Sposoby na spędzenie tanich wakacji

0
2702
Sposoby na spędzenie tanich wakacji

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie można spędzić urlop za stosunkowo niewielkie pieniądze. W tym przypadku bardzo przydatne są wszelkie serwisy internetowe, które przedstawiają propozycje na miłe spędzenie letnich miesięcy oraz podpowiadają, jak zorganizować wypoczynek, aby był jak najbardziej atrakcyjny – zarówno pod względem turystycznym, jak i cenowym.

Okazuje się, iż popularne wczasy nad polskim morzem wcale nie muszą być aż tak drogie, jak się niektórym wydaje. Można tam zorganizować całkiem tanie wakacje. Zdecydowana większość nadmorskich miejscowości wypoczynkowych posiada w swojej ofercie kwatery rozpoczynające się już od trzydziestu złotych za osobę. Istnieje możliwość znalezienia jeszcze tańszych noclegów, ale w tym przypadku ich standard może być dosyć niski. Sama podróż nad Bałtyk też nie musi kosztować fortuny. Do wyboru jest kilka możliwości – można udać się tam koleją, busem, a nawet samolotem (ta ostatnia opcja jest jeszcze mało popularna, bo nie należy do najtańszych). Warto zorientować się w promocjach oferowanych przez poszczególnych przewoźników – niektóre z nich są naprawdę korzystne. Alternatywą jest podróż własnym samochodem – w tym przypadku warto podróżować nocą, czyli wtedy, kiedy ruch jest zdecydowanie mniejszy, a ilość remontów znacznie ograniczona. Sposobem na tanie wakacje nad polskim morzem jest wybranie się tam we wrześniu. Ceny po sezonie bywają nawet o kilkadziesiąt procent niższe. Dodatkową zaletą jest mniejsza liczba turystów, a co za tym idzie – spokój i cisza.

Dobrym sposobem na poszukiwanie tanich wakacji jest przeglądanie ofert umieszczanych w serwisach typu Groupon, Cityteam bądź Gruper. Każdy z nich posiada oddzielny dział poświęcony podróżom w atrakcyjnych cenach. Oferty weekendów bądź wycieczek pojawiające się w tych serwisach potrafią być tańsze nawet o 80% od ceny standardowej. Pojawiające się tam oferty dotyczą zarówno wycieczek krajowych, jak i zagranicznych (na całym świecie). Jest to prawdziwa gratka dla łowców okazji. Jednak wszystkie propozycje tanich wakacji należy sprawdzać bardzo dokładnie, gdyż czasami oferty za pół ceny posiadają ukryte koszty bądź ich standard pozostawia wiele do życzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ