Wymiana walut w Warszawie

0
2058
Kantor Warszawa Centrum

Pomimo wprowadzenia euro w większości krajów Unii Europejskiej oraz coraz powszechniejszym płatnościom elektronicznym popularność wymiany walut jest w dalszym ciągu na wysokim poziomie. Szczególnie widoczne jest to w Warszawie, która z racji swojego położenia oraz funkcji miasta stołecznego jest odwiedzana przez rzesze turystów. Stanowi również swojego rodzaju punkt wypadowy Polaków podróżujących za granicę poprzez fakt posiadania dwóch lotnisk i bycia ważnym centrum przesiadkowym linii kolejowych i autobusowych.

Dlatego też szalenie istotna jest możliwość dokonywania wymiany walut w naszej stolicy. Każdy kantor w centrum Warszawy może liczyć się z dość dużą liczbą potencjalnych klientów. Obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski chcąc posiadać lokalną gotówkę będą starali się dokonywać przewalutowania w bezpiecznych punktach, między innymi w bakach lub kantorach. Kursy walut w Warszawie są uzależnione od średniego kursu walut NBP i zdecydowanie korzystniejsze w kantorach niż w bankach. Dodatkowo przy wymianie większej ilości gotówki można w kantorach uzyskać niewielki rabat, co jest dodatkową zachętą do dokonywania właśnie tam rozliczeń finansowych.

Podobnie rzecz ma się z naszymi rodakami wyjeżdżającymi za granicę. Chcąc posiadać choćby niewielką ilość gotówki niezbędną do drobnych sprawunków, czy też do udzielania napiwków korzystniej jest udać się do kantoru i dokonać wymiany waluty. I odwracając sytuację, gdy wracamy z zagranicy dobrze jest dokonać analogicznej transakcji w przeciwną stronę. Wymiana walut w Warszawie jak widać jest dość zróżnicowana i tak naprawdę nie ukierunkowana na jeden rodzaj klientów jak w pobliżu jakiejkolwiek innej granicy. W każdej chwili może bowiem zjawić się klient z dowolnego państwa świata. Oczywiście najpopularniejszymi walutami niezmiennie są dolar, euro, funt i frank szwajcarski, ale o ileż łatwiej kupić w Warszawie można korony duńskie lub norweskie niż w Białymstoku lub Lublinie.

Pamiętać należy, że wymiana walut w kantorze jest znacznie bardziej bezpieczniejsza od wymiany u przysłowiowego cinkciarza. Jest również bardziej korzystna finansowo od wymiany w banku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ