Tatry zimą – czy warto wybrać ten kierunek?

0
1948
Tatry - jako miejsce na ferie zimowe?

Mimo, że do ferii zimowych zostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz pomyśleć nad miejscem, w którym spędzimy je wraz z rodziną. Jednym z najpopularniejszych kierunków w Polsce są Tatry, nic w tym dziwnego. Znajdują się tam nie tylko przepiękne, malownicze widoki, ale też świetne warunki do jazdy na nartach oraz snowboardzie. Jakich jeszcze atrakcji możemy się spodziewać w tym miejscu?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/ferie-w-tatrach/

Czerwone Wierchy

Czerwone Wierchy są nazywane czterema muszkieterami Tatr Zachodnich (Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica i Ciemniak). Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów. Położone są niedaleko Zakopanego. Aby zdobyć wszystkie 4 szczyty, potrzebny jest nam jeden dzień. Grzbietem Czerwonych Wierchów prowadzi łatwa ścieżka, jednak żeby przejść całą trasę, należy mieć dobrą kondycje, ponieważ różnica wysokości i długość szlaku jest dość spora.

Jeziora w Tatrach

Obowiązkowym kierunkiem podczas pobytu w Tatrach jest szlak prowadzący do Doliny Pięciu Stawów. Nie należy on do zbyt wymagających, jego droga jest długa i różnorodna, ale w znacznej części prowadzi przez szlak pokryty asfaltem. Tak by turyści mieli dobre warunki podczas wyprawy. Mimo, że trasa jest dość długa warto ją przejść, po dojściu do celu widoki nam wynagrodzą cały wysiłek – są niesamowite.

Wąwóz Kraków

Wąwóz Kraków to magiczny tatrzański zaułek. Jest to prawa odnoga doliny kościeliskiej, uznawana za najpiękniejszy wąwóz skalny polskich Tatr Zachodnich. Ten szlak nie jest trudny, jednak należy uważać ze względu na niejednorodność podłoża. Idąc tym szlakiem napotkamy jaskinię, która się nazywa Smocza Jama. Przejście pomiędzy jej ściankami jest niezwykłym przeżyciem, pomocna będzie latarka, dlatego warto się w nią zaopatrzyć.

Narty w Tatrach

Wybierając się zimą w Tatry atrakcją obowiązkową jest jazda na nartach lub snowboardzie. Jest to idealna zabawa nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Stok daje również możliwość zjazdów na sankach, co jest ogromną zaletą, jeżeli na wyjazd zabraliśmy ze sobą młodsze dziecko. Aby poszaleć w białym puchu, nie musimy zabierać ze sobą profesjonalnego sprzętu, ponieważ zazwyczaj przy każdym stoku znajduje się wypożyczalnia.

Zobacz też: http://www.wakacje-marzen.pl/ferie-zimowe-w-pieninach-czy-to-dobry-pomysl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ