Taktyczna przygoda z zegarkiem traser ®

0
2821
Taktyczna przygoda z zegarkiem traser

Produkty sygnowane logiem szwajcarskiej marki Traser to wyjątkowe modele, które noszą miano zegarków taktycznych. Stanowią one odpowiedź na oczekiwania użytkowników, którzy poszukują zegarków do najbardziej ekstremalnych wymagań. Charakteryzuje je nie tylko imponująca odporność na wszelkiego rodzaju urazy, ale również praktyczna i rozbudowana funkcjonalność, która sprawdzi się dosłownie w każdych warunkach.

Czym jest zegarek taktyczny?

Zegarki taktyczne, które często są również nazywane wojskowymi, to nie tylko design utrzymany w odcieniach czerni, zieleni lub wzorów kamuflujących. Każdy z tak tytułowanych modeli musi przede wszystkim posiadać odpowiednią czytelność wskazań, która pozwoli na jego użytkowanie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Niepowtarzalne zegarki taktyczne marki traser® wyróżniają się oświetleniem, które jest wyraźne dzięki pałeczkom wypełnionych trytem. Użycie technologii opartej o ten wyjątkowy izotop wodoru nie tylko zapewnia wysoką intensywność światła, ale również niesłychanie długą żywotność luminacji, która może działać, bez dodatkowego naświetlania, nawet 25 lat. 

Zegarki traser® – pionierstwo i innowacja

zegarek meski traser

Pionierem w produkcji zegarków wyposażonych w oświetlenie za pomocą pałeczek trytu jest szwajcarskie przedsiębiorstwo mb-microtec, do którego należy obecnie marka traser®. Zostało ono założone w 1969 roku przez Oskara Thülera i wyodrębniło się z firmy Merz&Benteli, które działało na rynku już od 1918 roku, zajmując się wyposażaniem naukowców w niezbędne materiały do badań. Jednym z klientów firmy była polska noblistka Maria Skłodowska-Curie. Głównym celem założycieli mb-microtek było opracowanie technologii, która pozwalałaby na dostarczanie światła, bez konieczności angażowania dodatkowych źródeł energii. Efektem lat starań i eksperymentów jest innowacyjna technologia trigalight®, która do dziś uchodzi za najbardziej wydajne rozwiązanie oświetleniowe. Technologia ta wykorzystywana była z początku głównie w celach militarnych. Specjalne świetlne markery używane były do konstrukcji celowników, czy czytników map.

traser® – pierwszy zegarek taktyczny

Pierwszy, prawdziwie taktyczny zegarek pojawił się w roku 1989 roku. To wtedy Armia USA zwróciła się do firmy mb-microtec z prośbą o stworzenie zegarka dla swoich żołnierzy. To wtedy powstał kultowy dziś model THE ORGINAL, którego konstrukcja spełniała restrykcyjne wytyczne wojskowe MIL W-46374F. Co ciekawe, pierwszy z dostępnych na rynku modeli taktycznych nie posiadał logo producenta na cyferblacie. Związane to było z maksymą, że żołnierz nie może być reklamą. Pierwsze 60 000 zegarków zostało przekazane na potrzeby akcji „Pustyna Burza”. Wkrótce okazało się, że zapotrzebowanie na zegarki wojskowe jest niezwykle wysokie. Kolejne zamówienie wynosiło już 240 000 sztuk, a Armia Stanów Zjednoczonych do dziś jest jednym z głównych i najważniejszych klientów marki traser®.

Prawdziwy zegarek wojskowy – najważniejsze cechy

zegarek wojskowy

Wytyczne Armii USA MIL W-46374F, które musiał spełniać pierwszy zegarek taktyczny traser® THE ORIGINAL, idealnie opisują najważniejsze z cech, jakie muszą posiadać modele wojskowe. Poza oświetleniem, które zapewni czytelność w zupełnej ciemności, zegarek musi być odporny na zakłócenia wynikające z działania zewnętrznej energii elektrycznej, która wywoływałyby zakłócenia w pracy podczas 8 godzin od ich wystąpienia. Kolejnym wymogiem musiał być ściśle określony design cyferblatu. Na utrzymanej w kolorze czarnym tarczy umieszczono białe indeksy w postaci cyfr arabskich oraz skalę czasu dobowego. Kopertę okalał birotacyjny pierścień, który wykorzystuje się w ustalaniu czasu dla drugiej strefy czasowej oraz w odmierzaniu minutowym. Dzięki wielkiemu sukcesowi pierwszego zegarka taktycznego, w krótkim czasie marka traser® rozpoczęła wyposażanie innych światowych armii, w tym również polskiej. Nakład każdej, dedykowanej wojsku limitacji jest utajniony.

Zegarki traser – jaki model wybrać?

Szeroka gama zegarków taktycznych Traser pozwala nam na wybór idealnego modelu, adekwatnego do naszych osobistych preferencji oraz wymagań. Ciekawą propozycją jest niezawodna kolekcja Traser P68 Pathfinder Automatic. W idealny sposób uosabia ona militarny styl marki traser ®. Wykonane ze stali szlachetnej koperty zawieszono na wyjątkowych, przyciągających wzrok paskach NATO. Pracę modeli z tej linii oparto o napędzane ruchami nadgarstka mechanizmy automatyczne, których jakość potwierdza wyjątkowy certyfikat Swiss Made. Dodatkowo, zegarki posiadają kompas, który pomoże wyjść z opresji w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji. Zwolennicy aktywności fizycznych oraz imponującej precyzji, powinni zwrócić uwagę na serię Evolution Chrono. Jak wskazuje nazwa, zegarki wyposażono w dodatkowe sub-tarcze chronografu oraz datownik dni miesiąca. Przed urazami związanymi z uprawianą dziedziną sportu lub wykonywanym zawodem idealnie uchroni system antywstrząsowy Shock Resistance. Wodoszczelnośc oceniona w klasie 20 ATM pozwala nie tylko na pływanie powierzchniowe, ale również na nurkowanie na większe głębokości z akwalungiem. Jeśli jesteś osobą poszukującą właśnie takiego kompana, pamiętaj, że oryginalne produkty znajdziesz wyłącznie u autoryzowanych partnerów marki jak internetowy sklep z zegarkami ZEGAREK.NET

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ