Odpowiednia odzież na konne wycieczki

0
3178
Odpowiednia odzież na konne wycieczki

Jazda konna to wspaniały sport, który pozwala zrelaksować się, potrenować kondycję mięśni całego ciała, a także spędzić przyjemnie czas na łonie natury, obcując ze zwierzętami. Jaka odzież będzie odpowiednia na konne wycieczki?

Toczki do jazdy konnej

Jednym z najważniejszych i charakterystycznych elementów stroju do jazdy konnej jest toczek, czyli specjalne nakrycie głowy. Warto wybrać toczek dobrej jakości, ponieważ w przypadku upadku z konia jest on elementem, który chroni głowę jeźdźca przed urazem, a w wyjątkowo niebezpiecznych sytuacjach może uratować mu życie. Ważne, aby toczek był wygodny i dobrze trzymał się na głowie jeźdźca.

Bryczesy

Wygodne spodnie do jazdy konnej to podstawa. Opcji jest wiele: część wielbicieli jazdy konnej wybiera specjalne getry ze skórzanymi łatkami na kolanach i siedzeniu, część stawia na wygodne jeansy lub dresy. Najbardziej odpowiednie są jednak bryczesy, czyli profesjonalne spodnie do jazdy konnej. Wyróżnia je krój: są bardzo wąskie w łydkach i znacznie bardziej obszerne w okolicy ud, aby zapewnić jeźdźcowi komfort podczas jazdy. Wiele ciekawych propozycji bryczesów i innej odzieży do jazdy konnej można znaleźć na stronie www.horsepol.pl.

Kurtki i koszule

Koszulka lub koszula do jazdy konnej powinna być wykonana z dobrej jakości materiału, przy czym należy unikać tkanin szeleszczących, które mogą budzić niepokój konia. Wskazane są jaskrawe kolory, zwłaszcza podczas wycieczek poza stadniną, ponieważ oprawiają one widoczność jeźdźca. Wiele osób decyduje się na uzupełnienie stroju kamizelką, która zapewnia ciepło nawet podczas kiepskiej pogody, a jednocześnie nie krępuje ruchów rąk i ramion, niezmiernie ważnych podczas przejażdżki konnej. W chłodniejsze dni warto wybrać także kurtkę lub płaszcz do jazdy konnej, pamiętając aby było on szeroki w ramionach, a jego dół nie był zbyt wąski, ponieważ tylko taki umożliwi swobodne ruchy.

Buty do jazdy konnej

Buty są bardzo ważnym elementem ubioru do jazdy konnej. Najlepiej, jeżeli będą lekkie, a ich podeszwa będzie miała niewielki obcas. Zdecydowanie nie sprawdzają się buty sportowe typu tenisówki, ponieważ ich podeszwa jest zbyt miękka i nie utrzymuje stopy w prawidłowej pozycji. Z tego samego względu warto wybrać obuwie z wysoką cholewką, która pomaga zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć skręcenia kostki, a także gwarantuje większy komfort jazdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ