Jak zaplanować jesienny wypad nad polskie morze?

0
2854
Jak zaplanować jesienny wypad nad polskie morze?

Spędzenie jesiennego urlopu nad morzem może wydawać się złym pomysłem, biorąc pod uwagę pogodę, ale tak naprawdę to najlepsza propozycja dla tych, którzy chcą spędzić relaksujący czas w pięknym zakątku – bez tłumów, hałasu oraz dodatkowo w atrakcyjnych cenach.

Polskie morze jest piękne nie tylko w okresie lata, gdy przyjeżdżają tutaj tysiące rodaków spragnionych wypoczynku. Również zachwyca jesienną porą, gdy plaże pustoszeją, a zwiedzanie zabytków staje się znacznie łatwiejsze ze względu na brak długich kolejek. Jesień jest też kapitalnym pomysłem na wyjazd do Gdańska, który wtedy zachwyca swoją atmosferą i daje mnóstwo możliwości na spędzenie wolnego czasu.

Gdańsk jest miastem o wielowiekowej tradycji, które znane jest ze swoich zabytków, a także różnorodnych imprez kulturalnych, które przyciągają tutaj wielu turystów o różnych porach roku – także jesienią. Gdańsk jest jednym z najcenniejszych zespołów miejskich w Polsce, chociaż znaczna część jego zabudowań została zniszczona w trakcie ostatniej wojny.

Wśród najcenniejszych zabytków Gdańska znajdują się między innymi Ratusz Głównego Miasta i Ratusz Starego Miasta, żuraw na wybrzeżu, Dwór Artusa, Dom Uphagenów, kościół św. Katarzyny, Wielki Młyn, także Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, Westerplatte, Twierdza Wisłoujście i Oliwa, ponadto różnorodne kamieniczki mieszczańskie, a to tylko kilka z nich, ponieważ Gdańsk po prostu najeżony jest zabytkami opowiadającymi wyjątkowe historie.

Jeżeli lubisz spędzać czas kulturalnie, sprawdź także repertuar teatrów w Trójmieście. Tutaj działają jedne z najlepszych scen w Polsce, między innymi wyjątkowy Teatr Szekspirowski, którego głównym założeniem było odwzorowaniem warunków panujących w tradycyjnych teatrach elżbietańskich, dlatego też wizyta w tej placówce kultury na pewno będzie zapamiętana na długo. Dzisiaj repertuar teatrów w Trójmieście można sprawdzić także on-line.

Zatem wtedy, gdy planujesz jesienny wypad nad morze, wybierz Gdańsk – to miasto, które zachwyci cię od pierwszego wejrzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ