Amerykański sen

0
3449
Amerykański sen

Od dziecka oglądamy amerykańskie produkcje, słuchamy amerykańskiej muzyki, a jeszcze 20 lat temu posiadanie czegoś z USA było ogromnym prestiżem. To wszystko składa się na marzenia większości z nas o locie do tego pięknego kraju. Od dziecka oglądamy amerykańskie produkcje, słuchamy amerykańskiej muzyki, a jeszcze 20 lat temu posiadanie czegoś z USA było ogromnym prestiżem. To wszystko składa się na marzenia większości z nas o locie do tego pięknego kraju.

Stany Zjednoczone kryją wiele pięknych miejsc, liczne ich zakątki różnią się pod względem kultury i klimatu, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć swoje miejsce. Największy na świecie wodospad Niagara czy Wielki Kanion przyciągają rocznie miliony turystów.

Kto nie chciałby zobaczyć Nowego Jorku i stanąć na moment na szczycie Empire State Building, gdzie rozgrywały się wszystkie najbardziej romantyczne sceny w znanych filmach? Kto nie chciałby spędzić choć jednej nocy w Las Vegas lub przechadzać się ulicami Hollywood czy Los Angeles z nadzieją, że spotka swoją ulubioną gwiazdę? Ci, których nie przeraża długi lot nad Oceanem, stawiają sobie zwiedzenie USA za jeden z ważniejszych celów w podróżowaniu.

Wizytę w Stanach Zjednoczonych można zaplanować sobie pod kątem różnych wydarzeń oraz festiwali – np. Coachella, Lolapallooza. USA aż kipi od pięknych i wartych zobaczenia świąt i atrakcji – Halloween, Święto Niepodległości czy Święto Dziękczynienia.

Co z wizą?

Do kosztów przelotów oraz życia na miejscu trzeba oczywiście doliczyć koszty uzyskania wizy. Tym nie należy się mocno martwić, ponieważ większość bez problemu taką wizę dostaje. Wiele osób właśnie z tego powodu rezygnuje z marzenia o odwiedzeniu Ameryki – ze strachu, że nie uzyskają wizy.

Oczywiście wiza jest wydawana na określony czas i należy przestrzegać terminów, jednak uzyskanie jej naprawdę nie jest dla większości starających się problemem. Nie ma przeciwwskazań, aby wcześniej kupić bilety lotnicze, a dopiero później ubiegać się o wizę – zwłaszcza jeśli trafimy na świetną ofertę, która nie zdarza się często. Nie ma wtedy co czekać, oferty z niskimi cenami za przelot do Stanów Zjednoczonych są bardzo rzadkie i znikają błyskawicznie.

Ile kosztuje lot do USA?

Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Ceny lotów zmieniają się bardzo szybko, ciężko więc stwierdzić, ile trzeba przeznaczyć na taką podróż. Wszystko zależy od sezonu, a także aktualnych promocji. Tanie loty do Stanów Zjednoczonych ciężko znaleźć, ponieważ są one mocno rozchwytywane. Kiedy pojawia się świetna oferta – znika nawet w ciągu kilku minut.

Dlatego planując wycieczkę do USA, warto przez jakiś okres monitorować strony z lotami. Świetną opcją jest ustawienie sobie newslettera, który sam będzie nas informował o idealnej dla nas ofercie – wtedy też jesteśmy w stanie o wiele szybciej zareagować i zarezerwować lot.

Warto wziąć pod uwagę połączenia z przesiadką jeszcze w Europie – bardzo często są to niższe koszty lotu niż te bezpośrednie do Stanów Zjednoczonych. Przesiadki można dopasować w taki sposób, aby nie czekać długo na kolejny lot.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ