Wypożyczalnia aut Warszawa

0
1538
Wypożyczalnia aut Warszawa

Wypożyczając samochód, warto przemyśleć nie tylko od jakiej firmy wybrać pojazd, ale również sam model i klasę, do jakiej jest zaklasyfikowany. Źle dobrany samochód może bowiem skutecznie zepsuć nawet dobrze zaplanowane wakacje czy plany. Jak więc dopasować auto do potrzeb?

Auta miejskie

Zazwyczaj najniżej wyceniane przez wypożyczalnie oferty dotyczą właśnie pojazdów tej klasy. Chociaż niskie ceny powodują ogromną popularność właśnie tej grupy samochodów, wcale nie oznacza to, że są one zawsze najlepszym wyborem. Jak sama nazwa wskazuje, są to samochody miejskie – dlatego nie sposób przecenić ich walory, poruszając się ulicami Warszawy czy innego z dużych miast. Jednak sytuacja ulega diametralnej zmianie, gdy planujemy udać się samochodem poza teren zabudowany – twarde zawieszenie pozwala na pewne prowadzenie, ale nie zapewnia zbyt wiele komfortu, podobnie niska masa i słabe wygłuszenie wnętrza. Niewielka jest również przestrzeń – zarówno pasażerska, jak i na bagaże, co przy planach podróżowania w 4 czy 5 osób powinno definitywnie skreślać tę klasę pojazdów.

Samochody kompaktowe

To chyba najbardziej uniwersalna grupa samochodów. Dość dobrze odnajdują się w miejskiej dżungli, jednak również podczas dłuższej podróży nie sposób narzekać na niewygodę. Oferują zazwyczaj większą ilość miejsca pasażerom, jak i na bagaż i dla wypraw o średniej długości, połączonych z ruchem miejskim, mogą być najbardziej rozsądnym wyborem. Plusem jest również niewielkie zużycie paliwa – często takie jak w samochodach klasy A.

SUV’y

Bez wątpienia niewiele samochodów robi takie wrażenia jak potężne SUV’y. Wygoda podróżowania i widoczność z pozycji kierowcy również nie pozostawia za wiele do życzenia. Dalekie trasy będą zdecydowanie ich domeną. Jednak sporo osób próbuje korzystać z SUV’ów w miastach, co nie zawsze jest najbardziej szczęśliwym pomysłem. Manewrowanie tymi gigantami i przeciskanie się wąskimi uliczkami wymaga niemałego opanowania i wprawy. Jeszcze gorzej wypada parkowanie – owszem, dzięki elektronicznym systemom jest ono nieco łatwiejsze, ale ogromne SUV’y po prostu nie wszędzie się zmieszczą. Chcąc uniknąć frustracji, warto przemyśleć gdzie będziesz najcześciej podrożał SUV’em.

Co wybrać?

Oczywiście to nie wszystkie spośród wypożyczanych samochodów – omówiliśmy jedynie najpopularniejsze grupy pojazdów, które ma niemal każda wypożyczalnia aut Warszawa. Dobre przemyślenie wyboru auta pozwoli skorzystać ze wszystkich jego atutów i mieć naprawdę udane wakacje, weekendowy wypad czy biznesową podróż.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ