Komfortowy wypoczynek w Karpaczu

0
3511

W lecie rozpoczyna się sezon urlopowy, warto więc wcześniej zaplanować wypoczynek. Wiele osób decyduje się na wakacje za granicą, nie jest to jednak jedyna opcja. W Polsce jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. Nie trzeba przy tym jechać nad morze, w górach jest równie dużo ciekawych atrakcji. Tu szczególnie wyróżnia się Karpacz oferujący niezapomniane wrażenia.

Co warto zobaczyć w Karpaczu?

Karpacz to górska miejscowość turystyczna znajdująca się na dolnym Śląsku u podnóża Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy. Kojarzony jest najbardziej z zimą, lecz również latem oferuje wiele atrakcji. Najsłynniejszym zabytkiem tego miasta jest drewniana Świątynia Wang powstała na przełomie XII i XIII wieku w Norwegii. W XIX wieku została przeniesiona w Karkonosze. Miłośnicy historii z pewnością będą zadowolenia z wizyty na Skwerze Zdobywców, gdzie można znaleźć odlane w brązie odciski butów słynnych polskich himalaistów.

Karpacz oferuje atrakcje dla całej rodziny, dzieci jak i dorośli będą zachwyceni wizytą w Muzeum Zabawek. Warto też zajrzeć do Parku Bajek na ulicy Wilczej. Nie zapomniano też o miłośnikach sportów ekstremalnych- Skocznia Narciarska Orlinek jest wykorzystywana do skoków na bungee i zjazdów na linach.

Kolejne ciekawe miejsce to Miasteczko Western City, przenosi zwiedzających na dziki zachód. Równie interesujący jest Dziki Wodospad oraz zapora na Łomnicy, w dolinie tej rzeki leży Karpacz.

Nad tym wszystkim góruje najważniejsza atrakcją, czyli Śnieżka, wznosząca się na 1602 metry nad poziom morza. To najwyższy szczyt Karkonoszy i całych Sudetów. Można wspiąć się na nią bezpośrednio szlakiem lub też częściowo kolejką linową.

Komfortowy nocleg

W Karpaczu i jego okolicach znajduje się wiele atrakcji, o czym świadczy powyższy opis. Odwiedzenie wszystkich miejsc wymaga spędzenia w mieście kilku dni a najlepiej całego tygodnia. W związku z tym potrzebny będzie dobrze zlokalizowany hotel. Ten warunek spełnia pensjonat Leśny Dwór, mieści się na ulicy Karkonoskiej 1, czyli niemal w samym centrum Karpacza. Jest więc doskonałą bazą wypadową w malownicze zakątki Karkonoszy jak i miejsc znajdujących się w obrębie miejscowości.

Leśny Dwór posiada bogatą historię, bowiem powstał już w 1860 roku. Mieści się w nim restauracja, Mamma Mia serwująca specjały włoskiej kuchni. W ofercie pensjonatu możemy odnaleźć też zabiegi w SPA zapewniające doskonałe odprężenie po górskich wyprawach.

Leśny Dwór organizuje pobyty grupowe, przyjęcia okolicznościowe, spotkania integracyjne. Turyści w parach lub pojedynczo mają dostęp do komfortowych pokoi, których ceny zaczynają się już od 75 zł za dobę. Rodzice z dziećmi ucieszą się na wieść, że cena noclegu ich pociech w wieku od 3 do 12 lat wynosi 55 zł. Bezpłatny jest pobyt dzieci do 3 roku życia.

Wszystko, co najważniejsze

Dłuższy pobyt w Karpaczu z pewnością zadowoli każdego turystę, niezależnie od tego, czy przyjechał sam czy w większej grupie. W tej miejscowości można znaleźć wiele różnorodnych atrakcji.

Górskie wyprawy wymagają wysiłku, więc po powrocie potrzebny jest regenerujący relaks. Goście zaznają go w pensjonacie Leśny Dwór.

pensjonat Leśny Dwór

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ