Pączki a dieta

0
2200
pączki
fot. pixabay.com

Pączki to wyrób cukierniczy, który powstaje z ciasta drożdżowego. Może mieć nadzienie lub nie. Pączki to przekąska, bez której wiele osób nie wyobraża sobie świętowania albo popołudniowej kawy. Jednakże jest to bardzo kaloryczna przekąska, która ma negatywny wpływ na nasz organizm. Sprawdź, co musisz wiedzieć o pączkach.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/ile-kalorii-ma-paczek-i-jak-go-spalic/

Pączki

To słodki deser, który wyrabia się z ciasta drożdżowego. Ma kulisty kształt, jest nadziewany oraz smażony na głębokim tłuszczu. Tradycyjne pączki zawierają nadzienie z marmoladą owocową, ale w nowoczesnych wersjach możemy znaleźć również budyń, czekoladę, a nawet toffi.

Pączki są bardzo mocno związane z tradycją, którą obchodzi się w Tłusty Czwartek. Kto nie zje pączka tego dnia, będzie miał pecha przez cały rok. Statystyki mówią nawet, że przeciętny Polak tego dnia zjada 2-3 paczki. Nawet osoby, które przebywają na rygorystycznej diecie pozwalają sobie tego dnia na pewne odstępstwa.

Co znajduje się w pączkach?

Pączki nie zawierają żadnych witamin, ani też minerałów. Składają się głównie z cukru oraz tłuszczu, a do tego ze szkodliwych form tłuszczu – czyli trans. Nawet nadzienie nie łagodzi tego składu, a wręcz dodaje kolejne źródło cukru i innych dodatków chemicznych.

Również bardzo dużo zależy od tego, na czym smażymy pączki. Najzdrowszym rozwiązaniem jest użycie do tego smalcu. Jednakże ten wykazuje wysoką temperaturę palenia, co pozwala mu na niewydzielanie związków rakotwórczych. Jednakże po zjedzeniu pączka, nawet smażonego na smalcu, wzrasta gwałtownie poziom cholesterolu w naszym organizmie. A do tego wysoki indeks glikemiczny powoduje wzmożone wydzielanie insuliny.

Jeden pączek to około 350 kcal, tyle co solidny obiad złożony ze zdrowych produktów. Chcąc spalić jednego pączka powinniśmy intensywnie biegać przez 35 minut lub wchodzić po schodach przez 15 minut. Pączka możemy zjeść w Tłusty Czwartek na szczęście, jednakże na co dzień, nie warto przesadzać z tą niezdrową przekąską.

Przeczytaj też: http://www.wakacje-marzen.pl/fasolka-szparagowa/

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ