie z zapanowaniem nad swoim ciałem. Regularne skakanie na piłce sprawia, że mięśnie dziecka są wzmocnione, a umiejętności i koordynacja ruchowa rozwinięta. Dziecko poprzez skoki na piłce jest zmuszone do utrzymania prawidłowej postawy oraz jednocześnie uczy się utrzymywania równowagi.

Podczas zakupu odpowiedniej piłki dla dziecka, należy zwrócić uwagę czy posiada ona uchwyt lub rogi. Taka piłka daje możliwość trzymania się podczas intensywnych skoków, co zwiększa stabilność dziecka na piłce. Maluch jest wtedy bezpieczny.

Piłki gumowe i dmuchane dla dzieci

Poza świetną zabawą i ćwiczeniami, piłki gumowe i dmuchane do skakania mogą być wykorzystywane jako piłki do rehabilitacji. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom można skorygować wady postawy dziecka. Równie ciekawym pomysłem jest wykorzystanie gumowej piłki, zamiast krzesła biurowego. Taka piłka świetnie odciąża mięśnie przykręgosłupowe.

Jak nadmuchać piłkę gumową?

Nadmuchanie piłki gumowej nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Możemy wykorzystać do tego kompresor samochodowy lub pompkę turystyczną.

Podczas pompowania, zwróćmy uwagę na to, żeby nie zrobić tego zbyt mocno. Przed pierwszym użyciem zalecone jest niedopompowanie do końca i zostawienie takiej piłki na 12 godzin. Przez ten okres czasu tworzywo, z którego wykonana jest piłka może dostosować się do temperatury. Po tym czasie należy uzupełnić powietrze. Piłka do skakania nie może być zbyt mocno napompowana, ponieważ wtedy straci swoją elastyczność i swoją funkcję.

Przeczytaj też: http://www.scandinavianhouse.pl/skoczki-i-pilki-do-skakania-dla-dzieci-na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ