Urlop w Bułgarii – jaki kurort wybrać?

0
3120
Urlop w Bułgarii - jaki kurort wybrać?

Bułgaria od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich turystów. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka – niewielka odległość (a co za tym idzie możliwość podróży samochodem i zaoszczędzenie na bilecie lotniczym), stosunkowo niskie ceny, piękne plaże, ciekawa zabudowa, dobre jedzenie, słoneczne lato i sympatyczni ludzie. W dobie niepokojów i niebezpiecznych miejsc Bułgaria wydaje się być oazą spokoju, w której można spędzić niezapomniane chwile. To wszystko sprawia, iż kraj ten jest coraz częściej wybierany jako miejsce wakacyjnych podróży.

Bułgaria słynie z wielu pięknych miejsc, ale dwa najbardziej popularne kurorty to Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Każdy, kto decyduje się na wyjazd do tego kraju, zastanawia się, które z tych dwóch miejsc wybrać. Oba kurorty mają swoje zalety i oba kuszą turystów wielością atrakcji niezbędnych podczas wakacyjnego wypoczynku. Zatem który wybrać? Przed wyjazdem warto przeanalizować obie opcje, aby potem nie żałować.

Cechy kurortu Złote Piaski, przemawiające za wyjazdem właśnie w to miejsce to:

– Złote Piaski to najstarszy kurort w Bułgarii,
– kurort posiada, jak sama nazwa wskazuje, plażę z cudownie miękkim i złotym piaskiem,
– plaża Złotych Piasków oddzielona jest od lądu lasem, który chroni przed promieniami słonecznymi i nadmiernym upałem (tym samym jest to lepsza opcja dla tych turystów, którzy nie przepadają za lejącym się z nieba żarem),
– kurort oferuje liczne rozrywki, takie jak dyskoteki, zabawy, restauracje, bary, nocne kluby (wszystkie otwarte do białego rana).

Złote Piaski to doskonałe miejsce dla osób, które lubią nocną zabawę i leniwy wypoczynek na plaży. Jednak statystyki pokazują, iż jest to mniej popularne miejsce iż drugi z bułgarskich kurortów – Słoneczny Brzeg.

Słoneczny Brzeg, podobnie jak Złote Piaski, zapewnia turystom piękne, szerokie i piaszczyste plaże. Jednak w odróżnieniu od Złotych Piasków jest tu dużo mniej zieleni, a kurort zdecydowanie stawia na nowoczesność. Turysta ma tu większy wybór hoteli o wyższym standardzie. Władze kurortu zapewniają wiele atrakcji i wycieczek fakultatywnych – zarówno jedno, jak i dwudniowych. Niewątpliwą atrakcją Słonecznego Brzegu jest połączenie linią brzegową z Nesseberem, dokąd można udać się spacerem, taksówką bądź autobusem. Dużą atrakcją dla dzieci są dwa aqua parki. Słoneczny Brzeg robi się coraz bardziej popularny – zwłaszcza wśród turystów z Europy Zachodniej, więc jest dużo droższy i bardziej zatłoczony od Złotych Piasków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ