Paryż – stolica, w której szybko się zakochamy

0
1834
Paryż - stolica, w której szybko się zakochamy

Zwiedzanie miast jest samą przyjemnością. Można zatem wybrać takie lokalizacje, które urzekną nas od pierwszego wejrzenia. Paryż zyskał już sobie wielu wielbicieli i z roku na rok turystów tutaj przybywa. Nic dziwnego, gdyż sama wieża Eiffla jest imponująca a do tego dochodzą przepyszne croissanty. Warto zatem sprawdzić wcześniej wszystkie lokalizacje, do których będziemy mogli dostać się krętymi uliczkami, które przeniosą nas nieraz w czasie.

Każdy zakątek Paryża to ciekawe podróże

Najważniejsze jest to, aby wybrać sobie za nocleg lokum w centrum konkretnej dzielnicy – wtedy wyruszenie na zwiedzanie będzie najbardziej optymalne. Do wyboru mamy najpiękniejsze miejsca w Paryżu i inne przeróżne punkty, m.in.:

– widok na wieżę Eiffla z różnorodnych miejsc;
– schody Trocadero i karuzela Trocadero – warto być tu wcześnie rano przed masą turystów;
– spacery nad Sekwaną i rejsy po niej;
– kawiarnie i restauracje zachowane w stylistyce retro potrafią przywołać dawne czasy a także niesamowity smak kawy czy ptysi;
– punkty widokowe na Paryż – klasykiem jest wieża Eiffla czy też dach słynnej galerii Lafayette;
– parki i ogrody Paryża – Jardin des Tuileries, Jardin du Luxembourg;
– mosty Paryża;
– łuk triumfalny;
– bazylika Sacre Cour;
– katedra Notre Dame;
– księgarnia Shaekspeare and Company;
– piramida Luwru;
– Disneyland.

O każdej porze roku

Do Paryża możemy wybrać się zawsze: wiosną i latem, jesienią i zimą. Każda pogoda sprzyja temu byśmy mogli zwiedzać i czerpać jak najwięcej z miejsc, które będziemy odwiedzać. Co więcej: do tego, aby podróże po Paryżu były udane należy zabrać ze sobą aparat, dzięki któremu uwiecznimy wiele miejsc na pamiątkę. Fotografie są zawsze udane, gdyż sama otoczka jest niezwykła. Można wyszukać tutaj miejsce na błogi spokój jak też udać się do najbardziej ruchliwych punktów zwiedzania. Jeśli zatem chcemy poznać miasto od podszewki to wybierzmy się tutaj na dłużej by zaczerpnąć jak najwięcej się da.

Odkrywanie Paryża

Z każdym dniem możemy zobaczyć tutaj coś nowego. Co więcej, udanie się o konkretnej porze pod wieżę Eiffla może być niezapomnianym przeżyciem. Warto zatem wykorzystać czas do maksimum i wydobyć tyle wspomnień, by były one najbardziej wyczerpujące. W Paryżu dobrze zjemy, odpoczniemy i co istotne: zobaczymy. Poukrywane sklepiki, stara architektura – wszystko to jest piękne i hipnotyzujące. Ponadto Paryż jest światową siedzibą mody – mieszczą się tu butiki, w których kupimy coś ponadczasowego i prosto z wybiegów mody. Mając przy sobie tyle atrakcji nie sposób będzie się nudzić, gdy zawitamy w dowolną dzielnicę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ