Ekologiczne rozwiązania w zakresie pakowania produktów branży kosmetycznej

0
1964
zerowaste

W branży kosmetycznej bardzo wyraźnie widać wpływ ekologicznego trendu. Ma to odzwierciedlenie nie tylko w składach produktów, ale również w sposobie pakowania zamówień do wysyłki. Coraz częściej producenci decydują się na podążanie za ideą zero waste, która zakłada zmniejszenie ilości generowanych odpadów oraz ponowne wykorzystanie już wyprodukowanych rzeczy.

Dla Przypomnienia Zero Waste 

To Styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami

Na jakim etapie zastosować ideę zero waste do powstających produktów?

Odpowiedź jest w zasadzie prosta – już na etapie projektowania. Już w projekcie zarówno samego produktu, jak i opakowania powinna zostać zawarta kwestia możliwości ponownego wykorzystania. Warunki takie jak przyjazność środowisku, biodegradowalność powinny determinować dobór komponentów do pakowania.

Wśród ekologicznych komponentów oferowanych przez sklep interentowy selglam.com są wypełnienia do paczek w postaci wiórek papierowych, pudełka eko, papier z nadrukiem oraz dodatki typu stickery i wstążki. Wszystkie produkty prezentują się elegancko i podkreślają atuty produktów. Wykorzystywanie ekologicznych komponentów do pakowania podkreśla proekologiczny wizerunek firmy.

To właśnie w branży kosmetycznej widoczne jest rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania, ponieważ opakowania kosmetyków są często szklane, a co za tym idzie wymagają dodatkowej ochrony podczas transportu. Do takich rozwiązań można zaliczyć eco rękaw slivv, który chroni produkt ściśle dopasowując się do jego kształtu. Innowacyjna ochrona dna butelki w formie odgięcia, dzięki której butelka nie wyśliźnie się z rękawa.

Nawet najbardziej luksusowe marki decydują się na użycie ekologicznych rozwiązań w swoim procesie pakowania. Piękno ekologii widoczne jest w każdym oferowanym produkcie, każdy wykonany z naturalnych surowców i buduje świadomość jak ważna jest kwestia ochrony naszej planety.

Personalizowany papier z nadrukiem, w który pierwotnie był zapakowany krem czy serum możesz wykorzystać ponownie pakując swój prezent – możliwe jest to za sprawą doskonałej jakości wykonania komponentów, dlatego po spełnieniu podstawowej funkcji nadają się do użycia ponownie, a nie do wyrzucenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ