Termy Białka Tatrzańska – czy jest dla nich alternatywa?

0
1379
Termy Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa, która przyciąga tłumy turystów szczególnie w czasie ferii zimowych – jej wielkim atutem jest duży i nowoczesny ośrodek narciarski. Nie brakuje jednak osób, które odwiedzają Białkę również po to, aby zażyć kąpieli w wodzie termalnej. Warto zatem wiedzieć, że z takiej przyjemności można skorzystać w kilku innych miejscowościach na Podhalu. Szukasz alternatywy dla term w Białce Tatrzańskiej? Skorzystaj z naszej podpowiedzi.

Bliżej z Zakopanego jest do Bukowiny Tatrzańskiej

Dojazd do Term w Białce Tatrzańskiej to jeden z głównych problemów, na które narzekają osoby mieszkające w czasie urlopu w Zakopanem. Na szczęście dużo bliżej, bo w odległości tylko około 15 kilometrów od centrum stolicy Tatr, znajdują się Termy BUKOVINA w urokliwej Bukowinie Tatrzańskiej – jednej z najwyżej położonych miejscowości w naszym kraju.

To jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych z wodą termalną nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej, który przez cały rok przyciąga gości bardzo wysokim komfortem pobytu oraz przede wszystkim doskonałymi właściwościami zasilającej baseny wody termalnej.

Jakie są najważniejsze zalety Term BUKOVINA?

Termy BUKOVINA to imponujący kompleks basenowy zasilany wodą termalną z odwiertu sięgającego 2400 metrów (znajduje się on na północno-zachodnim zboczu Wysokiego Wierchu). Woda ma temperaturę od około 30 do około 38 stopni Celsjusza, co gwarantuje bardzo wysoki komfort.

Najważniejszy jest natomiast jej skład – woda termalna w Termach BUKOVINA zawiera aż 28 najcenniejszych pierwiastków, w tym potas, magnez, żelazo, chrom, krzem, siarka, selen, mangan, lit, wapń czy sód. Charakteryzuje się przy tym idealną bilansem jonowym, co potęguje jej właściwości zdrowotne.

Sam kompleks jest znakomicie zorganizowany i zlokalizowany. Dojazd do Term BUKOVINA z centrum Zakopanego zajmuje około 25 minut. Na miejscu kierowcy mają do dyspozycji 200 stanowisk parkingowych. Warto zwrócić uwagę na piękne położenie term – z zewnętrznych basenów można podziwiać zachwycającą panoramę Tatr oraz napawać się ciszą okolicznych lasów parku narodowego.

Idealne miejsce na wypoczynek z całą rodziną

Termy kojarzą się z miejscem, w którym dorośli błogo wypoczywają, natomiast dzieci śmiertelnie się nudzą – i niestety ta opinia często znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. W przypadku Term BUKOVINA sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jest to jeden z nielicznych kompleksów basenowych z wodą termalną w naszym kraju, który zapewnia mnóstwo rozrywki gościom w każdym wieku, w tym dzieciom.

Wystarczy wspomnieć, że na kompleks składa się aż 20 basenów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, 3 długie zjeżdżalnie, a także bardzo rozbudowana strefa SPA z łaźniami parowymi i saunami. W czasie, gdy tata z dziećmi szaleją na zjeżdżalniach i wygłupiają się w wodzie, mama może nareszcie odpocząć od codzienności w super komfortowych warunkach, dbając o swoje ciało, pozbywając się stresu i obserwując fantastyczne efekty urodowe kąpieli w wodzie termalnej.

Atutem Term BUKOVINA, szczególnie z punktu widzenia rodzin, są również dostępne na miejscu punkty gastronomiczne oferujące zarówno specjały kuchni regionalnej, jak i zdrowe przekąski. Dzięki temu zabawa i kuracja w wodzie termalnej mogą trwać praktycznie przez cały dzień.

Romantyczny wypad we dwoje? Doskonały pomysł!

Termy BUKOVINA nieprzypadkowo cieszą się bardzo dużą popularnością wśród par – i to w każdym wieku. Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na spędzenie weekendu bez dzieci, świętowanie rocznicy związku czy po prostu romantyczną ucieczkę z miasta. Na miejscu znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do wypoczynku w bardzo komfortowych warunkach.

Warto od razu zaznaczyć, że kompleks Termy BUKOVINA sąsiaduje z czterogwiazdkowym Hotelem BUKOVINA – jednym z najwyżej ocenianych obiektów w rejonie Zakopanego. Hotel regularnie przygotowuje specjalne pakiety pobytowe dla par, które chcą spędzić trochę czasu ze sobą np. jesienią czy wiosną, aby odpocząć, naładować baterie, a przy okazji zażyć kąpieli w dobroczynnej wodzie termalnej.

Rada

Pobyt w Hotelu BUKOVINA z wejściem do kompleksu basenowego Termy BUKOVINA jest idealnym pomysłem na prezent dla drugiej połówki.

Jak widać termy w Białce Tatrzańskiej mają poważną konkurencję, co jest akurat bardzo dobrą informacją nie tylko dla Podhala, ale też całego naszego kraju. Im więc kompleksów oferujących dostęp do prozdrowotnej wody termalnej, tym lepiej dla turystów i kuracjuszy, którzy nie muszą się martwić tłokiem i brakiem miejsc noclegowych. Szczególnie, gdy przyjeżdżają pod Tatry z daleka.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ