Lanzarote last minute

0
3303

Każda z Wysp Kanaryjskich ma swój niepowtarzalny urok, a Lanzarote nie jest pod tym względem wyjątkiem. To wyspa należąca do Hiszpanii, wchodząca w skład archipelagu kanaryjskiego. Stolicą wyspy jest miasto Arrecife, w którym znajduje się międzynarodowe lotnisko.

Wulkaniczna wyspa o bujnej roślinności

Lanzarote jest wyspą pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Atlantyckim, która została odkryta już w 1312 roku, przez Lacelotto Malocello, od którego imienia wzięła swoją nazwę. Zaledwie 125 km dzieli ją od wybrzeży Maroka. Jej przepiękny krajobraz sprawia, że wielu turystów wybiera Lanzarote last minute jako ofertę na swoje letnie wakacje. Co ciekawe, w celu ratowania środowiska Lanzarote, w 2000 roku władze wyspy postanowiły znacznie ograniczyć rozwój masowej turystyki, dlatego rozwija się tu głównie turystyka luksusowa. Dzięki temu, wyspa zachowała swój charakter i można podziwiać jej naturalne piękno, a oferty Lanzarote last minute nie zawsze są tak atrakcyjne cenowo, jakby tego chcieli turyści.

Urokliwym cudem natury na Lanzarote jest jaskinia Jameos del Agua, pierwsze dzieło Cezara Manrigue. Jaskinię tworzą groty powstałe po erupcji wulkanu La Corona. W głębi jaskini można zobaczyć jezioro, nad którym żyją malutkie kraby-albinosy. Znajduje się tam również basen z wodą morską i olbrzymie audytorium, zdolne pomieścić nawet 600 osób. Innym ciekawym miejscem jest Park Narodowy Timanfaya i góra ognia, a także El Golfo, czyli jezioro o szmaragdowej wodzie pośrodku czarnej plaży.

Co zobaczyć?

Na Lanzarote jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Przede wszystkim atrakcję stanowi stolica wyspy – Arrecife, gdzie można wypocząć na największej i położonej w centrum plaży – Playa de Reducto. To tam znajduje się Castillo de San Gabriel, czyli twierdza położona na niewielkiej wysepce oraz Isote de Fermina – Wyspa Miłości, otoczona rafą koralową. Warto wybrać się do Guatiza i Mala, dwóch białych miasteczek położonych na północy wyspy, gdzie uprawiana jest opuncja. Działa tu ogród botaniczny Jardin de Cactus.

Oprócz tego, można wybrać się do Teguise, miasteczka założonego w 1418 roku, jako pierwszego takiego ośrodka na Wyspach Kanaryjskich. Jednym z najpiękniejszych miejsc na Lanzarote jest Yaiza, miasteczko w obrębie Parku Narodowego Timanfaya, w którym zwiedzić można XVII-wieczny kościół Nuestra Senora de Los Remedios. Więcej na https://www.wycieczka.pl/przewodnik/hiszpania/regiony-hiszpanii/lanzarote.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ