Jak uniknąć oszustwa w podróży?

0
2666
Jak uniknąć oszustwa w podróży?

Wiele osób wybierających się w podróż nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw czyhających na każdym kroku. Najczęściej zdarza się tak, iż turyści wyjeżdżający do krajów zagranicznych są oszukiwani oraz okradani. Jak ustrzec się przed takimi sytuacjami?

Taksówkarze

W obcych krajach bardzo często można spotkać taksówkarzy, którzy zauważają, że dana osoba jest turystą nieznającym miejscowości próbują dodatkowo zarobić na kursie. Obierają wtedy dłuższe trasy, które są niezwykle niekorzystne. Nieświadomi pasażerowie często opłacają żądaną kwotę i nawet jeśli wydaje im się ona za duża to wolą się nie kłócić. To popularny błąd. Warto tuż po przyjechaniu w dane miejsce zakupić kartę sim lokalnego operatora sieci komórkowej. To umożliwi nam tanie rozmowy z rodziną będącą w Polsce, ale również pomoże jeśli będziemy chcieli sprawdzić najlepszą trasę wiodącą do miejsca, do którego chcemy się dostać. Warto zwrócić uwagę kierowcy, że wiezie nas złą trasą. Często gdy tylko zauważy, że wiezie osobę, która wie jak gdzie się dostać to automatycznie zmieni drogę na krótszą i bardziej korzystną dla klienta.

Kieszonkowcy

Czasem działają w grupach. Jedna osoba podchodzi i pyta o pomoc, lub udaje, że chce porozmawiać, a druga niezauważenie szpera w naszym plecaku, bądź próbuje zabrać nasz portfel. Dlatego kiedy ktoś podchodzi należy ze szczególną uwagą pilnować swoich kosztowności. Nie poleca się trzymania pieniędzy w plecaku. O wiele lepszą opcją jest popularna nerka, którą będziemy mieli ciągle przy sobie.

Nieuczciwi handlarze

Bardzo łatwo można natrafić na handlarzy, którzy chcą wykorzystać klienta. Jest kilka popularnych trików. Jeden z nich to upuszczenie banknotu przez handlarza i podniesienie niższego nominału. Tego typu zagrywki są dobrze wyćwiczone przez nieuczciwych sprzedawców. Dlatego też poleca się dawanie wyliczonej kwoty, bądź pokazywanie banknotu handlarzowi i mówieniu na głos nominału. Kolejną sztuczką jest wydawanie reszty w innej walucie, lub podrobionych banknotach. Ważne jest zaznajomienie się z wyglądem obcej waluty i każdorazowe sprawdzanie otrzymanej reszty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ