Wycieczka na Islandię

0
3227

Islandia to kraj magiczny. Mimo że przez prawie pół roku panuje tam noc, mieszkańcy tego kraju są serdeczni. Turyści planują tam swoje wyprawy nie tylko ze względu na gościnność Islandczyków i ich nietypowe podejście do życia, ale głównie ze względu na zapierające dech widoki. To dzięki nim przyjezdni nie przejmują się niskimi temperaturami, które panują tam przez większość czasu. Kto by na to zwracał uwagę, gdy ma przed sobą tak zachwycający krajobraz? Islandia wycieczki są coraz bardziej popularne wśród turystów z Polski. Wszak nie jest to kraj wyjątkowo odległy od naszego. Co przyciąga coraz większą liczbę przyjezdnych do lodowej krainy?

Bliskość z naturą

Stada owiec błąkające się po polach to powszechny widok na Islandii. Tych zwierząt jest tam więcej niż ludzi. Doskonale uzupełniają one piękny krajobraz kraju, który przyciąga swoim naturalnym pięknem. Bardzo wiele jest tutaj rezerwatów przyrody, a obcować z naturą można nawet podczas wydarzeń kulturalnych. Przykładem jest Kerið, małe jeziorko, które znajduje się w kraterze wulkanu – co jakiś czas odbywają się tam koncerty. Widownia siedzi na zboczach, scena z kolei pływa w dole, na specjalnej tratwie. Do ciekawych naturalnych atrakcji zalicza się także ciepłe źródła, których na Islandii jest ponad 750 (i w wielu z nich można się kąpać). Do tego dochodzą malownicze wodospady, kaniony, klify i wulkaniczne pustynie.

Wycieczka marzeń

Z pewnością wypad do Islandii można nazwać podróżą życia. To kraj znacznie odmienny od Polski, dlatego wizyta tam będzie przeżyciem jedynym w swoim rodzaju. To jeden z najbogatszych krajów w Europie, ceny na sklepowych półkach będą więc dosyć wysokie. Sklepy z alkoholem są otwarte czasem tylko przez kilka godzin dziennie, a trunki z procentami są wyjątkowo drogie. Latem słońce nie zachodzi tam przez kilka miesięcy, zimą zaś panuje wieczny mrok. Islandczycy, mimo że uważani przez wszystkich za racjonalnych – wierzą w efly. Islandia – kraj niesamowity, oryginalny, wyjątkowy. Idealny na podróż życia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ