Co warto zobaczyć na Sri Lance?

0
3517

Sri Lanka to państwo położone u wybrzeży Półwyspu Indyjskiego. Od lat przyciąga rzesze turystów – i nic dziwnego! Turkusowe wody zatoki, biały piasek na nieodkrytych jeszcze plażach, egzotyczne rośliny i zachwycająca kultura Orientu: to wszystko składa się na malowniczy obraz wyspy, która może stać się miejscem Twoich najlepszych wakacji.

Skarby UNESCO – Dambulla i Sigirija

Na Sri Lance znajduje się aż siedem obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa! To jednych z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych zabytków należy świątynia Dambulla oraz Sigirija, czyli Lwia Skała. Złota Świątynia Dambulla to zespół pięciu świątyń buddyjskich, które powstawały od I w. p.n.e. aż do wieku XVIII. Są one najważniejszym miejscem kultu buddyjskiego i stanowią wyjątkowy pokaz umiejętności architektonicznych. Natomiast Sigirija to ogromna 180-metrowa skała, na której znajdują się ruiny twierdzy i pałacu z V wieku. Oprócz szczególnego zabytku, dech w piersiach zapiera sam widok rozpościerający się z wysokiej skały.

Aromatyczne ogrody w Matale

Wiele przypraw używanych przez nas w kuchni, widzimy jedynie pod postacią proszku. Natomiast na Sri Lance mamy okazję zobaczyć jak wygląda uprawa pieprzu, kardamonu, gałki muszkatołowej czy imbiru. Te przeżycia z pewnością pozostaną z nami na długo – byliny, krzewy, drzewa i wiele innych roślin w naturalnym środowisku wygląda zupełnie inaczej, pachnie o wiele intensywniej, a nie kiedy ma nawet inny kolor od tego znanego nam z Europy!

Herbata prosto z krzaka

Cejlon to stolica uprawy herbaty na Sri Lance. Podczas wycieczki na Sri Lankę nie sposób ominąć tego morza zielonych liści. Można tam dostać najlepsze napary na świecie – ich smaku nie da się porównać z niczym innym. Podobnie jak widoku plantacji położonych na malowniczych wzgórzach i pagórkach… Zwiedzanie oferują tu największe i najstarsze plantacje, a w każdej z nich można skosztować wyjątkowej herbaty i napawać się cudownym widokiem ze wzgórza.

Safari przez lankijski krajobraz

Wyjazd do obcego kraju to świetna okazja do poznania egzotycznej kultury, ale również zobaczenia w rzeczywistości zwierząt, które znamy tylko z zoo. Słonie, małpy, lamparty, bawoły, krokodyle, flamingi i wiele innych możemy podziwiać w trakcie samochodowego safari w Parku Narodowym Yala. Przedzieranie się przez tropikalny las i równiny Sri Lanki to najlepsza okazja do prawdziwego poznania wyspy i panującego tu klimatu.

Idylliczny krajobraz plaż

Ale wakacje to nie tylko intensywne zwiedzanie, poznawanie i odkrywanie. Wyjeżdżając na Sri Lankę warto pozostawić kilka dni bez planu na błogi odpoczynek nad ciepłym Oceanem Indyjskim. Wody na tej szerokości geograficznej przybierają piękny, turkusowy odcień, a jasny piasek na plaży zaprasza do rozłożenia ręcznika i delektowania się widokiem palm, chmur i słońca nad głową. Relaks w takich okolicznościach przyrody z pewnością będzie bardzo skuteczny i sprawi, że zapomnisz o wszystkich problemach. Zapraszamy na http://planetescape.pl/kraj/sri-lanka/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ