Przeżycia – pożywka dla duszy

0
2360
Przeżycia - pożywka dla duszy

Podczas codziennej rutyny i natłoku wrażeń oraz doświadczeń często nie ma żadnej okazji, aby niejako zawiesić się w przestrzeni, rozejrzeć dookoła siebie i oddać się kontemplacji nad pięknem, filozofią czy innymi zagadnieniami takiego rodzaju. Jednak bez takiego odświeżenia umysłu człowiek z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej przytłoczony, ospały, zmęczony.

Czasem warto jest po prostu oderwać się od tej rzeczywistości i zróbmy coś, czego nigdy w życiu nie robiliśmy. Może to być skok na bungee, wynajęcie super samochodu, noc na imprezie rodem z lat dwudziestych czy rejs jachtem po Noteci – możliwości jest wiele, a każda z nich oddaje potrzeby zupełnie innego charakteru, innej osoby. Wiadomo, że bungee wybierze raczej osoba, która lubi silne wrażenia, aktywny wypoczynek i powiew silnego wiatru we włosach. Miłośnik motoryzacji z kolei oddałby wszystko aby przetestować możliwości swojego wymarzonego auta na torze wyścigowym.

Amator starych filmów i wielbiciel jazzu, a przy okazji zwolennik klasycznej elegancji z pewnością wybierze imprezę osadzoną w ubiegłym wieku. Rejs jachtem po pięknej rzece Noteć z kolei pozwoli przyjemnie spędzić czas tym bardziej romantycznym i spokojnym osobom, które docenią sobie powolną podróż przez kilkadziesiąt kilometrów, w towarzystwie ptaków, szumu wody rozbijającej się o dziób jachtu i wspaniałych wrażeń estetycznych, których ta niesamowita rzeka z pewnością jest w stanie dostarczyć. Chociaż przy tego typu rozrywce z pewnością też nie można się nudzić!

Obecność wody daje niezliczoną ilość możliwości spędzenia czasu już podczas rejsu, a jeszcze większych rumieńców nadaje temu fakt, że jest to właśnie rejs na jachcie. Sama Noteć z kolei jest rzeką dosyć długą, a w dodatku różnorodną. Więc wystarczy oglądać widoki, a człowiek już nie będzie się nudził. Do tego dochodzi oczywiście sama przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu, co bez wątpienia będzie miało jak najbardziej pozytywne skutki dla naszego zdrowia duchowego i cielesnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ