Międzyzdroje na weekend – znajdź wygodne noclegi nad morzem

0
3190
Międzyzdroje na weekend – znajdź wygodne noclegi nad morzem

Jeśli planujesz weekendowy wypad nad morze, polecamy Ci odwiedzić znany nadbałtycki kurort od lat odwiedzany przez polskie i międzynarodowe sławy. W ofercie Sun&Snow znajdziesz szeroki wybór apartamentów w Międzyzdrojach, w których spędzisz niezapomniany czas zarówno podczas dłuższego pobytu, jak i dwudniowej wizyty w tej nadmorskiej stolicy kultury i sztuki.

Międzyzdroje to jedna z piękniejszych, bardzo popularnych nadbałtyckich miejscowości ze 150-letnią tradycją. Są położone na wyspie Wolin, na północno-zachodnim krańcu Polski, w województwie zachodniopomorskim, około 15 km od Świnoujścia. Ta pełna turystów miejscowość graniczy z przepięknym Wolińskim Parkiem Narodowym. Zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim, Międzyzdroje oferują mnóstwo atrakcji, więc jeśli interesują Cię apartamenty nad morzem, to obierz kierunek na ten kurort.

Nocleg w Międzyzdrojach – poznaj krótką historię

Pierwsze wzmianki o miejscowości przypadają na okres jeszcze sprzed XII wieku, kiedy w miejscu dzisiejszych Międzyzdrojów istniały dwie osady: Żelazo oraz Kępieńce. Na przestrzeni kilku kolejnych wieków, obie znane z rybołówstwa wsie rozwinęły się dzięki karczmie „Misdroige”. Jej głównymi klientami byli średniowieczni kupcy podążający głównym szlakiem handlowym biegnącym przez Uznam aż do Kamienia Pomorskiego.

Od połowy XVI wieku cały Wolin doświadczany był obcymi najazdami. Po wojnie trzydziestoletniej na ponad 150 lat opanowali go Szwedzi, następnie w 1715 roku wyspę zajęli Prusacy.

Ważny przełom w dziejach tego regionu nastąpił dopiero w 1832 roku. Rozsławiony przez Anglików wypoczynek nad morzem zaczął być modny i przynosił korzyści nadmorskim miejscowościom. To właśnie wtedy w Międzyzdrojach powstały:

  • nowoczesne obiekty kąpieliskowe,
  • zakład solankowy,
  • nadmorska promenada,
  • okoliczny park,
  • drewniane, trzystumetrowe molo.

Po II wojnie światowej, dokładnie w 1947 r., Międzyzdrojom nadano prawa miejskie i przyłączono je do Polski. Od lat 50. działalność wypoczynkowo-turystyczna zaczęła się prężnie rozwijać i mimo zmiany ustrojów miasto nieprzerwanie jest letnią stolicą Polski, tak chętnie obleganą przez turystów i celebrytów.

Moc nadmorskich atrakcji – znajdź apartamenty przy plaży

Główną atrakcją Międzyzdrojów jest oczywiście piękna plaża. Uznaje się ją za jedną z najbezpieczniejszych i bardzo czystych, pomimo ok. 100 tysięcy turystów odwiedzających w lecie miasto!

Z jednej strony plażę otacza pasmo pięknych, piaszczystych wydm. No nich wznoszą się wzgórza klifowe, z których możesz podziwiać piękną panoramę i zachwycające zachody słońca.

Z kolei na zachód od Międzyzdrojów znajdziemy malowniczy fragment bałtyckiego wybrzeża pokrytego drobnym, złocistym piaskiem. To on wyróżnią tę plażę spośród innych w Polsce.

Równie ciekawą atrakcją jest wspomniany już Woliński Park Narodowy. Wszystkich fanów dzikiej przyrody zachwyci on 5 zapierającymi dech w piersiach punktami widokowymi. To ponad 40 km tras pieszych pośród starych drzew i ponad stumetrowych klifów. Gdy dotrzesz już do parku, koniecznie skieruj się do Pokazowej Zagrody Żubrów i stań oko w oko z okazałym królem polskiej puszczy.

Odbiegając od natury, w samym centrum miasta czeka na Ciebie kilka punktów, których absolutnie nie możesz pominąć podczas wizyty w Międzyzdrojach. Należą do nich:

  • Promenada Gwiazd – usłana jest odciskami dłoni najwyśmienitszych sław polskiego kina.
  • Molo – odnowione i zmodernizowane, prawie 400-metrowej długości, zwieńczone piękną przystanią.
  • Bałtycki Park Miniatur – tu zobaczysz 20 dokładnie odwzorowanych budowli charakterystycznych dla 9 krajów znajdujących się w basenie Morza Bałtyckiego.
  • Muzeum Figur Woskowych – to w nim możesz sobie zrobić zdjęcie naturalnej wielkości, kopią z ulubione gwiazdy filmowej lub postacią z bajki.

Amatorom odkrywania różnych kart historii polecamy skansen Słowian i Wikingów, w którym zaspokoisz swoją ciekawość na temat życia w średniowiecznej osadzie. Jeśli fascynuje Cię okres II wojny światowej, koniecznie odwiedź Muzeum Bunkier „V-3”, który znajduje się na teranie tajnego niegdyś poligonu.

Międzyzdroje to kierunek idealny nie tylko w lecie, kiedy miasto jest oblegane przez wielu turystów i tętnią życiem praktycznie 24 godziny na dobę. Również poza sezonem miasto przyciąga wielu gości. Sprawdź ofertę Sun&Snow, wybierz wygodny apartament nad morzem i ciesz się piękną polską jesienią wśród szumu fal.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ