Wyjazdy na narty do Francji

0
1880
Wyjazdy na narty do Francji

Francja jest jednym z krajów alpejskich, co przekłada się na jej atrakcyjność pod względem wyjazdów narciarskich. Sezon jest tutaj długi, śnieg obfity, a krajobrazy zapierają dech w piersiach. Nic więc dziwnego, iż w ten region przybywają turyści z całego świata, oczekując niezapomnianych, górskich przeżyć. Zapewniają im je liczne kurorty, spośród których dwa chcielibyśmy zaprezentować.

Alpe d’Huez

Wyjeżdżając na narty do Francji, warto zdecydować się na region Alpe d’Huez. Jest to wyjątkowo malowniczy region, położony na łagodnie opadającym płaskowyżu masywu des Grandes Rousses. Znajduje się na wysokości 1860 m, a jego tereny należą do Parku Narodowego Ecrins.

Atrakcją regionu jest około 130 zróżnicowanych tras zjazdowych, przeznaczonych dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania. Osobom doświadczonym bez wątpienia do gustu przypadnie czarna trasa Piste de Sarenne, ale również ci, którzy mają mniejsze doświadczenie, będą mogli wybrać coś dla siebie, gdyż łącznie szlaki narciarskie liczą sobie tutaj ponad 200 km. Warto wspomnieć także o ponad tysiącu armatek śnieżnych i licznych wyciągach, które poprawiają komfort poruszania się po regionie.

Na koniec pragniemy podkreślić, że Alpe d’Huez słynie z około 300 słonecznych dni w roku, a także ze wspaniałego mikroklimatu. Dodatkową atrakcją mogą być także nocne zjazdy narciarskie.

Les 3 Valées

Les 3 Valées, będący ogromnym obszarem położonym na terenie Parku Narodowego Vanoise, uchodzi za jeden z najatrakcyjniejszych regionów narciarskich. Znajduje się tutaj aż osiem ośrodków i łącznie 600 km tras zjazdowych, co czyni to miejsce jednym z największych kompleksów narciarskich Francji. Dodatkowym atutem Les 3 Valées jest to, iż trasy płynnie łączą się ze sobą, pozwalając na poruszanie się nimi bez zdejmowania nart, co stanowi wielką zaletę dla miłośników sportów zimowych.

W regionie Les 3 Valées znajduje się położony najwyżej ze wszystkich francuskich ośrodków, kurort Val Thorens. Wioska położna jest na wysokość 2300 m n.p.m, dzięki czemu sezon narciarski trwa tutaj wyjątkowo długo. Niezapomniane widoki i czyste powietrze to kolejne atuty, które przemawiają za wybraniem właśnie tego ośrodka na urlop.

Nad Val Thorens króluje szczyt Cime de Caron, liczący sobie 3200 m, na który pasażerów przewozi komfortowa gondola. Jest to miejsce, w którym znajduje się najdłuższa trasa zjazdowa, licząca sobie 12 km, a także czarny szlak Orelle, przeznaczony dla zaawansowanych.

Firma Winterevent, której ofertę można znaleźć na stronie winterevent.pl, poleca Val Thorens osobom na każdym poziomie zaawansowania. Jest to region idealny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Oprócz stoków godne polecenia są także niezwykłe widoki na okoliczne lodowce oraz stację narciarską, w której hotele przeplatają się z trasami zjazdowymi. Bez wątpienia będzie to więc niezapomniane miejsce do odpoczynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ