Jaką torbę podróżną wybrać?

0
2522
Jaką torbę podróżną wybrać?

Każda osoba, która dość często podróżuje, potrzebuje odpowiedniej walizki czy torby podróżnej. Dobór tego rodzaju sprzętu bywa trudny, zwłaszcza gdy nie do końca wiemy, czego właściwie szukamy. Z tego powodu dobrze jest się zastanowić, jakie mamy oczekiwania względem rozmiaru i przechowywania naszego bagażu, aby móc zakupić najbardziej odpowiednią torbę.

Obecnie w sklepach internetowych i stacjonarnych nie brak różnorodnych modeli toreb podróżnych czy walizek, w ramach których możemy wybrać coś adekwatnego do naszych oczekiwań czy stanu finansów. Sprawdźmy, jaki konkretnie mamy wybór oraz na co stawiać, gdy zależy nam na dobrej jakości torbie, która wytrzyma dłuższe użytkowanie.

Najpierw rodzaj

Na początek warto określić, jakie formy mogą przyjmować torby podróżne. Mogą to być przede wszystkim popularne obecnie walizki o miękkich albo sztywnych ściankach. Jeśli jednak chcemy cos lżejszego, co w razie małego bagażu nie będzie zajmowało tak wiele miejsca, pozostaje nam klasyczna torba. Może mieć ona rozmiar podręczny albo całkiem spory, idealny do przechowywania bagażu na kilkudniowy wyjazd. Takie torby mają różne urozmaicenia, na przykład takie jak dodatkowe rączki do niesienia w dłoni, pokrowce wodoodporne na wypadek deszczu, chowane czy odpinane kółka oraz rączki ze stelażem, pozwalające przewozić bagaż podobnie jak walizkę. W przypadku wyboru mniejszej torby warto zastanowić się nad plecakiem, który wyposażony jest w opcję wożenia na kółkach. To wygodna alternatywa dla tych, którzy większość drogi pokonują pieszo z niedużym bagażem.

Środek transportu

Najmniej rozmiarami torby będziemy przejmować się w sytuacji, gdy jedziemy samochodem i mamy jeszcze sporo wolnego miejsca. Z kolei najbardziej rygorystyczne normy dotyczące rozmiaru bagażu będą dotyczyły toreb podróżnych stosowanych w podróżach lotniczych. Mowa tutaj zarówno o dużych torbach pozostawianych w luku bagażowym, jak również bagażu podręcznym, który musi mieć bardzo konkretne wymiary. W przypadku podróżowania innymi środkami transportu publicznego zastanówmy się najpierw, z jakim bagażem będzie nam najwygodniej. Torba podróżna będzie dobra w przypadku małego bagażu, chyba że zostanie wyposażona w stelaż na kołach. W innej sytuacji wygodniejsza może być walizka, zwłaszcza gdy mamy jeszcze pod opieką dzieci czy zwierzaka. Dobrze jest też rozplanować bagaż tak, aby mieć siłę znieść go np. na peron z pociągu czy wrzucić na górną półkę w przedziale. W przypadku jazdy autobusem dobrze jest zadbać, aby torba podróżna była wyposażona w karteczki z imieniem i nazwiskiem właściciela.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ