Kupujesz walizkę? Sprawdź na co zwrócić uwagę

0
3361
Kupujesz walizkę? Sprawdź na co zwrócić uwagę

Choć brzmi to nieco kuriozalnie, wybierając się w podróż trzeba dopasować walizki do środka lokomocji, jakim zamierzamy się przemieszczać. Istotne jest również to, co chcemy ze sobą zabrać, gdyż materiały kruche, np. szkło powinny się znaleźć w solidnie wykonanej walizce, która się nie odkształca.

Rozmiar walizki ma znaczenie

Oczywiście walizkę trzeba dopasować do własnych potrzeb. Jeśli ma to być walizka używana na wakacjach, warto rozejrzeć się za większym modelem, w którym zmieścimy wszystkie nasze rzeczy, choć dla kobiet taki rozmiar chyba nie istnieje. W każdym razie ważne, by walizkę można było łatwo zamknąć, nawet jeśli jest wypełniona po brzegi. Musimy jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że do walizki będziemy chcieli zmieścić jakieś prezenty przywiezione z wakacji. Tu sprawdzą się bardzo dobrze walizki z ABS, które są bardzo pakowne i można je bez problemu zamknąć, nawet, jeśli są maksymalnie wypełnione, co docenią miłośnicy wakacyjnych zakupów i panie, które nie mogą zdecydować się, co ze sobą zabrać. Walizki materiałowe również dobrze się sprawdzają, zwłaszcza, jeśli zabieramy ze sobą jedynie ubrania i w bagażu nie przewozimy nic, co mogłoby się zniszczyć, np. pod naporem innych bagaży w bagażniku autobusu.

Podróż samolotem? – dopasuj odpowiednią walizkę

Jeśli ktoś należy do grona minimalistów i na krótkie weekendowe wakacje, bądź delegację zabiera ze sobą jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, może zdecydować się na zakup jedynie walizki kabinowej. Wszystkie linie lotnicze mają swoje wymogi, co do jej rozmiarów, dlatego przed wyborem trzeba koniecznie to sprawdzić i biorąc to pod uwagę dobrać odpowiednią walizkę, która zmieści się w półce nad siedzeniem. Jeśli podróż jest dłuższa, to oczywiście warto wybrać zestaw walizek, dzięki temu nie będzie problemu ze zmieszczeniem potrzebnych rzeczy.

Walizka na kółkach – wygoda w każdych warunkach

Szczególnie na lotnisku, ale również na dworcu kolejowym sprawdzi się walizka na kółkach. Najlepiej wybrać taką, która posiada kauczukowe kółka. Są one bardzo solidne i sprawdzają się nie tylko na równej powierzchni lotniczego terminala, ale również schodach, czy kostce brukowej. Walizki na kółkach wyposażone w funkcjonalne, regulowane uchwyty sprawiają, że nie trzeba ciężkich bagaży dźwigać i można je za sobą ciągnąć. Walizki na kółkach, które posiadają kółka obracające się wokół własnej osi są najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem, gdyż żadna nawierzchnia nie będzie dla nich przeszkodą, a śpiesząc się na lot lub pociąg nie zostaniemy unieruchomieni przez toporną walizkę.

Sprawdź czy twoja walizka posiada odpowiednie zabezpieczenia

Szyfrowane zamki to standard w walizkach, dzięki którym możemy chronić swoje mienie. Jednak, jeśli wybieramy się do Stanów Zjednoczonych, Japonii lub Australii musimy zadbać by nasza walizka była wyposażona w zamek TSA. Walizki na kółkach z zamkiem TSA, są gwarantem tego, że po przylocie przy terminalu nie będziemy musieli nabyć nowej. Jeśli walizka nie posiada bowiem zamka TSA, zostaje podczas kontroli po prostu przecięta, bądź zamek zostaje zniszczony.

Walizki na kółkach – design ma znaczenie

Kiedy wybieramy się w podróż warto wybrać model walizki, który nie jest czarny. Zwłaszcza na lotnisku ma to duże znaczenie, kiedy chcemy znaleźć na taśmie naszą walizkę. Walizki posiadają nie tylko różny kolor, ale również strukturę, która zabezpiecza dodatkowo walizkę przed uszkodzeniami i nadaje jej ciekawszy wygląd. Zakupioną walizkę na kółkach z ABS można również w dowolny sposób okleić lub wybrać model z ciekawym deseniem. To zdecydowanie ułatwi jej identyfikację na lotnisku.

Wybór odpowiedniej walizki nie jest łatwy. Można zdecydować się na modele z ABS, polipropylenu czy też materiałowe. Ważne by walizka odpowiadała na nasze potrzeby nie tylko w kwestii designu, ale również funkcjonalności. Dodatkowe pasy w środku walizki sprawiają, że można wyciągnąć wszystko tak, jak się zapakowało, a ewentualny sprzęt do niej włożony nie powinien ucierpieć. Solidna walizka na kółkach powinna posłużyć na wiele lat.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ