Zakopane w jeden weekend – jak jesienią zaplanować wyjazd w góry i znaleźć najlepszy apartament Zakopane?

0
6426
Zakopane w jeden weekend – jak jesienią zaplanować wyjazd w góry i znaleźć najlepszy apartament Zakopane?

W trakcie sezonu wakacyjnego Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości. Po Krupówkach każdego dnia spaceruje setki turystów, podobnie jak na najpopularniejszych szlakach. Jednak wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, tłumy w Zakopanem zaczynają się nieco zmniejszać. Choć nadal nie brakuje odwiedzających, atmosfera w mieście jest o wiele spokojniejsza, dlatego to idealne miejsce na weekendowy pobyt. Co warto zobaczyć przez dwa wolne dni i jak przygotować się do podróży?

Zanim ruszysz w drogę do Zakopanego musisz zastanowić się nad trzema kwestiami.

 • Czy chcesz zwiedzać samo miasto i co warto w nim zobaczyć?
 • Czy zamierzasz chodzić po górach i poznać szlaki turystyczne?
 • Gdzie zamierzasz znaleźć nocleg w Zakopanem?

Dzięki odpowiedzi na te trzy pytania, sprawnie i skutecznie przygotujesz się do podróży. Zyskasz także pewność, że zdążysz zobaczyć najciekawsze atrakcje i miejsca. Wcześniejsze zarezerwowanie pokoju wykluczy także ryzyko nieznalezienia wolnego miejsca noclegowego bezpośrednio po przyjeździe. Apartamenty Zakopane cały czas cieszą się bowiem bardzo dużą popularnością, niezależnie od pory roku.

Atrakcje Zakopane – co zobaczyć w mieście?

W polskiej stolicy Tatr nie brakuje atrakcji, nawet w sezonie jesiennym. Po zakończeniu wakacji można tu zobaczyć kilka ciekawych miejsc, które mogą zainteresować Cię nawet, jeśli byłeś już kiedyś w Zakopanem. Należą do nich m.in.:

 • Krupówki – najpopularniejsza i najbardziej reprezentacyjna ulica Zakopanego. Na pobliskich straganach można kupić m.in. lokalne pamiątki, np. ciupagi i kierpce, oraz potrawy najbardziej kojarzone z tym regionem. Wśród przysmaków Zakopanego największym zainteresowaniem cieszą się oscypki, zwłaszcza smażone i podawane ze słodką konfiturą.
 • Muzeum Tatrzańskie – powstało w 1892 roku, w związku z czym jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Zbiory muzeum są podzielone na 6 działów, m.in.: sztukę, etnografię, ochronę zabytków oraz bibliotekę. Dzięki muzeum możesz dowiedzieć się m.in. czym charakteryzuje się przyroda Tatr.
 • Równina Krupowa – duży i płaski park położony niemal przy centralnej części miasta. Spacery po równinie z pewnością pozwolą Ci się odprężyć. Z parku rozciąga się bowiem piękny widok na Tatry i Giewont, najbardziej rozpoznawalny masyw, który przypomina śpiącego rycerza.

W Zakopanem warto także odwiedzić Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, dzięki któremu poznasz cechy charakterystyczne XIX-wiecznych domków góralskich, Jeśli starczy Ci czasu odwiedź również Galerię Władysława Hasiora, Dom do góry nogami oraz Gubałówkę.

Atrakcje Zakopane i okolice – które szlaki turystyczne warto wybrać?

Tatry z pewnością należą do czołówki najpiękniejszych polskich gór, ale są także dość wymagające. Z tego względu przed wyjazdem do Zakopanego, zastanów się dokładnie, czy jesteś w stanie poradzić sobie z wyprawą w góry. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby wejść na trasy dla bardziej doświadczonych podróżników, znaleźć dla siebie nieco spokojniejsze podejścia.

Które trasy i miejsca warto odwiedzić, w trakcie weekendowego pobytu w Zakopanem, jeśli chce się wybrać na dłuższy ale niezbyt trudny spacer?

 • Szlak na Morskie Oko – jedna z najpopularniejszych tras i jedna z najłagodniejszych. Prowadzi przez Łysą Polanę, Palenicę Białczańską, Wodogrzmoty i Włosienicę.
 • Szlak na Kasprowy Wierch – na górę można dojechać kolejką, ale więcej atrakcji przyniesie podróż szlakiem zielonym (ok. 3,30 godz.), niebieskim (ok. 3,40 godz.) lub żółtym (ok. 3,45 godz.).

Bardziej wymagające trasy z Zakopanego to m.in. szlak turystyczny na Giewont (np. przez Dolinę Strążyńską), droga na Rysy (2503 m n.p.m.) oraz szlak na Orlą Perć uważany za najniebezpieczniejsze podejście.

Apartamenty Zakopane – gdzie znaleźć najlepsze noclegi w Zakopanem?

Wszystkie apartamenty w górach są zazwyczaj ulokowane w malowniczych okolicach. Szukając dla siebie idealnego miejsca, nie musisz się więc martwić brakiem widoków. Warto jednak zwrócić uwagę na lokalizację nie z powodu krajobrazu za oknem. Zakopane apartamenty mogą bowiem być położone blisko centralnych części miasta lub nieco na uboczu, z którego rozciąga widok na całe Zakopane. Noclegi blisko Krupówek mogą Cię zainteresować jeśli np. więcej czasu chcesz spędzić w mieście lub podróżujesz z małymi dziećmi. Wtedy bliskość sklepów i atrakcji dla dzieci w Zakopanem ma bardzo duże znaczenie.

Jeśli jednak bardziej zależy Ci na podróżowaniu po szlakach, wybierz noclegi w górach lub szukaj ofert wśród apartamentów Kościelisko.

Zakopane apartamenty – jak zarezerwować nocleg?

Swój pobyt w Zakopanem możesz w pełni zaplanować jeszcze w swoim domu. Zobacz, jakie to proste.

 1. Wejdź na stronę Sun&Snow i wybierz apartamenty w Zakopanem.
 2. Porównaj ofertę miejsc noclegowych w górach i wybierz jedną lokalizację.
 3. Wybierz jeden z wolnych pokoi i podaj daty pobytu.
 4. Sprawdź jeszcze raz ofertę i kliknij przycisk „Zarezerwuj”.

Prawie gotowe! Na koniec musisz tylko potwierdzić wyjazd i dokonać wszystkich formalności. Po zakończeniu wszystkich spraw, pozostaje Ci tylko przygotować się do podróży. Miłego wyjazdu!

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ