Jesienny nocleg w Gdańsku: czas na spacer (nie tylko) szlakiem gotyku!

0
3122

Gdańsk, znany też jako stolica bursztynu, to nadmorskie miasto o długiej i barwnej historii. Każdego lata pokoje nad Morzem Bałtyckim i Motławą cieszą się olbrzymią popularnością. Turystów przyciąga urok gdańskich plaż, bogactwo zabytków i gotycka architektura. Tę część wybrzeża warto odwiedzić też jesienią – będzie zdecydowanie luźniej, ale równie pięknie!

Jeśli lubisz długie wędrówki szlakiem historii, już dziś zarezerwuj noclegi w Gdańsku – najlepiej w dzielnicy Stare Miasto, w pobliżu ulic Chmielnej, Długiej lub Piwnej. Dobrym wyborem będą gdańskie apartamenty z oferty Sun & Snow, zlokalizowane bezpośrednio przy krętych, pełnych czaru ulicach Starego Miasta.

Apartamenty w Gdańsku na Starym Mieście – kilka kroków od głównych atrakcji

W sercu Gdańska czekają na Ciebie starodawne kościoły, będące zabytkami architektury gotyckiej, oraz zachwycająca Droga Królewska. Na jej szlaku, którym dawniej przechadzali się królowie, znajduje się m.in. renesansowa Brama Wyżynna, Ratusz z XV w., Dwór Artusa oraz słynna fontanna z rzeźbą Neptuna.

Koniecznie zobacz też zabytkowy młyn wodny (Wielki Młyn) oraz urokliwy spichlerz (Mały Młyn). Mieszczą się one przy ul. Rajskiej, zaledwie kilka kroków od Apartamentów przy Moście Miłości w Gdańsku.

Gdańsk po sezonie: skuś się na spacer plażą i nocleg nad morzem

Trudno wyobrazić sobie wizytę w Gdańsku, której nie towarzyszy spacer nad morzem. Jeżeli to główny cel Twojego wyjazdu, zdecyduj się na noclegi w Gdańsku blisko morza – np. w jednym z apartamentów nad morzem z oferty Sun & Snow.

Do długich wędrówek wzdłuż wybrzeża idealne będą plaże w Sobieszewie, Stogach i Jelitkowie. Zachwyci Cię również molo w Brzeźnie, które swoim urokiem nie ustępuje podobnej budowli z Sopotu. Warta odwiedzenia jest również odnowiona plaża w Świbnie – podczas spaceru można z niej dostrzec foki w ich naturalnym środowisku.

Jesteś gotowy do wyjazdu? Wejdź na www.sunandsnow.pl i skorzystaj z oferty komfortowych noclegów w Gdańsku – w apartamentach nad morzem lub na Starym Mieście. Jeżeli w tym sezonie nie planujesz wynajmu apartamentów w Gdańsku, pamiętaj, że w bazie Sun & Snow znajdziesz też apartamenty w górach i w miastach oraz domki na Mazurach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ