Jazda na koniu jako sposób na relaks

0
4014
Jazda na koniu jako sposób na relaks

Jeżdżenie na koniach wyróżnia się wieloma plusami dla zdrowia. Pomaga między innymi we wzmocnieniu mięśni grzbietu, bioder i brzucha, a także w korygowaniu wad podstawy. Dodatkowo także wspiera układ odpornościowy, krążeniowy i oddechowy. co więcej, relaksuje i daje mnóstwo przyjemności.

Wolny czas można spędzać na wiele różnych sposobów, także na koniu. Jazda konna to przede wszystkim bliski kontakt ze zwierzęciem, dlatego też to wyjątkowa forma rekreacji, która różni się od innych, angażując wszystkie zmysły. Co więcej, na grzbiecie konia można zwiedzać przepiękne zakątki, wybierając się na wycieczki po lasach, górach i plażach.

Oczywiście, kontakty z końmi nie ograniczają się tylko i wyłącznie do jazdy, ale również konieczna jest ich pielęgnacja – czyszczenie, przygotowanie konia do treningu, sprzątanie boksów.

Nauka jazdy konnej dobra dla każdego

Naukę jazdy konnej może rozpocząć każdy – wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Najczęściej nauka rozpoczyna się dość szybko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tej formy rekreacji skorzystał również senior.

Rodzice często przyjeżdżają do stadnin z małymi dziećmi – wówczas ich pierwsze kontakty to głównie karmienie, głaskanie czy czyszczenie dzieci, a także jazda z dorosłymi. To specjalna lekcja odpowiedzialności oraz dużo frajdy dla całej rodziny.

Gdzie nauczyć się jazdy konnej?

Jeżeli szukasz dobrego miejsca, gdzie będzie można nauczyć się jazdy konnej, masz do dyspozycji wiele różnych miejsc, przykładowo możesz wybrać lokalne stadniny, ale również możesz wybrać się na urlop, który będzie połączony z jazdą konną. Wtedy będzie można odpocząć od codzienności i spędzić czas na relaksie na świeżym powietrzu.

Do skorzystania ze swoich usług nauki jazdy konnej zaprasza także Stary Młyn Strzeszyn – jest to wyjątkowe miejsce znajdujące się na malowniczym Pojezierzu Drawskim, gdzie można odpocząć z dala od zgiełku miasta. Stary Młyn Strzeszyn posiada konie rasy wielkopolskiej, szlachetnej półkrwi, trakeńskiej i konie arabskie. Są one używane zarówno do jazdy wierzchem, jak i również w bryczkach i saniach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ