Tanie loty

0
2781
Tanie loty

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób podróżuje – zawodowo bądź turystycznie. Lot samolotem przestał być luksusem, a stał się koniecznością lub po prostu wygodnym sposobem przemieszczania się z miejsca na miejsce. Jednak pomimo zwiększenia się dostępności lotów samolotami, to jednak cały czas ta forma podróży nie należy do najtańszych. Pomimo to istnieje wiele sposobów, które pozwalają sporo zaoszczędzić na biletach lotniczych. Jak skorzystać z tanich lotów?

1. Wczesna rezerwacja biletów bądź oferta last minute

W przypadku zakupu biletów kilkanaście tygodni przed planowanym wylotem istnieje duża szansa na to, że ich cena będzie dużo nisza od standardowej. Z drugiej strony także oferty last minute mogą być bardzo atrakcyjne.W obu przypadkach warto skorzystać z jednego z kilku serwisów dostępnych w internecie, które gromadzą najtańsze oferty od wielu przewoźników, a tym samym umożliwiają tanie loty w wiele miejsc na świecie.

2. Wyszukiwarki tanich lotów lotniczych

Od wielu lat wzrasta popularność internetowych wyszukiwarek tanich lotów, które znajdują i porównują oferty wielu przewoźników – zazwyczaj od najtańszej do najdroższej. Zaletą takich wyszukiwarek jest to, iż „wyłapują” dużo więcej ciekawych propozycji, niż nawet najbardziej wprawne oko człowieka.

3. Miejsce kupowania biletów lotniczych

Po wyszukaniu najbardziej korzystnego połączenia sam bilet najlepiej kupić na stronie konkretnego przewoźnika – pozwoli to zaoszczędzić na prowizji płaconej pośrednikowi. Wyjątek stanowi lot z przesiadką, który jest obsługiwany przed dwie linie lotnicze – w przypadku spóźnienia jednego z samolotów pośrednik zazwyczaj zapewnia ubezpieczenie całego lotu (natomiast w przypadku zakupu biletów na własną rękę drugi lot zazwyczaj przepada).

4. Promocje

Wielu przewoźników lotniczych i pośredników oferuje szereg promocji w zakupie biletów lotniczych. Dlatego warto na bieżąco śledzić ich strony internetowe bądź zapisywać się na newslettery. Można też korzystać z voucherów i kodów promocyjnych, co pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na jednym bilecie. Niektóre linie lotnicze proponują karty stałego klienta, dzięki którym można zyskać niemałe zniżki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ