Wyprawa pod namiot. O czym należy pamiętać?

0
2855
Wyprawa pod namiot. O czym należy pamiętać?

Mnóstwo osób decyduje się na wyjazd w góry pod namiot. Taka wyprawa wymaga jednak solidnego przygotowania się pod względem spakowania, ale również bezpieczeństwa. Po wybraniu miejscowości, zapoznaniu się ze szlakami i upewnieniu się, iż są one bezpieczne oraz jesteśmy w stanie przemierzyć je bez pomocy przewodnika przychodzi czas na pakowanie i zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych przedmiotów oraz materiałów.

Namiot

To jeden z najważniejszych akcesoriów, od którego zależy czy będziemy mieli gdzie spać. Przede wszystkim ważne jest aby był on odpowiedniej wielkości i z łatwością pomieścił wszystkie osoby, które wybierają się na wycieczkę. Kolejną kwestią jest solidność. Namiot powinien być wykonany z najlepszych materiałów, które wytrzymają deszcze, wiatry, a nawet burze. Klimat gór jest nieobliczalny, dlatego tak istotne jest dobranie odpowiedniego namiotu. Powinien on również być wodoodporny, aby podczas deszczu woda nie dostawała się na zewnątrz.

Akcesoria do snu

Poza namiotem najważniejsze są śpiwory. Powinny być one wykonane z ciepłych materiałów, ponieważ noce w górach mogą osiągać bardzo niskie temperatury. Aby zabezpieczyć się dodatkowo watro zainwestować w karimatę, bądź dmuchany materac, który będzie o wiele lepiej sprawdzał się w izolacji zimna dostającego się z ziemi.

Bezpieczeństwo

Wiąże się ono z kilkoma kwestiami. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą apteczkę, która będzie wyposażona w bandaże, wodę utlenioną, plastry i małe nożyczki. Dobrze jest pomyśleć o lekach na przeziębienie. Kolejną ważną rzeczą jest wybranie miejsca do rozbicia namiotu. Powinno ono znajdować się w okolicy, z której w łatwy sposób można dostać się do domostw. W przypadku silnej burzy o wiele bezpieczniej będzie przemieścić się do jakiegoś budynku i poprosić o schronienie.

Ubranie

Wyjazd w góry powinien być dokładnie zaplanowany i niezbędne jest zabranie ze sobą wszystkich potrzebnych przedmiotów. Należą do nich ciepłe ciuchy, nieprzemakalna kurtka chroniąca także przed zimnem, solidne oraz wytrzymałe buty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ